pátek 07. prosince 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Tým PSG Zlín zdolal potřetí v sezoně Karlovy Vary, dvakrát se trefil Veselý

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 29. kola Tipsport extraligy nad Energií Karlovy Vary 4:1. Vlachova družina porazila lázeňské hosty potřetí v letošní sezoně a vyhrála doma třetí zápas za sebou. Dvě branky vítězů zaznamenal Ondřej Veselý, další přidali Jaroslav Balaštík a Petr Zámorský. Zlínští si upevnili výhrou za tři body postavení v popředí extraligové tabulky. Berani hrají v neděli opět na domácím ledě, tentokrát změří síly s Litvínovem (od 17 hodin), poté následuje prosincová reprezentační přestávka.

4:1
(2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:. 11. min Balaštík (Leška), 16. Veselý (Tesařík, Čajánek), 50. Veselý (Čajánek, Honejsek), 55. Zámorský (Urbanec, Leška) - 4. Zaťovič (D. Nosek, Pech) Rozhodčí: Husička, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, navíc Nosek (Karlovy Vary) na 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3 505. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Berani Zlín: J.Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (16. min. Závorka) - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal - Bicek, Pech, Zaťovič – Pohl, Vachovec, Košťál - Skladaný, Skuhravý, Zucker - T. Káňa, J. Heřman, Doležal. Trenéři: Žemlička, Kverka, Kněžický.

Trenér Zlína Rostislav Vlach změnil po dvou porážkách venku složení jednotlivých útoků a po delším čase sestavil opět čtyři kompletní řady. Na marodce zůstal pouze útočník Jiří Ondráček. Karlovy Vary nechtěly nechat nic náhodě, přijely přes celou republiku do Zlína den předem. Kouč Žemlička postrádal v sestavě kvarteto zraněných nebo nemocných hráčů (Kumstát, V. Polák, Kohn a Kloz). Zápas měl slavnostní předehru, neboť čárový rozhodčí Stanislav Barvíř nastoupil k 800. utkání v české extralize. Po opatrném začátku se dostali do vedení hosté, když zůstal před Sedláčkem osamocený Zaťovič a přesnou střelou z pravého kruhu prostřelil zlínského gólmana mezi betony. Zlínští se po úvodním inkasovaném golu osmělili, měli puk častěji na holích, ale vázly jejich kombinace a přesnost v koncovce. Před brankářem Mensatorem neuspěli Čech, Köhler, úspěch nepřineslo ani nahození Horáka a střela Řezníčka od modré čáry. Zlín srovnal skóre v 11. minutě, když po vyhraném buly přesně zamířil kanonýr Balaštík. Domácí mohli jít vzápětí do vedení po rychlém přečíslení, jenže Honejsek špatně trefil kotouč. Úvodní přesilovku zápasu hráli Berani, neboť za katr odešel za držení karlovarský Heřman. Do slibné pozice se dostal Honejsek, ale Vlachova družina se dostala do vedení v okamžiku, kdy vypršel trest. Tesaříkovu střelu od modré čáry úspěšně tečoval Veselý. Hostující trenéři po inkasovaném druhém gólu sáhli k výměně gólmanů a místo Mensatora se postavil do klece Závorka. Zlínští v závěru nevyužili další přesilovku a do první sirény uhájili jednobrankový náskok.

Hned na začátku druhé třetiny byl vyloučen za krošček Gulaši. Domácí se usadili v útočném pásmu, ale po střele Zámorského minuli prázdnou bránu Čajánek a Honejsek. Po dalším závaru před brankářem Závorkou se neprosadili v 28. minutě Čajánek a Linhart. Možnost zahrát si přesilovou hru dostali po prohřešku Urbance i hosté. Energie si vytvořila velký tlak, ale neuspěli Zaťovič a Nosek. Vary byly ve druhé třetině aktivnější, Zlín hrozil především z aktivity čtvrté řady, kde s chutí hrál na křídle Köhler. Hosté v závěru promarnili jednačtyřicet vteřin dlouhou početní výhodu pět na tři. Naopak mohli inkasovat, neboť ve vlastním oslabení ujel Holík, ale s blafákem na Závorku nevyzrál.

Berani nevyužili v úvodu třetí části více než půldruhé minuty dvojnásobnou přesilovku. Třetí gól Zlína padl v 50. minutě zásluhou využité přesilovky. Na trestnou lavici zamířil Nosek, přídavkem ještě vyfasoval osobní trest. Od mantinelu střílel Čajánek a jeho střelu úspěšně tečoval Veselý. Hosté se nevzdali a před Sedláčkem bylo řádně horko. Brankář PSG předvedl po střele Zuckera parádní zákrok. Zlínští se hnali dopředu. Zatímco Melenovský a Linhart nepřekonali Závorku, čtvrtý gól přišel v závěru 55. minutě. Při hře čtyři na čtyři a signalizované výhodě přesně střílel od modré čáry Zámorský. Vlachova družina poté duel s přehledem dovedla do úspěšného konce.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Ondřej Veselý – Martin Zatovič.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Připravovali jsme se na duel se soupeřem, který má v poslední době nárust formy. Vary se představily jako velmi houževnatý soupeř, šly do vedení, nicméně my jsme zůstali v zápase a do konce první třetiny jsme otočili průběh utkání v náš prospěch. Ve druhé třetině nám pomohlo hodně štěstí, neboť jsme udrželi těsný náskok. Ve třetí části jsme byli hokejovější, pomohly nám přesilovky. Za tři body jsme rádi, potřebujeme doma vyhrávat. Nyní se soustředíme na nedělní duel s Litvínovem, v něm chceme doma rovněž uspět.“

Jaromír Kverka (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): „Měli jsme zdařilý vstup, podařilo se nám skórovat a náš herní projev nebyl špatný. Poté Zlín otočil stav v první třetině ve svůj prospěch. Prostřední část byla z naší strany nejlepší, vytvořili jsme si řadu gólových příležitostí. Zlomový okamžik nastal při nevyužité dlouhé přesilovce pět na tři. Mohli jsme srovnat stav na 2:2. Zlín si pohlídal ve třetí třetině vývoj utkání. Pokud chceme venku uspět, nemůžeme mít sedm vyloučených hráčů. Prohra nás mrzí.“