sobota 13. dubna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín zavelel ve finále play off k útoku, po výhře v Plzni se ujal vedení v sérii!

Bravo! Čajánek a spol. se opět přiblížili k vysněnému snu. Vlachova družina vyhrála třetí zápas finále play off v Plzni 3:0 a ujala se v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vedení 2:1. Vlachova družina předvedla výborný výkon v defenzivě podpořený opět bravurním vystoupením gólmana Jakuba Sedláčka, který nepustil za svá záda ani jednu z třiatřiceti střel plzeňských hokejistů. Berani dali základ k cenné výhře v první třetině. Branky zaznamenali Martin Hamrlík, Milan Kostourek a v polovině zápasu Filip Čech. Čtvrtý zápas finále se hraje opět v Plzni, a to v neděli 14. dubna v 18.15 hodin. Zlín bude hrát o mistrovský mečbol!

F3 / sobota 13. 4. 2013 / 14:45
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. min Hamrlík (Balaštík, Köhler), 16. Kostourek (Köhler, Linhart), 31. Čech (Holík) Rozhodčí: Hradil, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 8 236 (vyprodáno). Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 0:3.

HC ŠKODA Plzeň: Mazanec (41. min A. Svoboda) - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre, od 34. navíc Frolo - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, T. Sýkora, Pletka - Balej, Kašpařík, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - Hollweg. Trenéři: Razým,

Berani Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Okál, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, Čech - Šlahař, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Vstup do třetího utkání finálové série mezi Plzní a Zlínem byl z pohledu obou mužstev hodně opatrný. Bylo znát, že ani jeden z týmu nechce inkasovat zbytečný gól nebo se nechat vyloučit. Plzeňským fandům se zastavil dech na přelomu šesté a sedmé minuty, když se puk dostal mezi kruhy na osamoceného Hamrlíka, který však neposedný kotouč nezkrotil. V osmé minutě hrozil na druhé straně prudkou ránou Kovář, jeho projektil měl naštěstí pro hosty špatný směr. V polovině 11. minuty fauloval u mantinelu Čech a Zlín se bránil prvnímu oslabení. To se mu povedlo na jedničku, když ještě před vypršením Čechova trestu poslali rozhodčí na trestnou lavici Kratěnu. V následné přesilové hře se Beranům podařilo rozrazit modrobílou defenzivu, na hranici pravého kruhu se do puku nekompromisně opřel matador Hamrlík a propálil vše, co mu stálo v cestě. Zlín poprvé ve finálové sérii využil početní převahy na ledě. Pouze o dvě a půl minuty později našel přesnou přihrávkou Köhler nováčka ve zlínské sestavě Kostourka, který našel skulinu nad Mazancovým ramenem a poslal puk do horního růžku domácí brány. Ševci ve zbytku úvodní třetiny už domácí hráče do větší šance nepustili a dvoubrankový náskok uhájili.

Indiáni naskočili do druhé třetiny o poznání aktivněji, než do té první a před zlínskou bránou udělali několikrát rozruch. Ze zvýšeného tlaku domácích vyplynul i další faul na straně Zlína, za podražení usedl na trestnou Tesařík. Domácí si vypracovali několik slibných šancí, Sedláček však puk za svá záda nepustil. Přesně v polovině utkání poslali rozhodčí na trestnou lavici Sýkoru za podražení a Linharta za hrubost. Při hře čtyři na čtyři se do obrovské šance dostal domácí Straka, před bránou ještě hledal svého spoluhráče, ale Sedláček se stihl bleskurychle přemístit. Z následného protiútoku zkusil pálit Holík, odražený puk přistál na holi Čecha, který neomylně poslal kotouč za Mazancova záda. Přesilovou hru hrál v následujících minutách nejprve Zlín, následně i domácí Škodovka, která měla k dispozici čtyřminutovou výhodu. Ani jedno mužstvo však početní výhodu nevyužilo, a tak i druhá třetina skončila vítězstvím hostů.

Hned v úvodu třetího dějství pálil do odkryté brány Zámorský, poskakující puk bohužel nezkrotil. Na domácích hráčích byla znatelná frustrace z nepřekonatelné překážky ve zlínské bráně. Vlachova družina dostala možnost zahrát si přesilovku ve 43. minutě. Během ní ale fauloval Linhart a poměr sil na ledě se na chvíli vyrovnal. Následnou přesilovou hru domácí nevyužili. Téměř celá třetí třetina se stala festivalem neproměněných šancí. Na začátku 56. minuty se dostal do úniku Okál, ale trefil pouze lapačku brankáře Svobody, který po přestávce nahradil v bráně Mazance. Berani dokázali i ve zbytku zápasu ubránit snažení domácích a ujali se vedení ve finálové sérii.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Martin Straka - Jakub Sedláček

Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl: Titul!

Michal Straka (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Na začátku jsme měli špatný pohyb, byli jsme všude o krok pozdě, zkrátka jsme nešli do osobních soubojů. Chtěli jsme hrát agresivně, ale byli jsme všudě pozdě. Úvodní gól jsme inkasovali z přesilovky, při druhém jsme propadli ve středním pásmu. Nelze nám upřít snahu, ale Zlín hrál zkrátka to, co potřeboval. Nedali jsme mu ani kontaktní gól. Musíme se připravit lépe na čtvrtý zápas."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Měli jsme od začátku zápasu velmi dobrý pohyb. Byli jsme důslední v osobních soubojích. V první třetině jsme si podle počtu střel i aktivity zasloužili vedení. Nebyli jsme příliš zalezlí, snažili jsme se hrát aktivně, čímž jsme zřejmě domácí zaskočili. Poté jsme díky našemu obrannému valu i bezradnosti soupeře drželi zápas pevně v rukách. Třetím gólem jsme se přiblížili k vítězství. V závěrečné části jsme si to pohlídali a zaslouženě vyhráli."