neděle 13. prosince 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Tým PSG Zlín srazil Spartu do kolen a vyhrál podruhé za sebou doma

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 28. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Sparta Praha 4:0 a připsali si doma důležitou výhru za tři body. Veselý a spol. vyhráli nad favoritem po vynikajícím výkonu celého týmu v čele s bezchybným gólmanem Liborem Kašíkem, který pochytal všech 34 střel soupeře. Zlínští hokejisté bodovali naplno podruhé v řadě na vlastním ledě. Berani si vypracovali během úvodní třetiny dvoubrankový náskok, který do poloviny utkání ještě navýšili. Branky zaznamenali Roberts Bukarts 2, Oldrich Kotvan a Jan Maruna. Nyní následuje v extralize týdenní reprezentační přestávka. Vlachova družina sehraje nejbližší extraligový zápas v úterý 22. prosince v Třinci.

28. kolo / neděle 13. 12. 2015 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Sparta Praha Sparta
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. min Kotvan, 19. Bukarts (P. Holík), 28. Bukarts (P. Holík, Ríčka), 32. Maruna (Kubiš). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Forman (Sparta) na 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5 005. Střely na branku: 23:34. Zblokované střely: 8:8. Hity: 18:9. Vhazování: 28/60 (47%) - 32/60 (53%). Průběh utkání: 4:0.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, Petr Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Švrček, Polášek, Eminger, Glenn, Hrbas, J. Mikuš, od 35. min navíc Kalina - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Kumstát, Pech, Sabolič - Netík, Klimek, Hamilton - M. Procházka, A. Kudrna, Forman. Od 50. min navíc Havel. Trenéři: Jandač, Moták.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Tomáš Netík.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Výsledek vypadá jednoznačně, ale myslím si, že průběh utkání tak jednoznačný nebyl. V každé třetině byly velmi důležité momenty, kdy nás podržel brankář Libor Kašík. Jeho dnešní výkon byl základem k výhře. Poté se k němu přidali další hráči, kteří proměnili vypracované šance. Byli jsme lepší v pracovitosti. Samozřejmě nás těší bodový nárust a posun v tabulce. V situaci, ve které jsme, je pro nás každý zápas velmi důležitý. Věřím, že během přestávky neztratíme elán a navážeme na velmi dobré výkony v dalších zápasech."

Zdeněk Moták (asistent trenéra HC Sparta Praha): "V zápase nám chyběla lehkost ve hře, při založení útoku, při přechodu do středního pásma a samozřejmě v koncovce. Ve srovnání s domácími, kteří hráli výborný zápas, jsme tahali dnes za kratší konec. Zlín hrál opravdu výborně a zasloužil si vítězství."