neděle 23. března 2014 | Zlin Press - Michael Kachlíř, Roman Ordelt

Tým PSG prohrál čtvrtý zápas čtvrtfinále play off, série se stěhuje do Zlína

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve čtvrtém zápase čtvrtfinálové série Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě Mountfieldu HK Hradec Králové 1:5. Zlínští se ujali v závěru první třetiny vedení, ale poté již skórovali pouze domácí. Na začátku druhé třetiny přišly ve 23. minutě dvě slepené branky během 21 vteřin, domácí přidali ve třetí třetině ještě další tři přesné zásahy. Jediným střelcem Beranů byl v přesilové hře v 19. minutě útočník Ondřej Veselý. Série se stěhuje za nerozhodného stavu 2:2 k pátému zápasu do Zlína, který se hraje ve středu 26. března v 17:30 hodin.

ČF4 / neděle 23. 3. 2014 / 17:30
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
5:1
(0:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 23. min Švagrovský (Jank, Frühauf), 23. Knotek (Škoda, Vydarený), 45. Mertl (Kudrna, Šimánek), 51. Jank (Pospíšil, Mikuš), 59. Marek (Knotek, Škoda) - 20. O. Veselý (Honejsek). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8, navíc Melenovský (Zíín) na 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5 048. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Mountfield HK: Kacetl - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, Pospíšil - Švagrovský, Marha, Červený - Škoda, Knotek, Marek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, F. Čech - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Oproti předchozímu utkání nahradil Kantora v hradecké brance Kacetl, zatímco Zlín vstoupil do zápasu bez obránce Tesaříka. Domácí udělali ještě čtyři další změny v sestavě. Již v první půlminutě zahrozil Köhler. Zlínští poté ubránili 31 vteřinovou přesilovku ve třech proti pěti po trestech Řezníčka a Köhlera. Zároveň s návratem prvního potrestaného hráče vystřelil Frühauf, jehož pokus chytil Kašík do lapačky. Na zlínského brankáře poté nevyzráli Tvrdík s Dejem. Po polovině třetiny se hrálo ve čtyřech po vyloučení Mertla a Okála. Víc prostoru na ledě ale nevyužil k otevření skóre ani jeden tým. Po vyloučení Marhy otestoval Marušák pohotovost Kacetla, jenž jeho střelu chytil do lapačky. V závěru třetiny měli hosté přesilovku po vyloučení Mertla, jehož trest rozdělila přestávka. Pouhé čtyři vteřiny před první sirénou skóroval Veselý, jenž střelou z ostrého úhlu zaskočil Kacetla. Zlínský útočník potvrdil, že se mu na hradeckém ledě daří.

Začátek druhé části zapůsobil na Berany jako studená sprcha. Za domácí se bleskově prosadili Švagrovský a Knotek, jejichž slepené góly dělilo pouhých 21 sekund. V následné přesilovce neuspěl Balaštík a po jejím skončení Marušák nezamířil přesně. Po polovině zápasu úspěšně zasáhl Kašík proti střele Deje. Na opačné straně předvedl pěkný průnik Holík, ale Kacetl byl pozorný. Oba muži v maskách do druhé přestávky puk za svá záda nepustili.

Poslední část se družině Rostislava Vlacha nevydařila. Zmatek ve zlínském brankovišti potrestal v přesilovce důrazný Mertl. Při vyloučení Balaštíka ujel do útoku Čajánek, jenž ale nadvakrát nepropasíroval puk skrz Kacetla. Za vzájemnou šarvátku putovali na trestnou lavici se čtyřminutovými tresty Mertl s Holíkem. Do konce Balaštíkova trestu zbývaly dvě vteřiny, když čtvrtý gól zajistil hradeckému týmu tvrdou ranou Jank. Zlínští gólově odpovědět nedokázali a k úpravě výsledku jim nepomohlo ani vyloučení Kudrny. V závěru třetiny vyfasoval k menšímu trestu osobní desetiminutový trest Melenovský. Definitivní gólovou tečku udělal po necelé půlminutě přesilové hry Marek.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Ondřej Kacetl - Pavel Kubiš.

Peter Draisaitl (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): "Tato série je hodně těžká po psychické stránce. Musím říci, že takový zápas jsme nakonec zvládli. Máme za sebou dvě porážky v prodloužení, dneska to bylo přetahování. Dostali jsme gól čtyři vteřiny před přestávkou. Poté se ale zase ukázalo, jak důležité jsou přesilovky. Když v nich něco spadne, získáte sebevědomí. Začínáme zase od nuly."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Jeli jsme do Hradce Králové s tím, že chceme vyhrát jedno utkání, což se nám povedlo. I když jsme dneska prohráli, s venkovní sérií jsme spokojení."