čtvrtek 03. dubna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vicemistři na ledě Třince ve druhém semifinále dvakrát vedli, nakonec odjeli opět s prohrou

Hokejisté PSG Zlín prohráli i druhý zápas semifinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě Ocelářů Třinec 2:5 a v sérii prohrávají 0:2 na zápasy. Vlachova parta v zápase dvakrát vedla, druhý gól vstřelila dokonce v oslabení, ale na rozjetý Třinec v čele s Radkem Bonkem nestačila. Právě třinecký kapitán předvedl velký obrat pro domácí a vstřelil před druhou sirénou vítězný gól. Zlínští již nenašli síly ve třetí třetině na zkorigování nepříznivého stavu. Branky zaznamenali Antonín Honejsek a Bedřich Köhler. Semifinálová série se nyní přesouvá na ZS Luďka Čajky ve Zlíně, kde se odehraje v neděli 6. dubna a v pondělí 7. dubna, třetí, respektive čtvrtý zápas bitvy o postup do finále.

5:2
(0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. min Adamský (Polanský, Orsava), 35. Bonk (Trončinský, M. Růžička), 39. Bonk (Hrňa, Galvas), 55. Trončinský (Polanský), 57. Hrňa (Rákos, Peterek) - 1. Honejsek (Čajánek), 30. Köhler (Leška, Kotvan). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Honejsek, J. Ondráček (oba Zlín) na 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 868. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Matuš - Rufer, Peterek, Hrňa. Trenéři: Kalous, Varaďa.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Kotvan, Matějíček, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Horák - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Melenovský, F. Čech - P. Sedláček, Holík, J. Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Úřadující vicemistři nastoupili k druhému semifinálovému utkání bez potrestaného beka Zámorského, do sestavy se vrátil zkušený bek Tesařík a v brance se objevil poprvé v letošním play off Horčička. Zlínská družina měla do utkání raketový vstup a po 26 vteřinách šla poprvé v sérii do vedení. Čajánek se dostal do střelecké příležitosti, místo střely zvolil přihrávku na Honejska, který se parádně trefil z úhlu. Berani začali duel o hodně lépe než ten úvodní a v úvodních minutách pokryli všechny útoky domácích. Hosté hráli aktivně, před gólmanem Hrubcem zahrozili Marušák i Melenovský. Centr třetí zlínské řady nejdříve netrefil kotouč, jeho druhý pokus skončil v Hrubcově rukavici. Třinec překvapivě chyboval a aktivní Zlín mířil vedle. Nejdříve Ondráček v koncovce mířil vedle, poté Řezníčkovu ránu od modré čáry tečoval kapitán Čajánek a Hrubec na poslední chvíli vyškrábl kotouč pomocí betonu. Na začátku 11. minuty se Oceáři probudili, zlínská obrana zaváhala, do úniku se dostal Polák, ale gólman Horčička kotouč vytěsnil do bezpečí. Úvodní přesilovku v zápase dostali třinečtí hokejisté po faulu Matějíčka. Vytvořili si tlak, ale Zíbovu střelu ve vzduchu tečoval Polanský vedle. Berani se ubránili a ve 14. minutě mohli jít do dvoubrankového náskoku, Kubiš vystřelil z prostoru mezi kruhy, ale mířil jen do Hrubce. Trenéři Třince začali míchat se sestavou, vedle mířili Peterek i Hrňs. V 18. minutě si vytvořil velkou šanci Bonkův útok, ale střelu obránce Krejčího vyrazil Horčička bravurně tygřím skokem. Zlín hrál v závěru první třetiny přesilovku, vytvořil si velký tlak, ale Hrubec všechny příležitosti zlikvidoval.

Na začátku druhé třetiny ujel šikula Honejsek a obránce Linhart zatáhl za ruční brzdu. Hosté hráli krátkou přesilovku pět na tři, ale Oceláři se ubránili podobně jako při hře pět na čtyři. Třinec vyrovnal ve 24. minutě, když velkou zásluhu na srovnání stavu měl Polanský. Dokázal se individuálně prosadit, jeho střelu Horčička ještě vyrazil, ale na dorážku Adamského nedosáhl. Domácí poté ožili a v bouřlivé atmosféře Berany zatlačili. Bombu Hrni utěsnil Horčička mezi betony. Zlínští začali chybovat v defenzivě, přesto šli Berani paradoxně v oslabení opět do vedení. V polovině zápasu se zbavil Köhler šikovně Adamského a prostřelil třineckého brankáře. Domácí vyrovnali v emotivní bitvě ve 35. minutě, když v závěru využili přesilovku pět na tři. Střelu Trončinského dorazil u pravé tyčky Bonk. A byl to opět třinecký kapitán, který dostal Oceláře poprvé v zápase do vedení. Po nádherné individuální akci si položil obránce i gólmana a po kličce skóroval do odkryté sítě.

Zlín nevyužil na začátku třetí třetiny další přesilovku. Třinec se ubránil po faulu Bonka a nepouštěl Berany do vážnější šance. Oceláři napadali hostující hráče již při rozehrávce. Domácí přidali pojistku pro druhý bod v sérii dalšími góly v závěru. Nejdříve v 52. minutě Trončinský propálil pumelicí od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Pátý gól přidal po rychlém brejku dva na jednoho Hrňa, který byl důrazný na brankvišti. Čajánek a spol. neurvali ani na druhý pokus výhru na třineckém ledě a v sérii prohrávají 0:2 na zápasy.

.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Radek Bonk - Bedřich Köhler.

Václav Varaďa (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "Nezačali jsme dobře, byli jsme horším týmem v první třetině. První třetinu jsme přežili a můžeme být rádi, že jsme inkasovali pouze jeden gól. Od druhé třetiny to bylo hodně nervózní, my jsme byli schopni dát vyrovnávací gól. Poté se naše hra zvedla, jenže sehráli jsme špatnou přesilovku, kdy jsme nechali soupeře skórovat na 1:2. Přesto jsme ale měli více ze hry a dokázali jsme to otočit. V třetí třetině už jsme měli lepší pohyb a dovedli zápas podruhé do vítězného konce."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "První třetina byla z naší strany velmi dobrá a měli jsme více ze hry. Měli jsme dost šancí a mohli jsme vést víc než 1:0. Bohužel nám to tam nepadlo. Ve druhé třetině jsme bohužel opět doplatili na nedisciplinovanost, Köhler se nechal vyloučit za zbytečnou hrubost. Ve třetí části nám chyběl krůček a možná trochu štěstí, abychom vyrovnali."