pátek 23. ledna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín vyšel v Mladé Boleslavi bodově naprázdno, Bruslařský klub přehrál Berany

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 40. kola Tipsport extraligy na ledě BK Mladá Boleslav 3:4 a podruhé v sezoně vyšli s nováčkem extraligy bez bodového zisku. Zlínští dvakrát vyrovnali, nicméně na náskok soupeře 4:2 dokázali odpovědět pouze jedním gólem. Čajánek a spol. po čtyřech zápasech vyšli tentokrát bez bodu. Branky zaznamenali Ondřej Veselý, Tomáš Žižka a Robert Říčka. Tým PSG Zlín hraje nyní dvakrát doma, v neděli 25. ledna od 15:30 hodin změří síly s Kometou Brno, v úterý 27. ledna od 17:30 hodin s Olomoucí.

40. kolo / pátek 23. 1. 2015 / 17:30
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
4:3
(1:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. min Broš (Klimenta, Ovčačík), 24. Bárta (Mikulík), 28. Ovčačík (M. Látal, Broš), 32. Klimenta (Robar, Ovčačík) - 22. O. Veselý (Čajánek, Žižka), 26. Žižka (Leška), 52. Říčka (Urbanec, Holík). Rozhodčí: Šindler, Pavlovič – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: bez. Diváci: 3 410. Střely na branku: 30:37. Zblokované střely: 12:12. Hity: 13:8. Vhazování: 34/65 (52%) - 31/65 (48%) Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

BK Mladá Boleslav: Martin Růžička - M. Hruška, Ovčačík, Trončinský, Kočí, Robar, Holub, Trška - Látal, Broš, Klimenta - Mikulík, David Výborný, Bárta - Volf, Kašpařík, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: František Výborný, M. Jelínek.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec – Okál, Leška, Köhler – Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

V první třetině se hrál opatrný hokej z obou stran. Zlínští hráli ve 4. minutě přesilovku po faulu Ovčačíka, nicméně domácí brankář Martin Růžička zasahoval jen po střele Lešky. Bruslařský klub zahrozil Lencem, naštěstí pro hosty puk těsně minul bránu. V 9. minutě proletělo nahození Köhlera brankovištěm, na druhé straně minul z levého rohu Hyka. Domácí hráli v 10. minutě první přesilovku, když za katr zamířil za vražení na mantinel Kotvan. Bruslařský klub si vytvořil tlak až v závěru výhody, ale střely Bárty a Mikulíka byly nepřesné. Tlak extraligového nováčka před první sirénou sílil, ve slibné pozici utekl kotouč Hykovi. V 16. minutě měl úvodní gól na holi boleslavský Bárta, nicméně na Kašíka nevyzrál. Zlínský gólman zachránil čisté konto i po příležitosti Musila včasným vyjetím a úspěšným zákrokem. Mladá Boleslav se přece jen dočkala a šla do vedení v 18. minutě po skvělé individuální akci Broše. Zkušený forvard předvedl velké sólo, prošel přes čtyři protihráče a přesnou střelou po ledě překonal Kašíka.

Zlín měl do druhé třetiny výborný nástup, když potrestal faul kapitána Výborného. Na brankovišti zůstal volný Veselý, který zužitkoval ve 22. minutě přesnou nahrávku od Čajánka. Boleslavští si vzali vedení zpět na svou stranu za dvě minuty, střelu Mikulíka vyrazil Kašík a kotouč dorazil do sítě z těžkého úhlu Bárta. Berani se nevzdali a podruhé srovnali stav, ve 26. minutě si sjel pro kotouč od modré čáry zkušený bek Žižka a střelou z prostoru mezi kruhy skóroval. S góly se roztrhl ve druhé části doslova pytel a domácí potřetí vedli. Boleslav rovněž využila přesilovku, ve 28. minutě potrestal faul Veselého přesnou ránou od modré čáry obránce Ovčačík, když se trefil přesně pod horní tyč. Domácí zanedlouho využili druhou početní výhodu za pouhých šest vteřin. Po nepřesné střele Robara se kotouč odrazil od zadního mantinelu a volný Klimenta ho pohotově usměrnil za Kašíkova záda. Zlínští byli v závěru třetiny aktivnější, ale deset vteřin před druhou sirénou po rychlém brejku nastřelil Klimenta tyč.

Boleslav spálila na začátku třetí třetiny velkou šanci. Látal po přihrávce od Klimenty trefil jen Kašíkovy betony. Domácí byli nadále aktivní, rychlé přečíslení tři na jednoho zmařil výborným obranným zákrokem Matějíček. Berani mohli snížit z další přesilovky, nakonec Zlín vykřesal naději na body po gólu v 52. minutě, Říčka z levého kruhu přesně mířil do horního růžku. Prohřešek Žižky zabrzdil snahu Zlína o vyrovnání, naprázdno vyšel i závěrečný tlak. V posledních vteřinách netrefil Ondráček při krátké power play odkrytou Růžičkovu bránu. Zlín vyšel podruhé v sezoně s Bruslařským klubem bodově naprázdno.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Michal Broš - Robert Říčka.

Marian Jelínek (trenér BK Mladá Boleslav): „Myslím si, že na obou týmech bylo vidět, v jaké situaci se nacházejí. Nebyl to žádný líbivý hokej, ale spíše dramatický. Jsme rádi, že jsme doma získali tři body. Velmi důležitý byl třetí gól, který jsme vstřelili relativně rychle po vyrovnání soupeře na 2:2. Po našem gólu na 4:2 se utkání lámalo.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Podle mě to bylo vyrovnané utkání. Důležitý zlom v zápase nastal za stavu 2:2, kdy nám domácí v následujících přesilovkách odskočili na 4:2. Šli do trháku a pro nás už pak bylo ve třetí třetině obtížné utkání zvrátit. I když jsme se snažili, po brance na 4:3 jsme trošku ožili. Věřili jsme, že bychom mohli ještě vyrovnat, ale nakonec se nestalo. V utkání jsme bohužel udělali spoustu chyb, které domácí potrestali, a proto zvítězili."