sobota 21. března 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Mistrovský Zlín smetl Kometu již v první třetině. Série jde do sedmé bitvy

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v šestém utkání Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy nad Kometou Brno jednoznačně 5:0, srovnali stav dramatické série a vynutili si sehrání sedmého rozhodujícího utkání. Zlínský uragán přejel Kometu hned v první třetině, Čajánek a spol. nasázeli soupeři čtyři góly. Pro domácí třetina snů, zatímco pro hosty třetina hrůzy. Mistři ze Zlína přidali pátý úspěch na začátku druhé třetiny a přesvědčivé vedení si pohlídali. Branky zaznamenali Ondřej Veselý 2, Zdeněk Okál, Aleš Holík a Roman Vlach. Rozhodující sedmá bitva se odehraje v pondělí 23. března od 18:20 hodin na brněnském ledě.

ČF6 / sobota 21. 3. 2015 / 16:20
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
5:0
(4:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. min Okál, 5. A. Holík (Žižka, P. Holík), 15. Roman Vlach (Čajánek), 20. O. Veselý (Čajánek), 22. O. Veselý (Matějíček, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:13, navíc Jakub Svoboda (Zlín) na 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: bez. Diváci: 7 000 (vyprodáno). Střely na branku: 16:26. Zblokované střely: 11:18. Hity: 27:13. Vhazování: 25/59 (42%) - 34/59 /58%) Průběh utkání: 5:0.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, A. Holík - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Jakub Svoboda, Leška, Kubiš - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Okál, P. Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Kometa Brno: Čiliak (21. min Falter) - Ptáček, Kováčik, Dujsík (25. min Hájek), Hanzlík, Kuboš, Malec - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Ton, V. Němec, Erat - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

V sestavě Zlína se objevil poprvé ve čtvrtfinálové sérii obránce Matějíček, zatímco Kometa poslala do šesté bitva stejnou sestavu jako v předchozím zápase. Obhájci titulu měli skvělý start do existenčního utkání a na začátku třetí minuty šli do vedení. Domácí bijec Okál obral na modré čáře o kotouč Dočekala a prostřelil brankáře Čiliaka. Na konci stejné minuty odešli za katr Honejsek i Ptáček a Zlín dostal dvouminutovou přesilovku pět a tři. Berani uzamkli hosty v obranném pásmu a osm vteřin před návratem hříšníků na led vyslal přesnou pumelici od modré čáry Aleš Holík a vymetl horní roh brněnské brány. Hosté se za nepříznivého stavu nevzdali a před Kašíkem bylo horko. Příležitosti Koreise, Vondráčka a Káni úspěchem neskončily. Ve 13. minutě si zahrála přesilovku i Kometa, ale Kašík byl na místě po střelách Kuboše a Čermáka. V 15. minutě dal šťsstný gól po návratu z trestné lavice Roman Vlach. Čiliak si srazil do sítě jeho nahrávku přes brankoviště. Zlínští pokračovali nadále v náporu a dočkali se čtvrtého gólu. Veselý dorazil ve 20. minutě vlastní střelu baseballovým úderem za Čiliaka.

Do druhé třetiny nastoupil v brance hostů místo Čiliaka náhradník Falter. a necelé dvě mionuty pobytu na ledě inkasoval gól, Zlín potrestal prohřešek Káni a využil druhou přesilovku v utkání, když ve 22. minutě střelu Matějíčka dorazil do odryté brány Veselý. Zdecimovaná Kometa byla v následné přesilovce bezzubá a nic před zlínskou bránou nevymyslela, zatímco domácí mohli přidat šestý gól. Holík a Říčka kotouč do odkryté svatyně neprotlačili. V polovině utkání viděli diváci potyčku Žižky s Vondráčkem, po které odešli oba hříšníci za katr. Hra byla hodně rozkouskovaná a ztratila tempo.

Berani za přesvědčivého vedení zákonitě polevili a zaměřili se na defenzivu. Brno se snažilo vstřelit alespoň čestný gól, ale gólman Kašík byl proti. Na hře Brna bylo znát frustrace z vysoké prohry. Diváky přivedla do varu především bitka Kubiše s Kováčikem, kterou vyhrál na body zlínský forvard. Kometě ke gólu nepomohla ani přesilovka pět na tři, gólman Kašík udržel poprvé v play off čisté konto. Čajánek a spol. vybojovali třetí bod v sérii a všechno rozsekne rozhodující sedmý zápas v Brně.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Ondřej Veselý - Vilém Burian.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Vydařil se nám vstup do utkání a podařilo se nám dát dva rychlé góly. Hráči se uklidnili, poté jsme přidali ještě do závěru první třetiny další dva góly. Zápas byl prakticky rozhodnutý. Poté jsme se soustředili, aby se soupeř nedostal do hry. Přiklonilo se k nám taky trochu štěstí, které jsme v Brně bohužel neměli. Zápas se rozhodl v první třetině. Nyní je to 3:3, jsme v cílové rovince a vše rozhodne sedmý zápas.“

Karel Beran (asistent trenéra HC Kometa Brno): „Dostali jsme rychlé góly, které ovlivnily celý zápas. Budu stručný, je to 3:3 na zápasy a rozhodne sedmý zápas.“