pondělí 28. prosince 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Berani smetli chomutovské Piráty pěti góly, Bukarts dal hattrick

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 31. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Piráti Chomutov 5:1 a ziskem tří bodů se přiblížili na dosah desátého místa. Berani se prosadili poprvé v letošní sezoně výrazněji v koncovce, přičemž Lotyš Roberts Bukarts dal hattrick a třemi góly zničil Piráty. Chomutov se sice ujal vedení, ale Zlín strhl ještě do konce první třetiny vedení na svou stranu a další průběh utkání už byl zcela v režii Veselého a spol. Po dvouzápasové odmlce způsobené lehčím zraněním se do brány vrátil Libor Kašík. Vlachova družina bodovala v šestém zápase z posledních sedmi střetnutí, zatímco Piráti nezískali doma bod teprve podruhé v sezoně! Branky zaznamenali Roberts Bukarts 3, David Šťastný a Roman Vlach. Tým PSG Zlín uzavře kalendářní rok 2015 ve středu 30. prosince od 17:30 hodin domácím zápasem s Pardubicemi.

31. kolo / pondělí 28. 12. 2015 / 17:30
Piráti Chomutov Chomutov - Berani Zlín Zlín
1:5
(1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. min Ölvecký (Jánošík, Hřebejk) - 17. Bukarts (P. Holík), 19. D. Šťastný (Kotvan, Marušák), 28. Roman Vlach (Marušák, O. Veselý), 36. Bukarts (Říčka), 60. Bukarts (P. Holík). Rozhodčí: Šindler, Souček – Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc Tomica (Chomutov) na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 5 250 (vyprodáno). Střely na branku: 20:24. Zblokované střely: 9:9. Hity: 24:22. Vhazování: 30/53 (57%) - 23/53 (43%). Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Piráti Chomutov: M. Kopřiva (36. min Strmeň) - Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Dlapa - D. Květoň, Červenka, Tomica - Hřebejk, V. Růžička ml., Vondrka - Pospíšil, Ölvecký, Sklenář - Chlouba, Dušek, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva, J. Šťastný.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Kubiš, Maruna, F. Čech - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - D. Štastný, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Chomutov začal aktivně a brankář Kašík, který se po dvouzápasové odmlce vrátil do utkání, hasil ve 4. minutě šanci Červenky. Na druhé straně zahrozil Maruna, ale gólman Pirátů Kopřiva utěsnil prostor u tyče. Zlínský brankář byl na místě i po střele Pospíšila z voleje. Chomutov hrál v 8. minutě úvodní přesilovou hru, když za katr odešel za hákování Žižka. Berani se ubránili oslabení, ale při rovnovážném počtu hráčů inkasovali. Forvard Ölvecký, domácí posila předvedla parádní akci. Slovenský útočník sebral v rohu kluziště kotouč, zbavil se obránce a v pádu překonal v 10. minutě Kašíka. V 15. minutě hrál početní výhodu i Zlín a situace se opakovala. Berani se radovali z gólu až při hře pět na pět, Holík našel ideální přihrávkou Bukartse a lotyšský reprezentant procedil kotouč z těžkého úhlu za brankovou čáru. Berani předvedli ještě před první sirénou dokonalý obrat a za 123 vteřin šli do vedení. V 19. minutě ujel po křídle Šťastný, nadvakrát překonal Kopřivu a radoval se z premiérového gólu v české extralize.

Berani začali druhou třetinu náporem. Do samostatného úniku se dostal Holík, ale jeho bekhendovou kličku vyškrábl Kopřiva betonem. Poté dvakrát zahrozil Čachotský, nejdříve mířil těsně vedle tyčky, při druhé střele domácí gólman zasáhl úspěšně vyrážečkou. Zlín poté špatně střídal, ale Piráti si větší tlak nevytvořili. Hosté odskočili na rozdíl dvou gólů v 28. minutě. Po vyhraném buly mířil od modré čáry Marušák a jeho střelu úspěšně tečoval před Kopřivou do chomutovské svatyně Roman Vlach. Domácí poté zabrali, nicméně Kašík zneškodnil střely Skinnera, Vondrky, Červenky i Jánošíka. Beranům se dařilo v koncovce a v 36. minutě přidali čtvrtý gól. Podruhé v utkání se trefil Bukarts, ačkoliv byl tísněn dvěma beky, vystřelil švihem a vyhnal Kopřivu z brány.

Zlínští drželi ve třetí části náskok a kontrolovali hru. Pirátům nepomohla ani další početní výhoda, neboť všechny příležitosti pochytal bezchybný Kašík. Zuby si na něm vylámali Chrpa, Hřebejk a Vondrka. Berani ještě v závěru navýšili náskok, když využili přesilovou hru pět na tři, hattrick završil 41 vteřin před třetí sirénou Bukarts!Veselý a spol. dovedli zápas k přesvědčivé výhře a poprvé v sezoně vstřelili více než čtyři branky.

Nejlepší hráči utkání: Peter Ölvecký - Roberts Bukarts.

Vladimír Růžička st. (hlavní trenér Piráti Chomutov): "První třetina pro nás nebyla špatná. Prvních deset možná dvanáct minut jsme hráli velice dobře. Dostali jsme se do vedení, ale následně jsme dva góly dostali. Soupeř samozřejmě výborně brání a je těžké se dostávat k němu před bránu. Právě tlak do brány jsme neměli a nedostali jsme se do velkých šancí. Bohužel jsme ještě inkasovali a soupeř nám pomalu odskakoval. Zlín vyhrál zaslouženě."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Pomohly nám dva góly na konci první třetiny. Nebyli jsme lepším mužstvem, neboť jsme měli horší pohyb. Od druhé třetiny se hra srovnala, my jsme šance proměnili, zatímco domácí ne. Ve třetí třetině jsme se zaměřili spíše na obranu. Už jsme věřili, že s tím náskokem bychom mohli něco uhrát. Poté jsme přidali ještě pátý gól, který Robertsovi Bukartsovi hodně přejeme. Za tři body z Chomutova jsme velmi rádi."