středa 02. srpna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vítězná premiéra! Berani vstoupili do přípravy výhrou na ledě Slovanu Bratislava

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli úvodní přípravný zápas nové sezony na ledě týmu HC Slovan Bratislava 6:4 a získali cenný skalp účastníka KHL. Zlínští hokejisté, kteří hráli poprvé pod novým názvem a změně klubového vedení, získali v úvodní třetině dvougólový náskok, který ve druhé části ještě navýšili. Belasí zkorigovali nepříznivý stav v závěru utkání, nicméně Berani zpečetili výhru při neúspěšné power-play domácího týmu gólem do prázdné brány. Branky zaznamenali Jiří Ondráček, Dalibor Řezníček, Michal Popelka, Zdeněk Okál, Pavel Kubiš a Marek Zagrapan. V doplňkovém prodloužení a samostatných nájezdech byl úspěšný slovenský tým. Tým Aukro Berani Zlín hraje další přípravný zápas v úterý 8. srpna doma s Olomoucí, hraje se od 18 hodin v PSG aréně.

4:6
(1:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. min Buchtele (Mikúš), 24. Liška (Sadecký), 51. Řepík (Hrnka, Taimi) – 5. Ondráček (D. Šťastný), 15. Řezníček (Nosek, Honejsek), 19. Popelka (D. Šťastný), 30. Okál (Ferenc), 36. Kubiš (Ilo, Honejsek), 60. Zagrapan. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek (Česká republika) – Orolín, Tvrdoň (Slovensko). Vyloučení: 6:4, navíc D. Šťastný (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: bez. Diváci: 3 411. Střely na branku: 27:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:6.

HC Slovan Bratislava: Janus – Bačík, Voráček, Taimi, Fereta, Černý, Kozák, Hedera, Boldižár – Kašpar, Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš, Buchtele – Skalický, M. Hlinka, A. Šťastný – Hecl, Sádecký, Liška - od 32. min navíc Sloboda. Trenéři: M. Říha, R. Petrovický, Jendek.

Berani Zlín: Kašík – Řezníček, Nosek, Freibergs, Valenta, Ferenc, Horák, Gazda, Chmelíř - Kubiš, Honejsek, Illo – D. Šťastný, Popelka, Ondráček – Okál, Zagrapan, P. Sedláček – Kovařík, M. Kratochvíl, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Od začátku utkání se hrál svižný hokej. Berani postavili do zápasu kompletní trojici hráčů na zkoušku - obránce Freibergse a útočníky Illa a Zagrapana. Střelecký účet zápasu otevřeli hosté, když v 5. minutě překonal domácího brankáře Januse přesnou střelou Ondráček. Slovan vyrovnal po dohrané přesilové hře, brankář Kašík vyrazil ránu Mikuše a odražený kotouč usměrnil do odkryté brány Buchtele. Zlínští strhli dvěma góly vedení opět na svou stranu, nejdříve zužitkoval přesilovku Řezníček po nešťastné teči domácího obránce, třetí gól přidal v 19. minutě nekrytý Popelka.

Belasím vyšel vstup do druhé třetiny, když nejdříve nepotrestali prohřešek Noska, nicméně při rovnovážném počtu hráčů na ledě Kašíka překonal Liška. Slovan kousal především v početní výhodě, srovnání stavu měl na holi Buchtele, ale strážce zlínské svatyně nebezpečí zažehnal. Hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek v polovině utkání, nahozený puk z hole Ference poslal z dorážky za Janusova záda Okál. Berani měli duel ve své režii, pátý gól vypracoval Ilo, když se zbavil protihráče a Kubiš měl před sebou odkrytou bránu. Další střelecký účet měl na holi Kovařík, ale po rychlém brejku nepřekonal beton Januse.

Hosté drželi třígólový náskok do poloviny třetí třetiny. Potí fauloval u mantinelu David Šťastný domácího forvarda Slobodu a odešel předčasně pod sprchy. Slovan snížil v 51. minutě v přesilovce zásluhou Řepíka a v předposlední minutě "vykoupal" Kašíka z nájezdu Kašpar. Obrovskou příležitost na srovnání měl Hlinka ale neuspěl. Belasí hráli v závěru power-play, ale Kašík náporu odolal. Navíc dvanáct vteřin před třetí sirénou zpečetil cennou výhru Zlína do opuštěné brány Zagrapan.

Po dohodě obou soupeřů se hráo po skončení řádné hrací doby prodloužení. V něm se radovali domácí, neboť po 50 vteřinách protřelil Kašíka reprezentant Kašpar. V samostatných nájezdech uspěli rovněž domácí, trefil se pouze Řepík.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. Honejsek -, Kašpar - , II. Illo -, Buchtele -, III. Nosek -, Řepík +

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Pro nás to byl první zápas v nové sezoně, zatímco soupeř již pár zápasů odehrál. Dokázali jsme proměňovat šance a podržel nás brankář Libor Kašík. Samozřejmě konečný výsledek potěší a hráčům muže zvednout sebevědomí. Soupeř má v kádru kvalitní hráče jako jsou Kašpar nebo Řepík, což potvrdili v doplňkových činnostech. Věřím, že výhra dá hráčům další chuť do tréninků."