úterý 19. ledna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Berani porazili podruhé doma silnou Plzeň za tři body

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 37. kola Tipsport extraligy 2020/21 nad týmem HC Škoda Plzeň 2:0 a v letošní sezoně jsou v duelech na domácím ledě s tímto silným soupeřem stoprocentní! V utkání dvou týmů neoplývající v předchozích kolech zrovna nejlepší formou padaly góly jen v první třetině. Berani nejdříve 7. minutě využili přesilou hru a ještě před první sirénou přidali druhý gól. Skvělý výkon předvedl jednadvacetiletý brankář Daniel Huf, který podruhé v extralize vychytal čisté konto, když za svá záda nepustil ani jednu z 32 střel Indiánů v čele s vyhlášeným kanonýrem Milanem Gulašem. Západočeši prohráli počtvrté v řadě, zatímco Zlín po dvou prohrách opět slaví výhru! Branky dali Dalibor Řezníček a Pavel Kubiš. Zlín hraje v pátek 22. ledna doma s Libercem.

37. kolo / úterý 19. 1. 2021 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
2:0
(2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. min Řezníček (Köhler, Kubiš), 18. Kubiš (Vopelka). Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal – Bryška, Axman. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 25:32. Zblokované střely: 8:12. Hity: 7:3. Vhazování: 37/75 (49%) - 38/75 (51%). Průběh utkání: 2:0.

Berani Zlín: Huf - Řezníček, Žižka (C), Suhrada, Ferenc, Nosek (A), M. Novotný, Gazda - Kubiš (A), Köhler, Vopelka - Okál, Fryšara, J. Svoboda - Dobiáš, Karafiát, Dufek - Sebera, P. Sedláček, J. Ondráček. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Frodl – Čerešňák, Budík, Stříteský, V. Lang, L. Kaňák, Vráblík, od 21. min Kvasnička – Gulaš (C), Kracík (A), M. Lang – Eberle, Kodýtek, P. Straka (A) – Pour, Suchý, Malát – Přikryl, Stach, Rob. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, Pejchar.

První třetina

Do brankoviště Beranů se postavil mladý gólman Huf a v sestavě scházel i elitní centr Fořt. Vzhledem k citelným ztrátám v útoku byl povolán forvard Jakub Svoboda z Přerova. Hned v úvodu prověřili zlínského gólmana po rychlých výpadech Budík a Suchý. Indiáni měli v úvodu zápasu více ze hry, ve 4. minutě nebezpečně míchal kotoučem v útočném pásmu Kracík. Berani hráli po faulu švédského beka Viktora Langa úvodní přesilovku, která byla ještě v závěru na patnáct vteřin zvýhodněna ve výhodu pět na tři. Neujaly se střely Vopelky a Kubiše, nicméně v klasické přesilovce Zlín skóroval. V 7. minutě vypálil pumelici od modré čáry Řezníček a střela se zastavila v hostující síti za zády gólmana Frodla - 1:0. Západočeši prahli po vyrovnání, Huf byl připraven po střelách Stříteského a Kodýtka. Hostující obrana zaváhala v 11. minutě, ale zvýšení náskoku odmítl Jakub Svoboda, když netrefil ideálně zblízka kotouč. Zlínští se poté ubránili úvodnímu oslabení a v 18. minutě podruhé udeřili. Gólovou akci vypracoval hbitý Vopelka, obešel dva protihráče a po jeho přesné přihrávce zavěsil u tyčky volný Kubiš - 2:0.

Druhá třetina

Ve 25. minutě se prodral před Frodla rychlík Jakub Svoboda, ale nepřekonal blafákem beton plzeňského brankáře. Hra se přelévala ze strany na stranu, hodně zlobila Gulašova lajna. Ve slibné šanci se ocitl Pour, jenže na Hufa nevyzrál. Indiáni zatlačili soupeře při další početní výhodě, naštěstí pro domácí jim často odskakovaly kotouče z holí. Přesilovka nevyšla ani Zlínu a paradoxně Plzeň měla velkou šanci v oslabení. Suchý se ocitl ve 32. minutě sám před Hufem, ale v koncovce neuspěl. Mladý brankář Zlína čaroval i nadále, zuby si na něm vylámal Kracík. Třetí gól Beranů měl v 36. minutě na holi Kubiš, při pokusu o blafák však zatáhl za záchrannou brzdu Stach.

Třetí třetina

Zlínští hráli pozorně v defenzivě a všechny střely Indiánů pochytal Huf. Gólman Beranů se zaskvěl v 47. minutě, když ránu Eberleho v oslabení vytěsnil ramenem do bezpečí. V 51. minutě promáchl kotouč ve slibném postavení u tyče Martin Lang. Berani si přáli navýšit dvougólový náskok ještě před závěrem, blízko tomu byli Gazda po ukázkové kombinaci a Jakub Svoboda s Köhlerem. Západočeši marně dobývali zlínskou svatyni, nemohoucnost dát gól na straně hostů předvedl v 54. minutě Straka, když nepřekonal beton ležícího Hufa. V power play hostů těsně netrefil prázdnou bránu Köhler.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Zápas se nám hodnotí po dlouhé době velmi dobře. Byl to boj, pochvalu zaslouží celý tým za soudružnost i nasazení. Vynikající výkon podal Daniel Huf. Rozhodujícím okamžikem zápasu bylo, že jsme se dostali rychle do vedení, což zapůsobilo na tým pozitivně. Podařilo se nám ubránit přesilovky soupeře, které mají nejlepší v extralize. Jsme rádi, že máme nečekaně všechny tři body."

Ladislav Čihák (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Srazily nás dvě věci. Jednak faul a inkasovaný gól z přesilové hry a poté ztráta puku na útočné modré čáře, protiútok soupeře a další gól v naší síti. Bohužel po první třetině jsme prohrávali 0:2 a tato ztráta se ve Zlíně těžko dohání. Mužstvu nemohu upřít snahu, ale měli jsme slabý tlak na branku. Tím jsme to mladému brankáři usnadnili, neboť viděl všechny střely. Pro nás je prohra velká ztráta. Musíme se zamyslet a tvrdě pracovat, takhle to dále nejde."