úterý 21. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Berani vezou z Vítkovic tři body, předkolo play off je blíže

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v dohrávce 42. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 4:2 a po tříbodové výhře se přihlásili hlasitě do boje o předkolo play off. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík měli skvělý vstup do utkání a ve 22. minutě již vedli 3:0. Ostravané se nevzdali a dokázali snížit na rozdíl kontaktního gólu v polovině třetí třetiny. Berani si veledůležitou výhru a cenné tři body pohlídali a výhru zpečetili gólem do prázdné brány při neúspěšné power play Vítkovic. Branky zaznamenali David Šťastný 2, Miroslav Blaťák a Roberts Bukarts. Zlínští mají na svém kontě 64 bodů a na postupovou příčku do předkola play off ztrácí již pouhý bod. Tým PSG Zlín hraje v pátek 24. února doma s Chomutovem, začátek v 17:30 hodin.

42. kolo / úterý 21. 2. 2017 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
2:4
(0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. min Roman (Sloboda, D. Květoň), 49. Urbanec (Klok, P. Zdráhal) - 11. Blaťák, 16. D. Šťastný (Popelka, Kubiš), 22. D. Šťastný, 59. Bukarts. Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:8, navíc D. Květoň (Vítkovice) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. Diváci: 4 781. Střely na branku: 44:28. Zblokované střely: 10:14. Hity: 14:8. Vhazování: 39/67 (58%) - 28/67 (42%). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, D. Krenželok, Urbanec, Výtisk, L. Kovář - Tybor, O. Roman, D. Květoň (38. min Kurovský) - Hudeček, Y. Stastny, Olesz - P. Zdráhal, Balán, Szturc - Vandas, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Petr, Trnka.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Popelka, Kubiš - Okál, Honejsek, O. Veselý - J. Ondráček, Chytil, Ostřížek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Vítkovice začaly aktivněji, již ve 2. minutě prověřil zlínského brankáře Kašíka střelou od mantinelu kapitán Olesz, poté unikl po křídle Tybor, ale gólman hostů byl na místě. Berani hráli v 5. minutě úvodní přesilovou hru, když za katr odešel Výtisk. Paradoxně si vytvořili největší šanci domácí, do brejku se dostal Němec, naštěstí Kašík jeho ránu vyrazil. V polovině úvodní třetiny měl velkou šanci Popelka, ale netrefil odkrytou vítkovickou klec. Zlín přidal na tempu, od modré čáry vyslal nebezpečnou pumelici Kotvan, vítkovický brankář Bartošák puk ukryl do lapačky. Střelecký účet utkání se otevřel v 11. minutě po nevídaném gólu. Rozhodčí signalizovali trest pro Okála a domácí nasadili na led šestého hráče. Roman při výhodě poslal puk na obránce, který však na ledě scházel a kotouč doklouzal do prázdné vítkovické klece! Zlínští se ubránili v oslabení a už při rovnovážném stavu hráčů na ledě pálil Zdráhal a poté nešťastník Roman. Berani přidali druhý gól v 16. minutě, Bartošáka prostřelil přesnou střelou z mezikruží Šťastný. Ostravanům nepomohla ke snížení ani další přesilovka, Hudeček nevyzrál na Kašíka. Rovněž nápor v poslední minutě úvodní třetiny vyšel naprázdno.

Zlín vstoupil úspěšně do druhé třetiny, neboť ve 22. minutě přidal třetí gól Šťastný, když mu jeden z vítkovických beků namazal a z ideálního prostoru prostřelil Bartošáka. Domácí se nevzdali a hned v následné minutě skórovali zásluhou Romana, který odčinil vlastní gól. Ostravané však hráli nepřesně a nabídli po hrubkách v obraně hostům další šance, Bukarts však netrestal. Ve 33. minutě netrefil kotouč v ideální pozici Ondráček. Zlínský forvard byl terčem útoku od Květoně, po kterém vítkovický útočník odešel s trestem do konce zápasu předčasně pod sprchy. Zlín pětiminutovou přesilovku nevyužil, navíc po faulu Honejska se hrálo dvě minuty 4 na 4.

Na začátku třetí třetiny minul při přesilovce Kovář těsně tyčku, následně Roman mířil jen do betonu Kašíka. Berani se ubránili stejně jako při vyloučení kapitána Veselého. Vítkovicím se nedařilo vstřelit kontaktní gól, ve 44. minutě Tybor nezakončil zblízka přesně. Domácí se dočkali ve 49. minutě, když se radoval proti bývalým spoluhráčům Urbanec, který vypálil od modré čáry a kotouč skončil ve zlínské brance. Domácí sáhli v dramatickém závěru dvě a půl minuty před třetí sirénou k power-play. Zlínští měli obrovské štěstí, neboť Ridera nastřelila tyč! O tříbodové výhře pro Zlín rozhodl šťastný odraz o mantinel, po kterém kotouč z hole Bukartse zamířil do prázdné branky! Vítkovice nedokázaly porazit Zlín v řádné hrací době již posedmé v řadě, Berani se přiblížili na předkolo play off již na dosah pouhého bodu!

Nejlepší hráči: Patrik Urbanec - David Šťastný.

Pavel Trnka (asistent trenéra HC Vítkovice Ridera): „Byli jsme si vědomi důležitosti zápasu. Nemyslím si, že jsme do něj vstoupili špatně, ale vlastní gól nás trochu srazil. Kdybychom s takovým přístupem jako proti Zlínu hráli v předchozích zápasech, tak jsme v lepších vodách a usměvavější. Nebodovali jsme, ale v dalších utkáních musíme navázat na to, co jsme předvedli ve třetí třetině, kdy jsme ztroskotali na výborném Kašíkovi. Tlačili jsme se do branky, byla tam snaha s výsledkem něco udělat, ale pořád se trápíme v koncovce. Na dva góly se většinou nevyhrává."

Robert Svoboda (trenér PSG Zlín): „Pro nás to byl velmi důležitý zápas v boji o desítku. Kluci začali dobře, vytvořili si šance, pomohl nám vlastní gól domácích. Vítkovice pak přidaly, ještě na začátku třetí třetiny to ale pro nás vypadalo příznivě. Domácí to nezabalili a bylo to pro nás hodně těžké. Třetí část jsme byli v defenzivě, ale vyrovnali jsme se s tím a výhru potvrdili trefou do prázdné branky. Zůstáváme stále ve hře o předkolo play off."