čtvrtek 07. srpna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín zahájil sérii přípravných zápasů prohrou s Třincem. Rozehranost Ocelářů byla znát

Hokejisté PSG Zlín zahájili sérii deseti zápasů před startem nového ročníku Tipsport extraligy prohrou s Třincem 3:6, když na týmu Ocelářů byla znát větší herní jistota a rozehranost. Oceláři už odehráli čtvrtý přípravný zápas a na ledě byli o týden dříve než mistři ze Zlína. Branky zaznamenali Pavel Kubiš, Jiří Ondráček a Jaroslav Balaštík. Berani dali v sestavě příležitost mladým hráčům, kteří bojují o šanci probojovat se do extraligového kádru. Vlachova družina se představí příští týden na tradičním letním turnaji Rona Cup v Trenčíně, kde se postupně utká se Skalicí, Nitrou a pořádající Duklou.

příprava / čtvrtek 7. 8. 2014 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec
3:6
(1:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. min Kubiš (Roman Vlach), 34. Ondráček (Matějíček), 56. Balaštík (Holík, Valenta) - 8. Nosek (Polanský, Chmielewski), 14. Polanský (Irgl, Matyáš), 14. Nosek (Gašparovič, Matuš), 26. Orsava (Žejdl, Dravecký), 41. Orsava (Irgl, Nosek), 60. Irgl (Orsava). Rozhodčí: Obadal, Škach - Goňa, Wesley. Vyloučení: 8:8, navíc Sedláček (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 1 246. Doplňkové samostatné nájezdy: 1:2, I. série Dravecký +, Matula -, II. Žejdl -, Balaštík -, III. Orsava -, Holík -, IV. Irgl +, Ondráček -, V. Polanský -, Roman Vlach -. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Kotvan, Valenta, Řezníček, Tesařík, Horák - Balaštík, Holík, Sedláček - Šťastný, Roman Vlach, Veselý - Ondráček, Popelka, Kubiš - Kovařík, Fořt, Zaremba - od 36. min navíc Matula. Trenéři Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - M. Doudera, Nosek, Galvas, Matyáš, Repe, Zíb, Heider, Pisárik - Orsava, Žejdl, Dravecký - Hrňa, Polanský, Irgl - Rufer, Matuš, Gašparovič - Chmielewski, Kindl, Cienciala. Trenéři: Kalous, Varaďa.

Na úvodní přípravný duel dostali od trenéra Vlacha volno zkušení matadoři, v civilu zůstali kapitán Čajánek, Leška, Marušák a navrátilec do zlínské sestavy Žižka. V úvodní třetině byla na zlínském týmu znát zákonitě nerozehranost, zatímco Oceláři nastoupili již ke čtvrtému přípravnému zápasu. Berani se ujali v 5. minutě vedení, když střelu Vlacha dorazil za Hrubcova záda nekrytý Kubiš. Třinec srovnal zásluhou Noska a do dvoubrankového vedení šel dvěma slepenými góly v rozmezí 42 vteřin. Nejdříve přidal druhý gól opět obránce Nosek, poté se trefil kapitán Polanský. "Třinci góly v rychlém sledu hodně pomohly. Oceláři jsou hodně ofenzivní mužstvo a odskočili nám na dva góly. Na druhou stranu jsme jim nedůsledností umožnili dát laciné branky. To by se nemělo stávat, i když to byla jen příprava," řekl Juraj Jurík, druhý trenér PSG Zlín.

Ve druhé části se obraz hry vyrovnal, o čemž svědčil i počet branek. Oba týmy využily shodně přesilové hry, nejdříve faul Veselého potrestal ve 25. minutě Orsava, poté měli Oceláři na ledě šest hráčů v poli a početní výhodu využil Ondráček střelou pod horní břevno.

Hosté přidali na začátku třetí třetiny zásluhou Orsavy další gól a zvýšili vedení na třígólový rozdíl. Oba týmy přidaly v závěru duelu po jedné brance, na domácí straně se trefil kanonýr Balaštík a střelecký účet zápasu uzavřel navrátilec do české extraligy Irgl. "Projevilo se , že Třinec měl větší herní praxi, zatímco my jsem hráli první zápas a ještě z plného zatížení a tréninku. I skladba jednotlivých pětek bylo přizpůsobéná tréninku, navíc lajny jsme do zápasu poskládali trochu jinak. Potřebujeme vidět mladé hráče proti kvalitnímu soupeři jako je Třinec," upřesnil zlínský asistent.

Berany čeká v příštím týdnu start na tradičním letním turnaji v Trenčíně, kde se utká výhradně se slovenskými týmy. "Na turnaji budeme se sestavou hodně míchat, abychom viděli hráče na různých hráčských postech. Dáme opět šanci mladým hráčům, aby pronikli do seniorského hokeje. Po Rona Cupu začneme ladit složení mužstva a především útoků do finální podoby," uzavřel Juraj Jurík.