čtvrtek 17. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Tým PSG Zlín smetl Spartu čtyřmi góly a vyrovnal stav série

Bravo! Hokejisté PSG Zlín vyhráli 2. zápas čtvrtfinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy na ledě týmu HC Sparta Praha jednoznačně 4:0 a srovnali stav série hrané na čtyři vítězná utkání na 1:1. Vlachův soubor předvedl výborný taktický výkon, skvělou defenzivu a gólman Libor Kašík byl neprůstřelný, neboť za svá záda nepustil ani jednu z 32 střel. Berani si vyšlápli v 02 areně na Pražany a soupeře doslova vynulovali. Zlínští hokejisté rozhodli o prvním bodu v sérii třemi góly během sedmi minut ve druhé třetině. Zlín využil nejdříve ve 27. minutě přesilovku, poté přidal v rozmezí během 75 vteřin další dva góly a vyhnal kanadského gólmana Danny Taylora na střídačku. Veselý a spol. přidali definitivní pojistku v 50. minutě. Berani se stali teprve druhým týmem, který v letošní sezoně na Spartě vyhrál v základní hrací době, předtím to dokázala pouze Plzeň. Branky zaznamenali Roberts Bukarts, Robert Říčka, Tomáš Čachotský a Zdeněk Okál. Nyní se série přesouvá do Zlína, 3. zápas je na programu v neděli 20. března v 17 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně, prodej vstupenek je v den utkání od 11 hodin v pokladnách ZS.

CF2 / čtvrtek 17. 3. 2016 / 18:20
HC Sparta Praha Sparta - Berani Zlín Zlín
0:4
(0:0, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. min Bukarts (Žižka, P. Holík), 34. Říčka (Bukarts, P. Holík), 35. Čachotský (F. Čech), 50. Okál (Žižka, Matějíček). Rozhodčí: Hrubý, Šír – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 9 205. Střely na branku: 32:31. Zblokované střely: 6:7. Hity: 43:17. Vhazování: 37/69 (54%) - 32/69 /46%) Průběh utkání: 0:4.

HC Sparta Praha: Taylor (35. min Pöpperle) - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Hamilton, Cingel, Sabolič - Forman, Pech, Kumstát - Netík, Dragoun, Hlaváč. Od 50. min navíc Černoch. Trenéři: Jandač, Moták, Přikryl.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech - Ondráček, Fořt, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Trenér Rostislav Vlach udělal v sestavě oproti úvodnímu zápasu jednu změnu, když na levém křídle Vlachovy řady nastoupil Okál, Sparta nastoupila ve stejném složení. V 10. minutě se ocitl čtvrtý sparťanský útok ve slibné šanci, neboť Netíkova dorážka těsně minula zlínskou klec. Domácí hráli v 10. minutě úvodní přesilovou hru po faulu Marušáka, nicméně sehráli ji velmi nepřesně a Kašíka vůbec neohrozili. Berani vzápětí dostali šanci čtyřminutové početní výhody po prohřešku Pecha. Zlínští si vytvořili velký tlak, uzavřeli soupeře v obranném pásmu, ale střelu Říčky z mezikruží Taylor vyrazil a Matějíček trefil jen domácího brankáře. V oslabení ujel po křídle Čajkovský, ale pumelici vyslal vedle. Domácí oslabení přestáli bez újmy na skóre a úvodní třetina skončila bez branek.

Na začátku druhé třetiny zahrozil Netík. Tempo hry nebylo největší a hrálo se převážně ve středním pásmu. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí kapitán Hlinka a hosté přesilovku zužitkovali za 28 vteřin. Rychlé přečíslení dva na jednoho po přesné přihrávce od Žižky zužitkoval Bukarts, který uklidil kotouč do odkryté klece. Ve 32. minutě se probojovali do úniku Forman se Saboličem, naštěstí zlínský obránce přihrávku zablokovali a Kašík kotouč zastavil betonem. Zlínský gólman se zaskvěl po ráně Netíka, vzápětí měl štěstí po teči Hlinky, neboť kotouč mířil vedle tyčky. Poté přišly velké okamžiky pro hosty, během 75 vteřin přidali dva góly a vyhnali Taylora na střídačku! Nejdříve opět řádil elitní útok, Holík vybojoval puk v rohu, posunul ho na Bukartse a ten ještě přihrál na Říčku, který se z mezikruží nemýli. Třetí gól přidal v 35. minutě Čachotský, po křídle se prodral do úniku a krásným bekhendovým blafákem vykoupal kanadského gólmana. Pražané si vzali po třetím inkasovaném gólu raději oddechový čas. Domácí byli jako opaření, nezužitkovali další přesilovku, 22 vteřin dokonce dvojnásobnou.

Spartě se nevedlo ani ve třetí části. Naopak Berani mohli přidat čtvrtý gól ve 44. minutě, ale Maruna nezakončil úspěšně bekhendový blafák na Pöpperleho. Domácí trestná lavice poté nevychladla, Jandačovi svěřenci hráli dvakrát ve třech a Zlín zužitkoval až přesilovku v 50. minutě. Kousek za modrou čárou napřáhl Okál a dělovka z jeho hole skončila v horním růžku Pöpperlovy brány. Vlachův soubor byl při chuti, akci dva na jednoho zakončil Čech těsně vedle. V závěru utkání Veselý a spol. Pražany jednoznačně přehráli a početná skupina zlínských fanoušků si zazpívala na oslavu výhry oblíbenou píseň Vysoký jalovec. Zlínští hokejisté podruhé v sezoně smetli Spartu po výsledku 4:0, poprvé se radovali nad soupeřem po stejném výsledku v polovině prosince na domácím ledě.

Nejlepší hráči utkání: Robert Sabolič - Petr Holík.

Josef Jandač (hlavní trenér HC Sparta Praha): „Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře už od úvodní třetiny. Trochu nás navíc zarazilo čtyřminutové vyloučení. Poté, co soupeř brankově odskočil, jsme nebyli schopni se prosadit přes jejich obranu. Nehráli jsme dobře ani přesilové hry a za stavu 3:0 už se zápas těžko otáčí.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Zápas se nám povedl z hlediska herního i co se týče úspěšnosti v koncovce. Po prvním utkání jsme si něco řekli a myslím, že kluci to v dnešním zápase na ledě splnili. Proměnili jsme šance, které jsme měli. Chtěl bych poděkovat hráčům v čele s Liborem Kašíkem za předvedený výkon."