čtvrtek 05. září 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vicemistři uspěli v generálce na extraligu, Berani porazili v Brumově-Bylnici tým Trenčína 4:2

Hokejisté PSG Zlín zvládli závěrečný přípravný zápas před startem extraligy úspěšně, neboť na ZS v Brumově-Bylnici porazili Duklu Trenčín 4:2. Berani na začátku druhé třetiny prohrávali 1:2, ale poté třemi brankami otočili zápas ve svůj prospěch. Cennou výhru zpečetili v poslední minutě gólem do prázdné brány při neúspěšné power-play slovenského týmu. Branky zaznamenali Ondřej Veselý 2, Petr Leška a Marek Melenovský. Zlín porazil Trenčín v přípravě podruhé, v polovině srpna vyhrál nad Duklou v rámci letního turnaje Rona Cup po výsledku 4:3. Úřadující vicemistři vstoupí do nového ročníku extraligy ve čtvrtek 12. září na ledě Litvínova. Domácí premiéra je na programu v neděli 15. září od 17 hodin proti Kladnu.

příprava / čtvrtek 5. 9. 2013 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HK Dukla Trenčín Trenčín
4:2
(1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. min Veselý (Čajánek), 32. Leška, 39. Veselý (Marušák), 60. Melenovský (Ondráček) – 18. Palák (Lipták), 23. T. Klíma (L. Klíma). Rozhodčí: Hradil,Husička – Obadal,Vaněk. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, Urbanec, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, Čech - Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

HK Dukla Trenčín: Nagy – Broska, L. Klíma, Šimíček, Kalus, Bagin, T. Klíma, Habšuda, Hatala, Pozdník, Troliga, Čerešňák, P. Kalus, Nemček, Lipták, Bustin, Palák, M. Nemčík. Trenéři Kaláber, Daňo.

Úřadující vicemistři se utkali v generálce na nový ročník extraligy s Duklou Trenčín na neutrálním ledě v Brumově-Bylnici. Před úvodním buly zazněly útulným stadionem státní hymny obou států. V sestavě Zlína scházeli zranění brankář Horčička a obránce Horák a oproti úternímu utkání s Piešťany nastoupil ve čtvrté obraně Urbanec místo Buchty. Trenčín přijel v sestavě s řadou mladých hokejistů. Góly v úvodní vyrovnané třetině padaly až v samotném závěru. Slováky dostal do vedení v 18. minutě Palán, Zlín vyrovnal po ukázkové kombinaci Čajánkova útoku, když zakončoval Veselý. Obě mužstva předváděla v první třetině rychlý a bojovný hokej.

Trenčín se dostal podruhé do vedení na začátku druhé dvacetiminutovky. Gólmana Štůrala nedosáhl na vydařenou střelu Tomáše Klímy. Berani se dostávali paradoxně do šancí při vlastním oslabení. Při vyloučení Honejska jel v nájezdu na trenčínského brankáře Nagyho šikula Holík, ale samostatný únik neproměnil. Vzápětí Zlín už srovnal skóre, když se trefil z velkého úhlu Leška. Berani obrátili vývoj duelu ve svůj prospěch ještě před druhou sirénou, ideální nahrávku Marušáka přes celé kluziště zužitkoval umístěnou střelou k tyčce Veselý. Zkušený útočník PSG zaznamenal druhý gól v zápase.

Ve třetí třetině se projevila zkušenost zlínského týmu. Trenčín pod tlakem často fauloval, nicméně Berani další přesilové hry promarnili. Vlachovi svěřenci měli zápas pod kontrolou a cennou výhru definitivně zpečetili při power play soupeře. Do prázdné trenčínské svatyně se trefil zkušený Melenovský. Dukla se radovala alespoň v doplňkových samostatných nájezdech, kdž se ze šesti nájezdníků trefil pouze jeden.

Připravujeme fotogalerii z utkání v Brumově-Bylnici.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "V Brumově-Bylnici je užší ledová plocha. Zápas byl v rychlém tempu se spoustou osobních soubojů s řadou pohledných hokejových akcí. Trenčín nastoupil se spoustou mladých hokejistů a dokud měli mladíci síly, tak byl zápas velmi vyrovnaný. Ve třetí třetině jsme již utkání dominovali a projevila se větší zkušenost na naší straně. Jsme rádi, že jsem v generálce před extraligou uspěli. Byla to naše čtvrtá výhra a rovněž v loňské přípravě jsme příliš zápasů nevyhráli. Ohledně povzbuzení a sebevědomí je dnešní výhra před startem extraligy velmi prospěšná, nicméně důležitý bude úspěšný vstup do extraligy."