středa 26. prosince 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG porazil ve svátečním večeru nováčka z Chomutova a má doma šestou výhru v řadě

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 33. kola Tipsport extraligy doma nad Chomutovem 5:2 a získali na ZS Luďka Čajky již šestou výhru v řadě. Čajánek a spol. v zápase hraném na druhý svátek vánoční stále vedli a o výhře rozhodli dvěma brankami ve druhé třetině. Branky zaznamenali Pavel Kubiš 2, Martin Matějíček, Jaroslav Balaštík a Marek Melenovský. Vlachova družina si upevnila ziskem tří bodů druhé místo v tabulce. Zlín hraje v pátek na Spartě.

33. kolo / středa 26. 12. 2012 / 17:00
Berani Zlín Zlín - KLH Chomutov Chomutov
5:2
(2:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. min Matějíček (Melenovský, Fořt), 10. Kubiš (Balaštík, Hamrlík), 26. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 32. Melenovský (Kubiš), 60. Kubiš (Linhart, Leška) - 9. Pavlas (Frolík, Hruška), 11. Zálešák (Frolík). Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 417. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2

Berani Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Matějíček, Řezníček, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

KLH Chomutov: Kostúr (32. min Hanuljak) - Palin, Mrázek, Pulpán, Rýgl, Trefný, Bartejs, Pavlas, Macháček - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Důras, Y. Treille, Hřebejk - Lušňák, Sikora, Hromas - Chlouba, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Berani předchozích pět zápasů na domácím ledě vyhráli a úspěšnou sérii chtěli natáhnout i na druhý svátek vánoční proti extraligovému nováčkovi z Chomutova . Vlachova družina měla do utkání úspěšný vstup. Zatímco v první minutě Veselý ještě šanci nevyužil, zlínské ochozy se poprvé radovaly ve třetí minutě. Obránce Matějíček bombou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Kostúra. Domácí se zatáhli po úvodní brance spíše do defenzívy, přesto čtvrtý útok si vytvořil tlak a vynutil si faul soupeře. Na trestnou lavici odešel Pavlas a Zlín měl úvodní početní výhodu. Střelu Lešky od modré čáry tečoval Kohler, poté nepřesně z prostoru mezi kruhy mířil Zámorský. Piráti se bez problémů ubránili a v 9. minutě udeřili. Frolík na sebe natáhl u mantinelu dva hráče, Hruška v brankovišti rozhodil brankáře Sedláčka, který pustil za svá záda střelu Pavlase od modré čáry. Zlín šel za půldruhé minuty opět do vedení. Nahození Bvalaštíka od modré čáry úspěšně tečoval za Kostúrova záda čtvrtým gólem v sezoně Kubiš. Zlín mohl dostat do dvoubrankového náskoku Veselý, ale slovenský gólman v kleci Chomutova obrovskou příležitost zlikvidoval. A opět se potvrdilo známé pořekadlo nedáš – dostaneš. Po přihrávce Frolíka překonal Sedláčka střelou mezi betony Zálešák. Po gólové přestřelce se hrál svižný hokej na obou stranách bez přerušení. Vzruch přinesla 16. minuta, kdy Hromas narazil za Sedláčkovou brankou na mantinel Matějíčka, který odešel předčasně do kabiny za asistence lékaře. Dvě minuty před první sirénou spálil velkou tutovku Treille, položil si Sedláčka, nicméně netrefil odkrytou bránu. Domácí měli v samotném závěru první části další přesilovku a mohli dát gól do šatny.Veselému však ve vyložené šanci kotouč sklouzl z hole.

Druhá třetina patřila Zlínu, který svou převahu vyjádřil dvěma góly. Domácí nevyužili na začátku druhé dvacetiminutovky zbytek početní výhody. Vlachova družina se radovala v početní výhodě v 26. minutě, když na trestné lavici seděl za podražení Gajovský. Linhartovu střelu od modré úspěšně tečoval za Kostúra kanonýr Balaštík, který zaznamenal svůj patnáctý střelecký úspěch v sezoně. Zlínští si vytvořili po třetí brance velký tlak, ale Čech, Leška a Veselé své šance neproměnili. Trefil se až Melenovský, který střílel do odkryté brance. Po čtvrtém inkasovaném gólu slovenský gólman v dresu Pirátu prchl na střídačku a jeho místo zaujsl náhradník Hanuljak. Těsně před druhou sirénou mohl Zlín přidat zásluhou Okála další gól, ale Hanuljak vytasil parádní zákrok.

Chomutov mohl ve třetí třetině zdramatizovat nepříznivý vývoj utkání, ale Piráti pohrdli trojicí přesilových her pět na čtyři. Velkou šanci hostů navíc spálil Gajovský, který jel sám na Sedláčka, ale brankář Zlína vytěsnil jeho bekhendový blafák vysoko nad. Na druhé straně se zjevil v oslabení před náhradním brankářem hostů Zámorský, ale neuspěl. Zlín dovedl duel v poklidném tempu do úspěšného konce, pátou branku přidal v samotném závěru Kubiš.Tým PSG vyhrál doma již pošesté v řadě a svým fandům nadělil pod stromeček dárek v podobě tří extraligových bodů.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Marek Melenovský – Miroslav Zálešák

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Vyšel nám skvěle vstup do utkání. Pak jsme si začali myslet, že vítězství přijde samo. Přistoupili na hru nahoru a dolů a soupeři pomohli vrátit se do zápasu. Proto skončila úvodní třetina nerozhodně 2:2. Od druhé části jsme se snažili vrátit k důsledné obraně, což se potvrdilo, když jsme neinkasovali a naopak šli do vedení. V poslední třetině jsme byli zbytečně vyloučení, zápas jsme si sami zkomplikovali a výsledek byl dlouho otevřený. Hosté byli houževnatým soupeřem, za tři body a výhru jsme rádi."

Jaroslav Liška (asistent trenéra Piráti Chomutov): "Věděli jsme, že Zlín bude výborně bruslit a připravili jsme se na to. Úvodní třetina byla hodně divoká a zaslouženě skončila 2:2. Do druhé části jsme nevstoupili zrovna nejlépe. Měli jsme neuvěřitelný výpadek jak v našem pohybu, tak i v celkovém pojetí hry. V poslední třetině Zlín podvědomě otevřel střední pásmo. My jsme měli šance, které jsme bohužel nevyužili. Čekají nás do konce roku ještě dva zápasy, musíme jít postupně a snad se bodově chytneme."