čtvrtek 20. srpna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Ve Znojmě byla k vidění divoká přestřelka, Berani porazili Orly nakonec 6:4

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v dalším přípravném utkání před startem extraligy na ledě týmu Orli Znojmo po divoké přestřelce 6:4. Na ledě účastníka rakouské Erste Bank Eishockey Liga téměř dvě tisícovky diváky viděly deset gólů. Domácí Orli dvakrát dotáhli náskok Zlína, nicméně na dva góly Beranů v závěru třetí třetiny již nenašli odpověď. Branky Zlína zaznamenali David Hrazdira 2, Jiří Ondráček, Oldrich Kotvan, Tomáš Čachotský a Daniel Štumpf. Tým PSG Zlín hraje v úterý 25. srpna doma s Karlovými Var, začátek v 18 hodin.

příprava / čtvrtek 20. 8. 2015 / 18:00
HC Leram Orli Znojmo Znojmo - Berani Zlín Zlín
4:6
(2:3, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. min Fiala (Pucher), 15. Šedivý (Horn), 44. Podešva (Fiala), 45. Lattner (Fiala) – 3. Ondráček (Marušák, Kubiš), 9. Kotvan (Sýkora), 17. Čachotský (Žižka, Roman Vlach), 31. David Hrazdira (Urbanec), 54. David Hrazdira (Kotvan), 56. Štumpf (Urbanec, Sýkora). Rozhodčí:. Vyloučení: 5:5, navíc Roman Vlach (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: bez. Diváci: 1 792. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6.

HC Leram Orli Znojmo: Fučík – Šťáva, Biro, Stehlík, Šulák, Bača, Kousalík, Nemčík – Csamangó, Lattner, Podešva - Číp, Šedivý, Bartoš -Yellow Horn, Špaček, Pucher - Fiala, Beroun, Abdul - Novák. Trenéři: Režnar, Vybíral, Dočekal.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček - Obdržálek, Holík, Veselý - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Štumpf, David Hrazdira, Sýkora - Ondráček, Šťastný, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Znojemští byli na začátku zápasu aktivnější, po první vážnější akci se však radovali hosté. Fučík vyrazil střelu od modré pouze před sebe a pohotový Jiří Ondráček zakončil do poloprázdné klece. Orli svého extraligového soupeře tlačili a Zlínští hrozili pouze z ojedinělých akcí. V deváté minutě zápasu vystřelil od modré člen elitní formace beranů Oldřich Kotvan. Rána byla tak prudká, že prošla znojemskému gólmanovi mezi betony. Z ideální pozice pak stříleli Bartoš a Šedivý, v rozhodující chvíli ale oba minuli.

Následně přišla silná pasáž Orlů. Pucher zachytil puk, skvěle načasovanou přihrávkou našel úplně osamoceného Ondřeje Fialu, který propálil zlínského brankáře Kašíka. Ani ne o minutu později vybojovala nová akvizice Orlů Yellow Horn puk za bránou, přihrál Ondreji Šedivému a ten mířil přesně pod víko. Na konci první periody ujel zlínské obraně Novák, jehož ránu reflexivně vyrazil Kašík. A tak pravidlo, nedáš-dostaneš, opět zafungovalo. Žižka a Tomáš Čachotský se dostali do protiútoku a druhý jmenovaný z dorážky potřetí překonal Fučíka.

Ve druhé části se hrál opatrnější hokej. Lattner vyslal projektil na Kašíka, ten puk zázračně pravým betonem vyrazil. Biro v polovině zápasu fauloval a zlínské přesilovkové komando trestalo. Štumpf nahodil na domácí svatyni puk, jenž se odrazil od zadního mantinelu přímo před Fučíka a rychlý David Hrazdira znovu rozvlnil síť.

Třetí třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první. I díky pětiminutové přesilové hře dokázali Orli srovnat. Fiala našel volného Martina Podešvu, který v závaru před zlínskou brankou dokázal skórovat. Když fauloval i Šťastný, Znojmo mělo k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, kterou bleskově využil Jan Lattner střílející z kruhu ke vzdálenější tyči. Ale ani hosté nechtěli být pozadu. V rozmezí šestatřiceti sekund se prosadil od modré David Hrazdíra, na jehož prudkou střelu nedokázal Fučík reagovat. Skóre zápasu uzavřel při přečíslení dva na jednoho Daniel Štumpf.

Jiří Režnar (hlavní trenér Orli Znojmo): "Hráli jsme proti silnnému soupeři. Škoda, že na první tři branky jsme soupeři nahráli. V předchozích vítězných zápasech venku jsme hráli jinak, naše slibné výkony jsme tak proti Zlínu před našimi fanoušky devalvovali. Za srovnaného stavu 4:4 jsme měli tlak, ale zbytečně jsme faulovali a inkasovali gól. Musíme být agresivnější v obranném pásmu a lépe přistupovat k hráčům."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Znojmo hrálo v pohybu, dobře bruslilo, zatímco my jsme v určitých fázích utkání hráli laxně. Stav zápasu byl pro nás přiznivý především zásluhou velmi dobrého výkonu brankáře Libora Kašíka. Zápas byl vcelku vyrovnaný. Vedli jsme 4:2, ale po našich hloupých faulech soupeř na začátku třetí třetiny srovnal stav. V závěru duelu jsme vstřelili dva góly a rozhodli o výhře. Celkově jsem však nepodali optimální výkon, i když si další výhry v přípravě ceníme. Je potřeba uznat i kvality Znojma, neboť má v přípravě velmi dobré výsledky. Možná se na hráčích podepsala únava z náročného programu v předchozích dnech. Led byl i vzhledem k počasí kvalitnější než v předchozích zápasech."