pondělí 07. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Úspěšný vstup PSG Zlín do předkola play off proti Třinci. Vítězný gól vstřelil kanonýr Bukarts

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v úvodním zápase předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy nad týmem HC Oceláři Třinec 2:1 a vedou v sérii nad úřadujícím vicemistrem 1:0 na zápasy. Urputný boj s řadou osobních soubojů na zlínském ledě začali lépe Oceláři, když šli do vedení v 5. minutě. Berani srovnali stav ještě v první třetině zásluhou využité přesilovky. Vítězný gól Zlína přišel v čase 36:12 minuty po rychlém přečíslení dva na jednoho v podání elitního útoku Petra Holíka. Oceláři domácí tým ve třetí třetině jasně přestříleli, ale naráželi na výborný výkon gólmana Libora Kašíka, který za svá záda pustil pouze jedinou střelu. Branky zaznamenali Oldrich Kotvan a Roberts Bukarts. Druhý zápas série Zlína s Třincem se hraje v úterý 8. března od 17:30 hodin opět na ZS Luďka Čajky.

2:1
(1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. min Kotvan (O. Veselý), 37. Bukarts (P. Holík) - 5. Polanský (Rufer). Rozhodčí: Šír, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4 700. Střely na branku: 19:33. Zblokované střely: 10:14. Hity: 19:11. Vhazování: 25/58 (43%) - 33/58 (57%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - M. Doudera, Galvas, Nosek, Jank, Hrabal, Stehlík - Kopecký, Plíhal, Dravecký - Rákos, Kreps, Svačina - Rufer, Polanský, Adamský - Matuš, M. Kovařčík, Jašek. Trenéři: Dopita, Mucha.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Josef Hrabal.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Bylo to vyrovnané utkání. Pro nás bylo důležité, že jsme využili přesilovku, což bude v play off rozhodující ukazatel využití přesilových her. I když výsledek vyrovnaný, tak mi trošku přišlo, že jsme měli v osobních soubojích navrch. Doufám, že si to přeneseme i do zítřejšího zápasu. Jsme rádi za vítězství a první bod v sérii."

René Mucha (trenér HC Oceláři Třinec): "Viděli jsme vyrovnaný zápas. Začali jsme dobře, byli jsme celkem aktivní, ale bohužel rozhodly situace dva na jednoho ve druhé třetině. My jsme je měli a nedali jsme, soupeř je měl a dal. Ve třetí třetině domácí drželi střední pásmo a my jsme se těžce dostávali do třetiny. Každopádně domácí taky proměnili přesilovku a my ne, což byl asi druhý z těch faktorů, proč jsme dnes prohráli."