pátek 22. srpna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Čeští šampioni z PSG Zlín vstoupili vítězně do Ligy mistrů, v penaltách skolili berlínský Eisbären

Hokejový Berlín viděl parádní podívanou a hlavní roli v něm hrál český šampion. Hokejisté PSG Zlín vyhráli v prvním kole Champions Hockey League v základní skupině na ledě sedminásobného německého mistra Eisbárenu Berlín 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si v obrozené soutěži úvodní dva body. Berani v utkání vedli již 3:1, ale "lední medvědi" dokázali vyrovnat. O bonusovém bodu rozhodovaly až nájezdy. Nevídané drama ve skvělé hokejové atmosféře rozhodla až osmá série nájezdů a přesná trefa Bedřicha Köhlera. Další branky zaznamenali Petr Leška, Ondřej Veselý a Zdeněk Okál. Tým PSG Zlín hraje další duel Ligy mistrů tentokrát na domácím ledě, v neděli 24. srpna hostí od 17:05 hodin Djurgaarden Stockholm.

3:4sn
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. min Bell (Tallackson, Baxmann), 39. L. Braun (Ziegler), 43. T. J. Mulock - 4. Leška, 9. O. Veselý (Roman Vlach), 34. Okál (Fořt, Popelka), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Persson (Švédsko), Krawinkel - Berger, Müller (všichni Německo). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení:. Diváci: 6 200. Střely na branku:. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

Eisbären Berlin (DEU): Vehanen - Borer, C. Braun, Haase, Hoerdler, Sharrow, Baxmann, Trivellato - Bell, Tallackson, Olver - T. J. Mulock, Rankel, Talbot - Busch, Pohl, Foy - L. Braun, Schlenker, Ziegler. Trenéři: Nickel, Malette.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Valenta, Řezníček, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Kovařík, Holík, P. Sedláček - Okál, Popelka, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík.

Zlínští nastoupili k úvodnímu zápasu Champions Hockey League bez útočníka Kubiše, který nakonec s týmem kvůli zranění neodcestoval. Jako první zahrozili ve slušně zaplněné O2 World Areně domácí, když Busch vystřelil od modré čáry, ale brankář Horčička se nenechal překvapit. Střelecký účet utkání se otevřel v čase 3:20 minuty zásluhou elitní formace Zlína. Leška předložil puk před bránu a nešťastník Borer kotouč srazil za zády gólmana Vehanena. Berani byli po vedoucí brance aktivní, nahození obránce Řezníčka těsně minulo levou tyčku. Lední medvědi srovnali krok v 8. minutě zásluhou využité přesilové hry. Na trestné lavici seděl za nedovolené bránění Žižka a po třiceti vteřinách zakončil přesnou kombinaci tečí mezi betony zlínského brankáře Bell. Zlínští však strhli vedení opět na svou stranu, chybu v domácí obraně potrestal Veselý. Leška a spol. si zahráli na začátku 13. minuty první přesilovku, nebezpečně pálil od modré čáry obránce Marušák, ale Vehanen byl na místě. Skvělé zákroky předváděl Horčička, své spoluhráče podržel především v oslabení, když skvěle chytl do lapačky střelu Busche.

Hokej velmi slušné úrovně pokračoval i ve druhé třetině. Na straně Zlína bylo i štěstí, domácí nastřelili ve 24. minutě při přesilovce zásluhou Hoerdlera levou tyčku Horčičkovy svatyně! Berani hráli nedisciplinovaně, po faulu Okála hrál německý celek další početní výhodu v řadě. Slibnou šanci měl Tallackson, ale kotouč mu utekl z hole. Zlín po ataku Busche do obličeje Horáka měl k dispozici čtyřminutovou přesilovku. Velkou šanci Balaštíka z bekhendu vychytal skvělým zákrokem Vehanen. Tlak českého mistra byl doslova drtivý, gólman Berlína vyrazil dělovku Marušáka a uspěl i při dorážce Žižky. Paradoxně při vlastním oslabení mohl Eisbären vyrovnat z rychlého brejku, ale skvělý obranný zákrok předvedl Žižka. Zlín zvýšil na dvougólový náskok při hře pět na pět, přesná střela Okála skončila ve 34. minutě v domácí brance. Domácí se dostali těsně před odchodem do kabin do rychlého brejku, který zužitkoval Laurin Braun a snížil na rozdíl jediného gólu.

Lední medvědi srovnali v nástupu do třetí třetiny se Zlínem krok. Faul Matějíčka potrestal T. J. Mulock, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil kotouč za brankovou čáru. Rušný okamžik nastal v 56. minutě, Vehanen dělovku Marušáka od modré čáry vyrazil a finského brankáře nepřekonal ani Roman Vlach. Zápas dokráčel do prodloužení. V nastaveném čase zářil Horčička, který pochytal dorážku Busche i následně tři střely Medvědů. O bonusovém bodu nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. V osmé sérii se nakonec štěstí usmálo pro zlínského šampiona zásluhou bekhendového blafáku Köhlera.

Rozhodující samostatné nájezdy - I. série: Pohl -, Veselý -, II. Tallackson -, Köhler -, III. Talbot -, Holík -, IV. Mulock -, Marušák -, V. Olver +, Leška +, VI. Leška +, Foy, VII. Holík +, Olver +, VIII. Köhler +, Foy.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Byl to vcelku vyrovnaný zápas. Šli jsme do vedení a poté jsme odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Ve druhé části jsme měli ještě hodně šancí na zvýšení náskoku, nevyužity zůstaly snad tři tutovky. Těsně před druhou sirénou přišel druhý inkasovaný gól. Berlín po přestávce vyrovnal a měl i ve třetí třetině vícë ze hry, ale vyrovnaný stav jsme udrželi. Penalty jsou vždy loterií, nakonec rozhodla až osmá série. Ze začátku při nájezdech góly nepadaly, možná i z důvodu nekvalitního ledu. Ale střetnutí mělo parádní atmosféru, šest tisíc diváků, zaplněné tribuny hlasitě fandily i za nepříznivého stavu pro domácí. Příjemně nás překvapili mladí útočníci Popelka a Kovařík, hráli výborně a křest ohněm na mezinárodní scéně zvládli skvěle."