čtvrtek 10. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG vybojoval v prodloužení mečbol. Petr Holík vstřelil hattrick!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli 3. zápas předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec 3:2 po prodloužení. Všechny góly hostů zaznamenal Petr Holík, který se postaral třemi přesnými zásahy o postupový mečbol pro zlínské barvy. Veselý a spol. vstoupili do utkání lépe, neboť v 9. minutě využili přesilovku a šli do vedení. Oceláři ve druhé polovině druhé třetiny otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Rozhodující okamžiky zápasu režíroval čtyřiadvacetiletý centr elitní řady. Nejdříve Holík proměnil v 53. minutě samostatný únik a ve třetí minutě prodloužení poslal odražený kotouč do třinecké klece. Brankář Libor Kašík utkání nedochytal, neboť byl v závěru třetí části vyloučen do konce utkání a duel dochytal Luboš Horčička. Třinec nakonec odjel z ledu se svěšenou hlavou, i když Berany přestřílel v počtu střel 37:17! Tým PSG Zlín může o postupu do čtvrtfinále rozhodnout již ve 4. utkání série v Třinci, které se hraje v pátek 11. března od 17:20 hodin za přítomnosti kamer České televize.

2:3p
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 33. min Tybor (Adamský, Hrabal), 39. Pechanec (Svačina, Kanko) - 9. P. Holík (Bukarts, Žižka), 53. P. Holík (Kotvan, Bukarts), 63. P. Holík Rozhodčí: Fraňo, Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Kašík (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5 136. Střely na branku: 37:17. Zblokované střely: 16:12. Hity: 20:15. Vhazování: 29/61 (18%) - 32/61 (52%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Hrabal, Galvas, Nosek, Jank, Slovák, M. Doudera – Kopecký, Plíhal, Dravecký – Kanko, Pechanec, Svačina – Rákos, Polanský, Adamský – Matuš, Kindl, Tybor. Trenéři: Dopita, Mucha.

Berani Zlín: Kašík (52. min Horčička) - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Cibák, F. Čech - D. Šťastný, Fořt, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Trenéři Zlína udělali v sestavě čtyři změny oproti přeedchozímu utkání s Třincem, poprvé se objevili v letošním play off útočníci Cibák, Okál, Fořt a obránce Urbanec. Oceláři začali aktivně, do první vážnější šance se dostal ve 4. minutě Dravecký, ale gólman Kašík jeho ránu vyrazil podobně jako střelu Svačiny nebo Rákose. Berani se vymanili postupem času z tlaku Ocelářů, Bukarts si nabruslil před bránu, ale mířil vedle. Hostům se naskytla v 8. minutě výhoda úvodní přesilové hry, když za katr odešel pykat Adamský. Zlín zužitkoval v závěru přesilovku, Bukarts od mantinelu nahrál před bránu Holíkovi, který měl před sebou odkrytou svatyni. Rovněž Oceláři dostali možnost hrát početní výhodu po faulu Říčky, nicméně obětavě hrající Veselý a spol. se ubránili. Kašík byl na místě¨po střele Slováka. Zlín druhou přesilovku nevyužil, ránu Kotvana od modré čáry domácí gólman Hamerlík vyrazil.

Oceláři zahájili i druhou třetinu tlakem, ale naráželi na výborného Kašíka. Zuby si na něm vylámali Adamský i Matuš. Ve 26. minutě vypadl Kašíkovi kotouč z držení, ale Kindl ho neprotlačil do brány. Berani se osmělili až v 28. minutě po střele Marušáka, Hamerlík střelu vyrazil. Hosté se poté ubránili oslabení, když Oceláři zlínskou branku v početní výhodě neohrozili. Domácí se dočkali gólu až v při rovnovážném stavu hráčů na ledě, ve 33. minutě Tybor úspěšně tečoval do horního růžku nahození Adamského od mantinelu. Třinec byl při chuti, pumelici od modré vyslal Hrabal, ale Kašík příležitost zneškodnil. Domácí strhli v závěru druhé třetiny vedení na svou stranu, když Pechanec ve 39. minutě dotlačil kotouč i s pomocí Marušákovy brusle za brankovou čáru. Druhý gól Třince posvětil až videorozhodčí.

Berani se ubránili v úvodu třetí části dvakrát v oslabení. V 52. minutě ujel v oslabení Svačina a mohl přidat třetí gól, ale nájezd nepromněnil. Ve stejné minutě sekl Kašík nedovoleně Rákose a rozhodčí ho poslali předčasně pod sprchy. Do brány musel nastoupit druhý gólman Horčička. Zlín tento moment nezlomil a za pouhých 18 vteřin po vhazování srovnal stav. Zlínský hrdina Petr Holík chladnokrevně proměnil únik. Hosté se poté ubránili dlouhé domácí přesilovce, Horčička si poradil se střelou kapitána Kopeckého. Zlín v závěru základní hrací doby zahrozil, Hamerlík si poradil se střelami Čachotského i Kubiše, vedle mířil Čech.

V nastaveném čase se odehrály jen tři minuty, v čase 62:53 minuty padla rozhodující branka. K odraženému puku se dostal Holík a dovršil svůj první hattrick v extralize!

Nejlepší hráči utkání: Antonín Pechanec - Petr Holík.

René Mucha (trenér HC Oceláři Třinec): "Prohrávali jsme, ale ve druhé třetině jsme dokázali skóre otočit. Poté jsme však při hře čtyři na čtyři udělali trestuhodnou chybu, která by se neměla stávat a hosté ji potrestali. Hráčům to v hlavách zřejmě zůstalo i v prodloužení, protože to optimální nebylo. Prohráli jsme, sérii musíme otočit.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Zápasy v této sérii jsou vemi vyrovnané, a to jak herně, tak na góly. V minulém zápase měl více štěstí Třinec, dnes jsme měli více štěstí my. Kašíkova reakce nebyla adekvátní. Byl tam sice na něj nájezd s brzdou, ale jeho reakce nebyla opodstatněná. Zápasy v play off jsou hodně vyhrocené. Jsou tam hraniční zákroky, ale mužstvo musí udržet nervy a překousnout to.“