sobota 28. prosince 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Tým PSG Zlín otočil v závěru třetí třetiny duel na Slavii a veze tři body!

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 33. kola Tipsport extraligy na ledě Slavie 2:1, i když ještě v 51. minutě prohrávali. Pražané šli do vedení již v 7. minutě zásluhou využité přesilové hry, ale Berani dvakrát udeřili během poslední desetiminutovky. Nejdříve se trefil kanonýr Jaroslav Balaštík do horního rohu a poté Horákovo nahození tečoval do slávistické sítě Bedřich Köhler. Berani odolali závěrečnému náporu "sešívaných", výborný výkon předvedl brankář Libor Kašík. Svěřenci Rostislava Vlacha odčinili prohru z minulého kola doma s Kometou a odvezli si tři veledůležité důležité body. Zápas sledovaly početné řady fanoušků Zlína, kteří se přidaly k hromadnému výjezdu fanklubu s názvem Vzhůru na Prahu. Tým PSG Zlín odehraje další extraligové kolo až po Novém roce, v pátek 3. ledna 2014 zajíždí do Chomutova.

33. kolo / sobota 28. 12. 2013 / 15:00
HC Slavia Praha Slavia - Berani Zlín Zlín
1:2
(1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. min Žejdl (Bednář, V. Růžička ml.) - 51. Balaštík (Leška, Marušák), 56. Köhler (Horák, Leška). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Blümel, Lučan. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 5 132. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich, Šenkeřík - Bednář, Petrovický, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, P. Jelínek, Sklenář - Klhůfek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Holík, Čech – Okál, Čajánek, O. Veselý. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Více než čtyři stovky fanoušků přijely povzbudit zlínské hokejisty do O2 arény. V sestavě Zlína scházeli zraněný obránce Tesařík a nemocný útočník Honejsek. Trenér Vlach nasadil do zápasu pouze tři kompletní řady, což si vyžádala i přítomnost jedenácti útočníků na soupisce. Slavia byla na začátku aktivnějším týmem, pozornost brankáře Kašíka vyzkoušeli Kolařík a Jelínek. Slavia měla v 5. minutě velkou šanci, když po brankářově zaváhání zívala na Růžičku prázdná klec, naštěstí v poslední chvíli zasáhl bek Valenta. Vzápětí se odražený kotouč dostal k Žejdlovi, který trefil v obrovské šanci tyč. Slávistický útočník se dočkal v přesilovové hře po faulu Marušáka, přesně vystřelil z prostoru mezikruží a otevřel střelecký účet zápasu. Početní výhodu si zahrál i Zlín, ale vedl si ve stejném duchu jako v přechozím zápase s Kometou. Sotva naskočil vyloučený Petrovický zpátky na led, trefil kanonýr Balaštík povedenou bombou horní břevno. Rozhodčí po pětiminutovém rozboru na videu nakonec rozpažil a puk v domácí brance neviděl. Slavia mohla přidat druhý gól po faulu Čajánka, ale Wharton a aktivní Žejdl na výborného Kašíka nevyzráli. Na druhé straně odpověděl Okál, který se prokličkoval až před brankáře Furcha, ale blafák do forhendu nevyšel. Závěr první části patřil Slavii, rozchytaný Kašík zneškodnil střely Bednáře a Doležala.

Zlín nevyužil na začátku druhé třetiny další přesilovku. Hosté hrozili postupem času před Furchem stále častěji, Čajánek zkusil překvapit gólmana Slavie, ale Furch měl betony na svém místě a pokryl i bekhendovou dorážku Holíka. Po delší pasáži bez výraznějších šancí se prodral ve 30. minutě do šance Klhůfek, ale Kašíka nepřekonal. Berani měli v prostřední části více ze hry, slávisté však dobře bránili a nepouštěli soupeře do šancí. Výjimkou byla šance Okála, po které Furch předvedl ukázkový semafor a střela Balaštíka. Po rostoucím tlaku Zlína přišel faul Skokana, ale Čajánek a spol. další početní výhodu nezužitkovali. V samotném závěru měl velkou šanci Doležal, kotouč po zásahu Kašíka doklouzal vedle branky.

Třetí třetina začala začala seknutím Sklenáře na ujíždějícího Okála, po kterém rozhodčí nařídil trestné střílení. Místo zraněného Okála provedl nájezd Veselý, ale Furch kličku do bekhendu lapil do lapačky. Zlín byl aktivnější a hostující hráče zdobil větší pohyb a dravost. Na Furcha mířili Veselý, Leška, Zámorský, ale domácí gólman odolal až do 51. minuty. Zlín v čase 50:07 minuty potrestal faul Jelínka, Při signalizované výhodě měl nejdříve vyrovnání na hokejce Marušák, ale do černého se trefil až kanonýr Balaštík, který zamířil parádně do malé škvíry nad Furchovým ramenem. Rozhodující moment zápasu přišel v čase 55:42 minuty. Leška vyhrál buly na beka Horáka a jeho nahození na branku úspěšně tečoval Köhler. Slavia v závěru zmáčkla Berany v obranném pásmu, čaroděj Kašík byl neprůstřelný. Bleskovým postřehem vytáhl téměř na brankové čáře dorážku Skokana. Sešívaným nepomohla v závěru ani téměř minutová power-play.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Dominik Furch - Zdeněk Okál.

Vladimír Růžička st. (hlavní trenér HC Slavia Praha): "V první třetině jsme hráli výborně, ale bohužel jsme si vytvořili jen jednogólový náskok. Od druhé třetiny jsme nehráli dobře, přestali jsme bruslit a hrát. Vyvrcholilo to tím, že jsme prohráli, protože jsme neměli pohyb a pouze jsme bránili. Hráči si mysleli, že to brankář Furch vychytá. Dominik nás držel celý zápas. Rozhodl náhodný gól, který se tam odrazil někde ve vzduchu."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Rozdělil bych náš výkon do tří třetin. V první třetině byla Slavia lepší, měla lepší pohyb a prohrávali jsme pouze 0:1 zásluhou Kašíka, který nás několikrát podržel svými zákroky. Od druhé třetiny jsme se začali zlepšovat a hra se srovnala. Ve třetí třetině jsme byli lepší a šli jsme si alespoň pro bodík. Nakonec jsme získali se štěstím tři body, za což jsme velmi rádi. Jsou to pro nás velmi důležité body."