pátek 13. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Berani vezou z ledu Pirátů Chomutov všechny extraligové body

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 12. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Piráti Chomutov 4:1 a vybojovali šestou výhru z posledních sedmi zápasů! Severočeši šli v utkání do vedení gólem z 9. minuty, ale Berani otočili skóre ve svůj prospěch ještě do první sirény. Veselý a spol. přidali ve druhé třetině další gól a zásluhou výborného výkonu brankáře Libora Kašíka dovedli utkání na led čtvrtého celku tabulky do vítězného konce. Chomutov doma prohrál počtvrté ze šesti zápasů. Branky Zlína zaznamenali Tomáš Valenta, Roberts Bukarts, Rihards Bukarts a Jiří Ondráček. Zlínští hokejisté se tlačí další výhrou stále hlasitěji do první poloviny extraligové tabulky. Berani hrají v neděli 15. října doma s Plzní, začátek v 17 hodin.

12. kolo / pátek 13. 10. 2017 / 17:20
Piráti Chomutov Chomutov - Berani Zlín Zlín
1:4
(1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. min Tomica (Vondrka) - 16. Valenta (P. Sedláček), 18. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 27. Rihards Bukarts (O. Veselý, Matějíček), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Bejček, Bulanov (Rusko) – Komárek, Zíka. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 924. Střely na branku: 35:21. Zblokované střely: 8:15. Hity: 6:7. Vhazování: 24/60 (40%) - 36/60 (60%). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Piráti Chomutov: J. Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička ml., Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – Chlouba, V. Tomeček, Chrpa. Trenéři: Vl. Růžička st., J. Šťastný, Martínek.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Řezníček, Petran, Valenta, Gazda - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Hned v úvodu se prodral do slibné šance Sklenář, ale brankář Kašík byl na místě. Piráti dostali ve 3. minutě výhodu přesilové hry po faulu Fryšary, paradoxně největší šanci měli hosté. Ondráček jel v úniku sám na gólmana Laca, ale trefil jen vyrážečku domácího strážce svatyně. Zlínští hráli aktivně, ale střelecký účet utkání otevřeli domácí. V 9. minutě kapitán Vondrka zpoza branky našel Tomicu, který zamířil přesně střelou po ledě, přičemž zlínský gólman měl zakrytý výhled. Vzápětí se natlačil před Kašíka útočník Koblasa, ale puk v síti neskončil. Početní výhoda se naskytla i Zlínu, největší šanci Okála vyrazil s přehledem Laco. Berani hráli aktivně v útočném pásmu a odměnou jim byl vyrovnávací gól v 16. minutě. Obránce Valenta střílel z prostoru kruhu a kotouč prošel do sítě. Zlín v 18. minutě otočil skóre ve svůj prospěch, po Honejskově vyhraném buly Šťastný přiklepl kotouč bruslí na hůl Robertse Bukartse, který pohotovou střelou překonal Laca.

Zlín navýšil svůj náskok ve druhé třetině zásluhou využité přesilovky. Matějíček vypálil ve 27. minutě pumelici od modré čáry a před brankovištěm se nejlépe zorientoval Rihards Bukarts a dotlačil kotouč ze skrumáže za brankovou čáru. Berani se bránili v polovině utkání oslabení a opět prokázali vysoké procento úspěšnosti v této herní situaci. Piráti marně dobývali Kašíkovu bránu, Vondrka ve slibné šanci neuspěl podobně jako Flemming. Berani měli velké štěstí v 36. minutě, když je zachránila tyč po střele Grmana od modré čáry a následné teči Růžičky. Hosté udrželi dvoubrankový náskok do druhé sirény.

Piráti byli ve třetí třetině aktivní, nicméně všechny šance Pirátů hasil výborný Kašík. Zuby si na něm vylámali Flemming, Růžička a Vondrka. Chomutovu nevyšly ani tři přesilovky v řadě! Největší příležitost domácích přišla v početní výhodě v 53. minutě, Kašík zneškodnil nebezpečnou střelu Vondrky a z dorážky mířil nepřesně Poletín. Domácí sáhli tři minuty před třetí sirénou k power-play, ale Kašík byl nepřekonatelnou hrází. Čtyři vteřiny před koncem pečetil cennou výhru Zlína na ledě čtvrtého celku tabulky střelou do prázdné brány Ondráček.

Nejlepší hráči: Marek Tomica - Libor Kašík.

Petr Martínek (asistent trenéra Piráti Chomutov): "Opakuje se stále stejný scénář. Dostaneme se do vedení, ale potom inkasujeme zbytečné góly. Šest minut na konci druhé části a celá třetí třetina byla od nás celkem dobrá, snažili jsme se s výsledkem něco udělat. Šlo od nás hodně střel, ale gólman hostů předvedl vynikající výkon. Střelecky se trápíme a paradoxně se nám lépe hraje venku než doma. Snad uhrajeme nějaké body nyní, když nastoupíme dvakrát venku."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Samozřejmě jsme za vítězstvím rádi. Podařil se nám vstup do utkání, měli jsme lepší pohyb a nezaskočil nás ani gól domácích, protože se nám skóre podařilo otočit. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Rozhodlo, že se domácím nevydařily přesilovky ve třetí třetině. My jsme předvedli výborný výkon podpořený Liborem Kašíkem v bráně."