pátek 28. října 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín veze z Vítkovic bod, Berani prohráli v nastaveném čase

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 16. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 1:2 po prodloužení. Berani vybojovali z přímého souboje o desáté místo jeden bod. Oba týmy se potýkají s velkou marodkou a nastoupily bez svých kapitánů - Rostislava Olesze a Ondřeje Veselého. Zlín se ujal vedení gólem Pavla Kubiše z 29. minuty. Ostravané srovnali stav na začátku třetí třetiny a o bonusovém bodu rozhodli již ve 33. vteřině prodloužení. Velmi dobrý výkon předvedl brankář Libor Kašík, který kryl celkem 39 střel a má velký podíl na vybojovaném bodu. Tým PSG Zlín hraje v neděli 30. října doma s Mladou Boleslaví, začátek v 15:30 hodin. Poté následuje v extralize desetidenní reprezentační přestávka.

16. kolo / pátek 28. 10. 2016 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
2:1p
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. min Y. Stastny (Vandas, Szturc), 61. Vandas (Hrbas, Stastny) - 29. Kubiš (Honejsek, Roman Vlach). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5 721. Střely na branku: 41:20. Zblokované střely: 8:14. Hity: 16:7. Vhazování: 38/68 (56%) - 30/68 (44%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Urbanec, Výtisk, Sedlák, Hrbas, D. Krenželok, L. Kovář – Vandas, Y. Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – E. Němec, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr, Trnka.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Gago, Podešva, Maruna - O. Horák, Popelka, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, R. Hrazdira.

Vítkovice hrály hned ve 2. minutě přesilovku po faulu Podešvy, vytvořily si tlak, ale střely Zdráhala, Romana a Urbance k úspěchu nevedly. Domácí měli více ze hry, v 7. minutě pálil Balán, ale brankář Kašík zneškodnil střelu po zásahu betonem. Hned z dalšího útoku se otřela Szturcova střela o vnější konstrukci zlínské svatyně. Berani se ubránili poté dalšímu oslabení při vyloučení Kotvana. Zlínští se osmělili ve druhé polovině úvodní třetiny, pozornost domácího brankáře Bartošáka vyzkoušel Žižka po ráně z mezikruží, poté Bořuta pálil vedle. Forvard Stastny se protáhl ve 14. minutě až před zlínského gólmana, naštěstí pro hosty se mu zamotal kotouč mezi nohama. V 18. minutě předvedl skvělý zákrok Kašík, když zastavil střelu Hudečka. Na druhé straně Popelka nevyzrál z bezprostřední blízkosti na Bartošáka. Zlínu se naskytla v závěru úvodního dějství početní výhoda po faulu Květoně, ale nesehrál přesilovku vůbec dobře. V jejím závěru špatně vystřídal a výhodu přenechal Ostravanům.

Defenzivní hokej obou týmů pokračoval i ve druhé třetině. Berani se ubránili v oslabení a poté zahrozili po střelách Podešvy a Horáka. Zlínští otevřeli střelecký účet utkání v 29. minutě zásluhou využité přesilovky. Trestnou lavici zahříval exzlínský Urbanec a hosté šest vteřin před jeho návratem na led skórovali. Do úniku se dostal Roman Vlach, Bartošák jeho střelu dorazil, ale najíždějící Kubiš dorazil kotouč do sítě. Hosté hráli hned vzápětí další přesilovku, Vítkovice se však ubránily. Ve 33. minutě měl srovnání stavu na holi Szturc, zblízka však nevyzrál na Kašíka.

Vítkovice ustály na začátku třetí třetiny oslabení a ve 44. minutě udeřily. Vandas poslal kotouč po předchozí Szturcově střele přes brankoviště na hůl zcela volného Stastneho, který měl před sebou zcela odkrytou klec. Marušák a spol. se ubránili poté při vyloučení Popelky. Domácí byli v závěru základní hrací doby aktivnějším týmem, vytvořili si tlak, ale naráželi na připraveného Kašíka. Zuby si na něm vylámali Stastny, Vandas a Zdráhal.

Zápas dospěl do prodloužení a v něm bylo po 33 vteřinách rozhodnuto zásluhou nejlepšího hráče na domácí straně Vandase. Tým PSG Zlín veze z Ostravy bod.

Nejlepší hráči utkání: Michael Vandas - Libor Kašík.

Jakub Petr (generální manažer a hlavní trenér HC Vítkovice Ridera): "Snažili jsme se být aktivní. Cením si, že ani za nepříznivého výsledku jsme neustoupili od našeho stylu hry. Jsem spokojený s precizním dodržováním taktiky, nicméně chybí nám góly. Střelecky se trápíme, ale klobouk dolů, že jsme svému systému věřili dál. V posledních zhruba dvaceti minutách jsme zápas otočili. Z mužstva jsem cítil úplně jiné odhodlání než v Chomutově. Je to výhra, která se počítá.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Kvalita zápasu byla ovlivněna soupiskami. Obě mužstva mají hodně zraněných hráčů a často klíčových. Do utkání nastoupila spousta mladých, takže jsme sledovali bojovný hokej. V zápase bylo hodně nepřesností, ale domácí nás předčili v nasazení. Měli větší elán než my. Jen díky brankáři Liboru Kašíkovi jsme se drželi v utkání a máme alespoň bod.“