pátek 07. září 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Úspěšná generálka, Berani vyhráli na ledě Olomouce v prodloužení

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v závěrečném přípravném zápase před startem extraligy na ledě Olomouce 2:1 po prodloužení. Generálka obou týmů na extraligu vyšla lépe Zlínu. V utkání moravských rivalů dominovaly defenzivy a gólmani na obou stranách. Góly začaly padat až ve třetí třetině, Kohouti se ujali vedení ve 44. minutě, za šest minut již bylo srovnáno. V nastaveném čase se radovali zlínští hokejisté. Branky zaznamenali Jiří Ondráček a Jakub Šlahař. V sestavě scházel zraněný útočník Zdeněk Okál (silný otřes mozku), lehčí šrám doléčuje Jakub Herman. Zlín vstoupí do extraligy v pátek 14. září domácím zápasem s Třincem, začátek v 17:30 hodin.

příprava / pátek 7. 9. 2018 / 17:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
1:2p
(1:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 44. min Káňa (Knotek, Laš) - 50. Ondráček (Fořt, Freibergs), 63. Šlahař. Rozhodčí: Kubičík, Šír – Hanzlík, Hlavatý. Vyloučení: 4:2, navíc Fryšara (Zlín) na 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Galvas, Ondrušek, Staněk, Jaroměřský, Dujsík – Káňa, Knotek, Laš – Kolouch, Burian, Jergl – Skladaný, Holec, Tomeček – Mráz, Ostřížek. Trenéři: Tomajko, Moták, Littner.

Berani Zlín: J. Sedláček - Freibergs, Ferenc, Žižka, Nosek, Valenta, Řezníček, Gazda - Šlahař, Honejsek, Fryšara - Poletín, Werbik, Kulda - Ondráček, Fořt, Kubiš - Popelka, P. Sedláček, Václavek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Hanáci začali v generálce obou týmů na extraligu zostra a gólmanskou jedničku Bernů prověřili hned zkraje utkání Ostřížek a Mráz. Zlínští si vytvořili v 7. minutě slibnou šanci, ale Šlahař pouze promáchl kotouč. Vzápětí na druhé straně ztroskotal na Jakubu Sedláčkovi v tutovce Mráz, beton byl na správném místě. Hosté promarnili v úvodní třetině tři přesilové hry, když domácí se výborně bránili. V 16. minutě zneškodnil Jakub Sedláček samostatný únik Jergla a skvělý zákrok předvedl před první sirénou i olomoucký Konrád po střele Kuldy do šibenice.

Kohouti mohli jít do vedení ve 26. minutě, po pumelici od modré čáry se dostal k odraženému kotouči Tomeček, ale z bezprostřední blízkosti na Jakuba Sedláčka nevyzrál. Olomouc měla víc ze hry a zlínský gólman se nenudil. Rána Tomečka šla nad horní břevno, příležitosti nevyužili Skladaný a Holec. Ve 32. minutě hasil Konrád šance Poletína s Werbikem, ale blíže k otevření skóre byli opět domácí. Dělovku z hole Skladaného vyrazil skvěle Jakub Sedláček, naštěstí pro hosty se nedostal Ondrušek k dorážce. Diváci neviděli ani ve druhé třetině gól.

Mora udeřil na začátku třetí třetiny. Holec ještě další tutovku spálil, ale ve 44. minutě se měnil stav na ukazateli skóre v domácí prospěch. Z bezprostřední blízkosti se prosadil před Sedláčkem olomoucký Káňa, když puk nakonec doskákal až do sítě. Berani se nevzdali a v 50. minutě srovnali stav. Dělovka nekrytého Ondráčka skončila přesně v šibenici olomoucké brány. Oba týmy chtěly do závěru základní části rozhodnout, jenže Jergl a na druhé straně Poletín mířili slepými náboji.

O vítězi moravské bitvy nakonec rozhodlo až prodloužení. V něm se postaral o rozhodující branku ze samostatného úniku zlínský Šlahař. Zlín porazil Olomouc v rámci letošní přípravy již podruhé a navázal na předchozí vysokou výhru 6:0 na domácím ledě.

Zdeněk Moták (trenér HC Olomouc): "Náš výkon byl o něco lepší než výsledek. Vytvořili jsme si velké množství šancí, které jsme bohužel neproměnili. Musíme na tomto aspektu hry zapracovat, v ostré sezoně nás to může mrzet. V přípravě jsme odehráli výborná i horší utkání, celkově můžeme být spokojeni s penzem udělané práce i některými zápasy. Menším mínusem jsou zranění některých hráčů."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Byl to klasický urputný boj s Olomoucí jako v extraligových zápasech. Fyzický hokej, prim hráli na obou stranách brankáři. V prodloužení se na nás usmálo štěstí. Vzhledem k venkovnímu počasí byl opět těžký led a pro hráče to byla velká dřina. Celkově jsme s přípravou spokojeni, i když dosažené výsledky v žádném případě nepřeceňujeme. Zdeněk Okál má po těžkém otřesu mozku z utkání se Zvolenem za sebou operaci a určitě nestihne začátek extraligy. Zatím čekáme na vyjádření lékařů, jak dlouho bude mimo hru. Z Litoměřic jsme povolali Honzu Václavka, abychom měli dostatek útočníků."