pátek 10. ledna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vítězná domácí série skončila, Berani prohráli s Třincem

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 35. kola Tipsport extraligy 2019/2020 s týmem HC Oceláři Třinec 2:4 a přerušili sérii čtyř výher na domácím ledě. Mistrovský Třinec rozhodl o výhře v utkání plném emocí ve druhé třetině. Berani na vedoucí gól Ocelářů odpověděli za necelou minutu vyrovnáním na 2:2. Ve 34. minutě strhl vedení na stranu hostů nejlepší hráč na ledě kanadský forvard Wojtek Wolski, který na začátku třetí třetiny dokonal hattrick při přesilovce pět na tři. Berani předvedli srdnatý výkon, ale nebylo jim přáno a na body nedosáhli. Branky dali Tomáš Žižka a Antonín Honejsek. Zlín hraje v neděli 12. ledna na ledě Litvínova.

2:4
(1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. min Žižka (Okál), 31. Honejsek (Okál, D. Nosek) - 15. Wolski (M. Doudera, Kundrátek), 30. M. Stránský (P. Vrána, Wolski), 35. Wolski (Galvinš, Roth), 45. Wolski (M. Stránský, Marcinko). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:1, navíc Honejsek (Zlín) na 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 849. Střely na branku: 27:29. Zblokované střely: 19:7. Hity: 12:8. Vhazování: 23/59 (39%) - 36/59 (61%). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Řezníček, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Kubiš (A), Fořt, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Claireaux, Fryšara, Dufek - Popelka, P. Sedláček, Herman. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek - Kundrátek, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Roth, Gernát - M. Stránský, P. Vrána, Wolski - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Martynek - Hrňa, Marcinko (A), Dravecký (A) - Chmielewski, Polanský, Adamský (C) - Szturc. Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Wojtek Wolski.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Sehráli jsme velmi dobré utkání. Je škoda, že jsme bez bodů, alespoň jeden bod jsme si zasloužili. V neděli nás čeká další zápas a pokud budeme pokračovat v dobrých výkonech, určitě v dalších zápasech zabodujeme. Musím poděkovat celému týmu a dále fanouškům, kteří nás po celý zápas podpořili."

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "Přijeli jsme do Zlína s velkou pokorou k souboji s týmem, kterému se velmi daří. Zápasy se Zlínem jsou vždy velmi těžké a dnešní nebyl výjimkou. Jsme rádi za tři body, kluci to odpracovali, byli disciplinovaní, což nás posunulo ke třem bodům. Hráčům je potřeba poděkovat."