pátek 27. září 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín vyhrál bitvu na moravském poli, Berani porazili Kometu po nájezdech

Hokejisté PSG Zlín porazili v zápase 6. kola Tipsport extraligy Kometu Brno 4:3 po samostatných nájezdech. Zlínští vicemistři vedli před polovinou utkání již 3:0, ale hosté srovnali stav ve třetí třetině. Brno dvakrát využilo přesilovou hru, když vyrovnávací gól dal v 56. minutě Žižka. V prodloužení branka nepadla, velké drama rozhodly až nájezdy. Zlín měl více štěstí, když oba nájezdníci Čech a Honejsek byli úspěšní. Branky PSG zaznamenali Filip Čech, Antonín Honejsek, Zdeněk Okál a rozhodující samostatný nájezd proměnil Antonín Honejsek. Zlín hraje v neděli na ledě Slavie.

6. kolo / pátek 27. 9. 2013 / 18:20
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
4:3sn
(1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Čech (Honejsek), 24. Honejsek (Holík, Urbanec), 28. Okál (Marušák, Melenovský), rozhodující nájezd Honejsek - 41. Jenyš (Čermák), 44. Němec (Čermák, Kováčik), 56. Žižka (T. Svoboda, Nosek). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 5 400. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Okál, Melenovský, Köhler. Trenéři: Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, Jan Káňa II - Tomáš Svoboda, Jan Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Koreis, Burian - Křivohlávek, Němec, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout, Beran.

Zlín začal moravské derby velkým tlakem. Hned na začátku utkání zahrozil Balaštík. V 6. minutě se probil do úniku šikula Holík, ale brankář hostů Trvaj střelu zneškodnil. Úvodní minuty se odehrály v obrovském tempu a diváci se rozhodně nenudili. Domácí aktivita úspěch nepřinesla a Kometa prakticky ohrozila brankáře Štůralu až v 11. minutě po průniku obránce Kempného. Zlínský gólman se vyznamenal po blafáku Němce bezprostředně po buly. Berani otevřeli střelecký účet moravské bitvy v 15. minutě. Po skvělé přihrávce od Honejska zavěsil z jízdy Čech, když prostřelil Trvaje. Prakticky hned po vhazování mohl srovnat Burian, ale Štůrala sřelu z levého kruhu chytl. Závěr třetiny patřil hostům a Berani mohli děkovat bezchybnému Štůralovi, kerý zlikvidoval příležitosti Jakuba Svobody, Čermáka a Buriana.

Domácí nepotrestali na začátku druhé třetiny vyloučení Noska, nicméně ve 24. minutě šli do dvoubrankového vedení po hrubé chybě Trvaje. Brněnský gólman si vyjel na Holíkův pas, ale Honejsek ho obehrál a měl před sebou prázdnou bránu. Zlín vedl za další čtyři minuty již tříbrankovým rozdílem. Trvaj vyrazil střelu Marušáka a Okál po rychlé kličce zasunul kotouč do odkryté sítě. Hosté ve druhé polovině prostředního dějství promarnili dvě přesilové hry, Berani se ubránili. Největší příležitost v početní převaze měl Čermák, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole.

Zlínu se začátek do třetí třetiny vůbec nepovedl. Po 23 vteřinách zůstal u levé tyčky zcela volný "bažant" Jenyš a snadno skóroval do prázdné brány. Vzápětí byli vyloučeni dva domácí hráči Zámorský s Tesaříkem a Kometa dvojnásobnou přesilovku využila. Čermákovu střelu dorážel opět do odkryté svatyně Němec. Domácím se nedařilo a trenér Vlach si vzal v 51. minutě po obrovském tlaku hostů raději oddechový čas. Ve třetí části se hrálo většinou před zlínskou bránou. Pohroma pro domácí přišla v 56. minutě. Hosté vyrovnali opět v přesilovce po ukázkové kombinaci a gólu exzlínského beka Žižky. Diváci viděli už pátý gól do prázdné brány! Brno mělo ještě minutu před třetí sirénou početní výhodu, Berani se však ubránili."

V nervy drásajícím prodloužení branka nepadla. Zlínští se ubránili při zbytku trestu Marušáka a zbytek nastaveného času hráli v početní výhodě, neboť na trestnou lavici odešli Hruška a poté Žižka. Diváci se však rozhodujícího gólu nedočkali, a tak rozuzlení přinesly až nájezdy.

Samostatné nájezdy: I. série Němec nedal, Čech 0:1, II. série Tomáš Svoboda 1:1, Honejsek 1:2, III. série Jan Káňa nedal.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Štůrala - Leoš Čermák.

Článek aktualizujeme.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Vedli jsme o tři branky, ale nepochopitelným kolapsem ve třetí třetině jsme téměř přišli o všechny body. Po průběhu zápasu jsme nakonec rádi za dva body. Ukázalo se, že hokej se hraje šedesát minut. V některých momentech nás podržel brankář Tomáš Štůrala."

Karel Beran (asistent trenéra HC Kometa Brno): "Po průběhu jsme nakonec za bod rádi. Na druhou stranu jsme v závěru základní hrací doby hráli přesilovku a mohli vyhrát i za tři body. Za nepříznivého stavu 0:3 hráči zabojovali a zvrátili jsme utkání. K tomu nám pomohly přesilovky."