neděle 30. listopadu 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Mistrovský PSG Zlín otočil zápas se Slavií, gólová smršť srazila Pražany do kolen

Hokejisté PSG Zlín porazili v zápase 26. kola Tipsport extraligy Slavii Praha 7:4, i když prohrávali po úvodní třetině již 1:3. Mistrovský Zlín zabral ve druhé třetině, když dokázal čtyřmi góly během pěti minut otočit zápas ve svůj prospěch. Berani přidali ve třetí třetině další dva góly a odevzdaná Slavia v závěru pouze zkorigovala čtvrtou prohru v řadě. Branky dali Pavel Kubiš, Petr Leška, Petr Čajánek, Jakub Svoboda, Robert Říčka, Jiří Ondráček a Ondřej Veselý. Tým PSG Zlín hraje v pátek doma s Mladou Boleslaví.

26. / neděle 30. 11. 2014 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Slavia Praha Slavia
7:4
(1:3, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. min Kubiš (Ondráček), 22. Leška (Marušák, Okál), 25. Čajánek (Marušák, Kotvan), 27. J. Svoboda (Řezníček), 27. Říčka (Okál), 48. Ondráček (Řezníček), 53. O. Veselý (Čajánek) - 11. Divíšek (Valach, Stránský), 16. Vlasák (Bednář, Valach, 19. Vlasák (Bednář), 56. König (Čermák, J. Doležal). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Frodl, Charvát. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 566. Střely na branku: 35:31. Zblokované střely: 11:15. Hity: 5:4. Vhazování: 38/76 (50%) - 38/76 (50%). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 7:3, 7:4.

Berani Zlín: Hromada – Žižka, Valenta, Marušák, Řezníček, O. Horák, Kotvan – J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Říčka – Holík, Roman Vlach, Čech – Kubiš, Ondráček, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Slavia Praha: Furch (27. min A. Svoboda) - Kolařík, Krejčí, Valach, Holub, J. Novák, König, Knot - Bednář, Vlasák, Tomica - Stránský, Divíšek, Sklenář - M. Čermák, Vas, J. Doležal - J. Veselý, Poletín. Trenéři: Lubina, J. Beránek.

Trenér Zlína Rostislav Vlach po prohře v Třinci změnil složení jednotlivých útoků, do sestavy se nevešel Köhler a elitní centr Leška vedl druhou formaci mistrů. Po nemoci se vrátili do sestavy Okál a Čech. Po zahřívacím začátku se dostali dříve do tempa domácí, před gólmanem hostů Furchem zahrozila Vlachova formace, střelou od modré čáry zahrozil Žižka. Tlak Zlína ještě umocnilo vyloučení Čermáka. Berani využili přesilovku v poslední vteřině, Ondráček zachytil rozehrávku Slavie, Furch jeho střelu vyrazil a Kubiš kotouč dorazil v 8. minutě do prázdné brány. Hosté srovnali opět zásluhou využité přesilovky, tři vteřiny před vypršením trestu Valenty měl zkušený Divíšek před sebou odkrytou bránu. Zlín poté doplatil na nedisciplinovanost a zbytečné fauly. Na trestnou lavici usedli Veselý s Čajánkem a "sešívaní" dostali 55 vteřin výhodu pět na tři. Vlasák nahodil puk na Hromadu, který si srazil kotouč nešťastně betonem do sítě. Slavia poté využila ještě jednu přesilovku po faulu Kotvana na Tomicu. Po další přesné kombinaci zaznamenal v 19. minutě svůj druhý gól v zápase Vlasák.

Mistrovský Zlín nastopupil do druhé třetiny jako vyměněný. Berani obrátili nepříznivý vývoj utkání a během necelých šesti minut vstřelil čtyři góly! K obratu zavelel ve 22. minutě zkušený Leška, který nastavil hokejku do Marušákova nahození a kotouč s pomocí pravé tyčky skončil na brankovou čárou. Vyrovnání zařídil ve 25. minutě při početní výhodě kapitán Čajánek přesnou ranou k tyči, když přetížená obrana Slavie nestihla vystřídat. Za dalších 25 vteřin strhl Zlín vedení opět na svou stranu, Jakub Svoboda přebruslil na pár metrech Krejčího a po kličce do forhendu zasouval do prázdné svatyně. Po čtvrté inkasované brance prchl na střídačku Furch a jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Adam Svoboda. Slávistický náhradník inkasoval po 26 vteřinách pobytu na ledě, Okál zpoza branky našel rozjetého Říčku, který skóroval pod horní víko. Čtyři góly Zlína dělilo od sebe pouhých 5:12 minuty! Pohoda domácího týmu pkračovala i nadále, v polovině zápasu teč Holíka skončila těsně nad horní tyčkou. Konstrukci brány lízla i teč Čecha, nebezpečná byla při další přesilovce střela Jakuba Svobody. Zlín v závěru třetiny polevil, Poletín před druhou sirénou zahodil velkou šanci.

Zlín pokračoval ve střeleckých hodech i ve třetí části. Ve 48. minutě hosté selhali v obraně, Ondráček se prosmýkl mezi dvěma beky a skóroval přesně k pravé tyči. Domácí drželi tříbrankový náskok i po faulu Marušáka, Slavia se vzepjala v početní výhodě k aktivitě, ale skákající puk kole brankoviště nedokázal nikdo ze slávistů usměrnit do sítě. V 53. minutě rozebrali Čajánek s Veselým hostující obranu a vteřinu po návratu zlínského beka na led z trestné lavice se nemýlil v koncovce Veselý. Pražané v závěru jen kosmeticky zkorigovali nepříznivý stav, od modré čáry se trefil slovenský obránce König.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jakub Svoboda - Tomáš Vlasák.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Do utkání jsme vstoupili dobře, byli jsme v pohybu a vytvářeli si šance. Zaslouženě jsme pak šli do vedení. Bohužel jsme poté udělali fauly a bylo to rázem 1:3. Důležité bylo, že jsme se vrátili ve druhé třetině ke hře, kterou jsme začali zápas. To se nám vyplatilo a podařilo se nám vyrovnat. Od třetí vstřelené branky jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě jsme zvítězili."

Josef Beránek (asistent trenéra HC Slavia Praha): "Měli jsme výbornou první třetinu, ale zápas se rozhodl ve druhé části, kdy jsme udělali nějaké fauly a chyby. Z těch jsme dostali bohužel góly, což bylo rozhodující. Soupeř dal nějaké branky a otočil zápas."