neděle 08. prosince 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Úřadující vicemistři v letošní sezoně na Třinec neumí zahrát, prohráli i třetí duel s Oceláři

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 29. kola Tipsport extraligy na ledě Ocelářů Třinec 1:2 a po předchozích čtyřech zápasech s bodovým ziskem vyšli tentokrát naprázdno. Slezané vedli po druhé třetině 2:0, Berani vstřelili kontaktní gól v 51. minutě zásluhou Petra Lešky, nicméně vyrovnat již nedokázali. Oceláři pro předchozích čtyřech prohrách opět vyhráli. Čajánek a spol. v letošní sezoně ani ve třetím vzájemném zápase soupeře neporazili. Tým PSG Zlín hraje v pátek 13. prosince doma s Karlovými Vary.

2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. min Galvas (Peterek, Orsava), 35. Krejčí - 51. Leška (Balaštík). Rozhodčí: Gofman (Rusko), Pešina – Lederer, Lhotský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3 017. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Hrabal, Krejčí, Roupec, Linhart, Kania, Galvas, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Marek Růžička, Zagrapan, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech -Melenovský, Čajánek, Köhler. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Hned ve 2. minutě se dostal před Horčičku třinecký obránce Galvas, ale zlínský gólman jeho střelu bekhendem vyrazil. Úvod patřil Ocelářům, velké šance promarnili Orsava a Polanský. Od úvodních minut se hrálo v rychlém tempu. Nenudil se ani třinecký gólman Hrubec, když nejdříve vyrazil střelu Melenovského a poté ránu Holíka z mezikruží. Oceláři dostali v 9. minutě výhodu přesilové hry, neboť Zámorský vyhodil kotouč do hlediště. Domácí se však v poslední době v této herní činnosti trápí a na Horčičku ani jednou nevystřelili. Berani si vypracovali vyloženou šanci v 15. minutě, před Hrubce se prodral Kubiš, ale domácí gólman v pravou chvíli vystrčil levý beton. Kapitán Čajánek nedopravil odražený kotouč do zcela odkryté brány. Rovněž Zlínu se naskytla v první třetině přesilová hra, když za katr odešel za držení Roupec. Třinec se ubránil i po ráně Zámorského od modré čáry, nicméně sotva hrál v pěti hráčích, měl velké štěstí. Čech orazítkoval horní břevno Hrubcovy svatyně.

Zlín měl po faulu Lojka druhou početní výhodu, ale uzamkl soupeře v jeho obranném pásmu jen úvodní minutu po střelách Lešky a Marušáka. Střelecký účet zápasu otevřeli v čase 26:26 minuty Slezané. Na přihrávku Peterka zpoza brány si najel Galvas a prostřelil Horčičku. Třinec měl možnost navýšit těsný náskok při další přesilovce, ale paradoxně ujel v oslabení Leška, ale nájezd neproměnil. Aktivní Hrabal si pohybem vykoledoval faul Köhlera a domácí udeřili. Nejdříve Varaďa spálil jasnou příležitost, ale poté se nemýlil bek Krejčí, který vymetl pavučinu zlínské svatyně. Obešel dva protihráče a trefil se přesně pod horní tyčku. Obě mužstva poté nevyužila do konce druhé sirény další přesilovky.

Berani začali třetí třetinu náporem se snahou zvrátit nepříznivý stav. Kontaktní gól přišel v 51. minutě. U pravé tyčky Třince zůstal osamocený Leška, který mířil přesně pod horní tyčku. Hosté zvýšili obrátky, na Hrubce vystřelil Köhler a Melenovský, ale třinecký gólman odolal. V 53. minutě podržel Zlín Horčička, neboť se štěstím vyrazil ramenem střelu Polanského. Vlachova družina si vytvořila v závěru nápor, který byl ještě znásoben přesilovou hrou. Hosté hráli půldruhé minuty před třetí sirénou power-play, Balaštik pět vteřin před závěrem zblízka Hrubce bohužel neprostřelil. Vicemistři v letošní sezoně Slezany ještě neporazili a ze vzájemných zápasů vytěžili pouhý bod.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Šimon Hrubec - Luboš Horčička.

Jiří Kalous (trenér HC Oceláři Třinec): "Byl to vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Podali jsme dnes hodně koncentrovaný a obětavý výkon. Skákalo se do střel a všechny tlaky, které si Zlín vytvořil, jsme ustáli vzadu s vynikajícím Šimonem Hrubcem. Jsme velmi rádi, že se nám povedlo po dlouhé době opět bodovat."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Vyrovnané utkání. V první třetině jsme měli více ze hry, měli jsme více šancí, ale bohužel jsme nedali gól. Druhá třetina patřila Třinci, získal si dvoubrankové vedení. Poslední třetinu jsme se nepříznivý stav snažili zkorigovat, ale možná troška štěstí chybělo k tomu, abychom alespoň bod získali."