středa 03. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Úspěšný vstup do nového roku: Výhra po nájezdech v Boleslavi

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 36. kola Tipsport extraligy na ledě týmu BK Mladá Boleslav 3:2 po samostatných nájezdech a vstoupili úspěšně do kalendářního roku 2018. Zlínští hokejisté brali poprvé v letošní sezoně ze vzájemných zápasů s Bruslaři body a výhru. Veselý a spol. se ujali vedení již v 4. minutě a na začátku druhé třetiny šli do dvougólového náskoku. Domácí poté zbrzdili tlak hostů kontaktním gólem a v úvodu třetího dějství vyrovnali. Před závěrem základní hrací doby předvedl skvělé zákroky Libor Kašík. Bitvu nakonec rozsekly až nájezdy, ve kterých se tým Aukro Berani radoval potřetí v sezoně. Středočeši čekají přesně měsíc na plný bodový zisk. Branky zaznamenali Zdeněk Okál, Pavel Kubiš a rozhodující nájezd proměnil Antonín Honejsek. Zlín hraje v pátek 5. ledna doma se Spartou, začátek v 17:30 hodin.

36. kolo / středa 3. 1. 2018 / 17:30
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. min Pabiška (P. Musil, Kotvan), 43. Lenc (Pabiška, Kotvan) - 4. Okál, 21. Kubiš (O. Veselý, Fořt), rozhodující nájezd Honejsek. Rozhodčí: Pešina, Bejček - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: bez. Diváci: 2 551. Střely na branku: 39:38. Zblokované střely: 11:11. Hity: 18:12. Vhazování: 41/77 (53%) - 36/77 (47%). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

BK Mladá Boleslav: Jan Růžička – Kurka, Jan Hanzlík, Eminger, Němeček, Dlapa, Kotvan, J. Říha – Valský, Žejdl, Orsava – Pacovský, P. Holík, Klepiš – Lenc, P. Musil, Pabiška – P. Kousal, Urban, Samuels. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Berani Zlín: Kašík – D. Nosek, Freibergs, Matějíček, Žižka, Řezníček, Valenta, Ferenc – Kubiš, Fořt, O. Veselý – Okál, Honejsek, Roberts Bukarts – D. Šťastný, P. Sedláček, J. Ondráček – Fryšara, Popelka, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Berani hrající po delším čase v kompletním složení vstoupili do zápasu aktivněji a odměnou jim byl vedoucí gól ve 4. minutě, když Okál prostřelil z prostoru mezikruží domácího brankáře Jana Růžičku. Zlínští mohli zvýšit náskok při úvodní přesilové hře, když trestnou lavici zahříval po faulu Dlapa. Bruslařský klub se ubránil, paradoxně největší šanci měli domáci, ale Žejdl nedotáhl brejk do úspěšného konce. Přesilovku si zahráli i domácí po prohřešku Žižky, ale vyšla naprázdno. Bruslaři měli postupem času více ze hry a Zlín hrozil převážně z brejků. Při jednom z nich ujeli Kubiš s Fořtem a kotouč skončil těsně vedle tyčky. Středočeši mohli srovnat po akci Valského, ale brankář Kašík byl na místě podobně jako po střele Kousala. Závěr úvodní třetiny patřil hostům, příležitosti si vypracovali Kubiš a Ondráček a v samotném závěru Honejsek, nicméně skóre na ukazateli stavu se nezměnilo.

Zlín měl do druhé třetiny raketový nástup, neboť za pouhých 34 vteřin od úvodního vhazování vstřelil gól. Střelu kapitána Veselého brankář Růžička vyrazil a odražený kotouč protlačil za brankovou čáru Kubiš. Dvoubrankový náskok Beranů vydržel necelé dvě minuty, z prostoru kruhu prostřelil Kašíka tvrdou ránou Pabiška. Po kontaktním gólu domácích se zvedlo tempo hry, v oslabení pálil nebezpečně kapitán Jan Hanzlík. Z tlaku domácích pramenil faul Ference a při početní převaze zněla po ráně Kotvana tyč. Už při rovnovážném stavu hráčů na ledě se střela Okála rovněž otřela o tyčku. Brankové konstrukce byly slyšet i nadále, při vlastním oslabení se dostal do úniku Valský a Berany opět zachránila tyč!

Mladá Boleslav se dočkala vyrovnání na začátku třetí periody. Ve 43. minutě vypálil pumelici od modré čáry Pabiška a odražený kotouč uklidil do sítě Lenc. Středočeši mohli jít ve 45. minutě poprvé do vedení, naštěstí Kašík vytěsnil ránu Klepiše ramenem do bezpečí. Zlínský fantom v závěru základní hrací doby předvedl řadu skvělých zákroků, v samostatném nájezdu vychytal zákrokem večera Musila.

Prodloužení o bonusovém bodu nerozhodlo, hosté byli blízko k výhře po šancích Honejska a Šťastného. Duel nakonec rozsekly až samostatné nájezdy. Zatímco na domácí straně byl úspěšný jen Pabiška, u Beranů proměnili penaltu Okál, Honejsek a Roberts Bukarts. Zlín bral poprvé v letošní sezoně v souboji s Mladou Boleslaví body i výhru.

Nejlepší hráči: Lukáš Pabiška - Pavel Kubiš.

Samostatné nájezdy - I. série: Okál +, L. Pabiška -, II. série: Klhůfek -, P. Holík -, III. série: Honejsek +, Orsava +, IV. série: Roberts Bukarts +, Lenc -.

Viktor Ujčík (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): "Zlínští měli skvělý vstup do zápasu, byl jich plný led a oprávněně vedli. Nechápu náš začátek utkání, od 28. prosince jsme nehráli, dobře jsme trénovali, připravovali se na domácí zápas a pak do něho takhle špatně vstoupíme. To nás mrzí, ale podle mě to už je o hlavách. Protože po gólu na 2:1 jsme ukázali, že hokej hrát umíme. Bohužel jsme si za dobrou půlku zápasu víc než jeden bod nezasloužili. Soupeř byl pak v nájezdech šikovnější a dal hezké góly."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Povedlo se nám dobře vstoupit do zápasu, navázali jsme na výkon v Třinci. Byli jsme aktivní, dobře jsme bruslili. Celkem brzy jsme se dostali do vedení, což bylo dobré. Druhá třetina už z naší strany nebyla tak dobrá, přesto jsme přidali další gól. Od půlky zápasu domácí výrazně přidali a my se nedokázali vrátit k tomu, co jsme hráli doposud. Některé věci nám tam chyběly. Na třetí třetinu mělo vliv brzké vyrovnání, domácí se dostali na koně a my jsme dlouho jen bránili. Přiznávám, že jsme hráli na bod, který pro nás nebyl vůbec špatný. Ten bonusový z nájezdů je samozřejmě velmi příjemný, skvěle nám zachytal opět brankář Libor Kašík.“