neděle 18. října 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín veze z Plzně cenný bod a odpoutal se ze dna tabulky

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 12. kola Tipsport extraligy na ledě HC Škody Plzeň 2:3 po samostatných nájezdech. Vlachův soubor ve vyrovnaném duelu padl až v penaltovém rozstřelu. V prvních dvou třetinách dominoval defenzivní hokej a bezchybní gólmani, branky začaly padat až ve třetí třetině. Zlín srovnal v přesilových hrách dvakrát těsný náskok Indiánů a nakonec veze ze západu Čech důležitý bod. Berani přenechali poslední příčku Karlovým Varům. Branky zaznamenali Pavel Kubiš a Petr Holík. Tým PSG Zlín má nyní před sebou šňůru čtyř domácích zápasů, v pátek 23. října od 17:30 hodin změří síly v derby s Kometou Brno.

12. kolo / neděle 18. 10. 2015 / 17:20
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
3:2sn
(0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 45. min Kubalík (Lev, Kadlec), 50. Indrák (Kubalík, Jeřábek), rozhodující nájezd Johnson - 49. Kubiš (Čachotský, Cibák), 57. P. Holík (O. Veselý, Matějíček). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 993. Střely na branku: 34:33. Zblokované střely: 14:10. Hity: 13:19. Vhazování: 37/67 (55%) - 30/67 (45%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC ŠKODA Plzeň: Polívka – Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, Kubalík - J. Sýkora, Lev, Johnson - Hollweg, Preisinger, Poletín. Trenéři: Michal Straka, Čihák.

Berani Zlín: Kašík - Kotvan, Horák, Matějíček, Žižka, Urbanec, Řezníček – Čachotský, Cibák, Kubiš – Okál, P. Holík, Říčka – T. Sýkora, Roman Vlach, O. Veselý – Ondráček, Sedláček, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Zlín nastoupil opět s brankářem Kašíkem a trenér Rostislav Vlach opět zamíchal po nevydařeném utkání s Libercem se sestavou. Berani hráli v úvodní třetině často v oslabení(celkem pět menších trestů), ale přesilovky Plzni vůbec nešly. Hned v úvodní minutě zamířil za katr Cibák, ale hosté se ubránili podobně jako po faulu Romana Vlacha. Střela Kadlece těsně minula levou bránu, při druhém oslabení nebezpečně vystřelil Matějíček, plzeňský brankář Polívka byl na místě. Početní výhoda se naskytla v 8. minutě i pro Zlín, nicmémě Poletín se dostal v oslabení do brejku a Kotvan zatáhl za záchrannou brzdu. Plzeňský gólman zasahoval po střele Čachotského. Při hře čtyři na čtyři vystřelil Indrák, naštěstí pro hosty mu střela nesedla. Indiáni měli ve 12. minutě velkou šanci otevřít střelecký účet zápasu, Kubalík z prostoru kruhu vypálil, Kašík jeho střelu vyrazil a z bekhendové dorážky neuspěl ani Lev. Dvě minuty před první sirénou měl gól na holi Kubalík, ale do jeho rány se vložili zlínští obránci.

Plzeň nevyužila na začátku druhé třetiny další přesilovku. Indiáni poté spálili velkou příležitost ve 22. minutě, když Indrák měl před sebou odkrytou bránu, ale kotouč se mu zamotal mezi bruslemi a nezakončil. O dvě minut ypozději přišla velká šance hostů, ale Holík s forhendovou kličkou neuspěl. Berani hráli vzápětí přesilovku, vytvořili si tlak, ale Západočeši se ubránili. Po chybě ve zlínské defenzivě se dostal do úniku Kubalík, Kašík i s pomocí ramene vytěsnil střelu nad horní tyčku. Oba týmy se trápily v koncovce a k vedoucímu gólu nevedly ani další početní výhody na obou stranách. Akcie hostů držel nad vodou výborný Kašík, když lapil střelu Kubalíka z prostoru kruhu.

Góly začaly padat ve třetí třetině. Zlín začal náporem, na Polívku mířili Cibák a Holík, ale střelecký účet zápasu otevřeli Indiáni zásluhou využité přesilovky. Ve 45. minutě se prodral před Kašíka prodral hbitý Kubalík a v pádu protlačil kotouč za brankovou čáru. Gól nakonec posvětil až videorozhodčí. Berani srovnali stav rovněž v přesilovce, po přesné kombinaci potrestal faul Kadlece třetím gólem v sezoně Kubiš, když dostal ideální přihrávku od Čachotského. Domácí si vzali vedení zpět za pouhých 20 vteřin, po přihrávce Kubalíka zpoza branky pálil přesně k pravé tyči Indrák. Poté zaúřadoval zlý muž Hollweg, který u mantinelu narazil obránce Žižku. Zkušený bek Zlína utkání pro zranění nedohrál a americký bijec vyfasoval pouze menší trest. Domácí mohli jít paradoxně v oslabení do trháku, ale Kašík vychytal kapitánu Kretěnovi nařízené trestné střílení za podražení Kubiše. Zlínští podruhé vyrovnali v 57. minutě opět v přesilové hře, kapitán Veselý tvrdě vypálil od modré čáry a Polívkův kotouč vyražený betonem usměrnil do sítě šikula Petr Holík.

Zlín přečkal v prodloužení druhou část oslabení. Když v závěru nastaveného času neproměnil únik obránce Horák, o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy. Bonusový bod nakonec získali Západočeši, neboť oba nájezdníci Plzně překonali Kašíka, zatímco Čachotský a Petr Holík vyšli naprázdno.

Samostatné nájezdy: I. série Johnson +, Čachotský -, II. série J. Sýkora +, P. Holík -.

Nejlepší hráči utkání: Dominik Kubalík - Oldrich Kotvan.

Ladislav Čihák (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): „Hra byla velmi rozkouskovaná. Chtěli jsme hrát aktivní hokej, ale Zlín nám to moc nedovolil. Soupeř hrál aktivně, dobře bruslil, napadal. Čekali jsme od nich trochu jiný styl. Výborně jim hlavně zachytal gólman. My jsme rádi za to, že jsme vyhráli, i když na nájezdy. Dneska nám vůbec nešly přesilovky, na těch musíme hodně zapracovat.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „První dvě třetiny zápasu byly spíše boj než hokej. Hra byla rozkouskována vyloučeními na obou stranách. Hokej se hrál až v poslední třetině. Nám se vždy podařilo dotáhnout plzeňské vedení a toho si ceníme. Jsme rádi za zisk bodu. Na druhou stranu jsme přestáli v prodloužení plzeňskou přesilovku, ale neproměnili jsme svou velkou šanci a nakonec prohráli po nájezdech, což je škoda.“