neděle 17. listopadu 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Vicemistři vyhráli ve Vítkovicích, vítěznou trefu zajistil 300. gólem Balaštík

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 21. kola Tipsport extraligy na ledě Vítkovic 4:2 a připsali si tři cenné body za výhru. Berani dvakrát dotahovali náskok domácího týmu. Vítěznou trefu si připsal svým 300. gólem v extralize kanonýr Jaroslav Balaštík. Těsně před závěrem zpečetil vítězství gólem Petr Holík. Další branky přidali Jiří Ondráček a Antonín Honejsek. Výborný výkon podal brankář Libor Kašík, který tentokrát chytal od začátku utkání. Tým PSG Zlín hraje v úterý doma s Chomutovem.

21. kolo / neděle 17. 11. 2013 / 15:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. min Hlinka (Szturc), 26. Sloboda (Valčák) – 23. Ondráček (Horák, Tesařík), 32. Honejsek (Čajánek, Holík), 36. Balaštík (Leška, Tesařík), 57. Holík. Rozhodčí: Minář, Jeřábek ml. – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 5 303. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kolouch, Valčák, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák – Balaštík, Leška, O. Veselý – Kubiš, Holík, Čajánek – Honejsek, Melenovský, Köhler – Okál, P. Sedláček, Ondráček. Trenéři: R. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Vlachova družina nastoupila podruhé v letošní sezoně s gólmanem Kašíkem v bráně od začátku utkání. Berani nabídli soupeři hned na začátku zápasu přesilovou hru, neboť za katr odešel Valenta. Gólman Kašík si poradil se střelami Szturce a Burgra a hosté přežili oslabení bez újmy na skóre. Ve 4. minutě se prodral před vítkovického brankáře Dolejše hbitý Leška, ale neuspěl podobně jako v dorážce Veselý. Na konci 6. minuty poprvé udeřilo. Domácí šli do vedení, Szturcovi střela z rohu nevyšla, ale odražený puk uklidil za Kašíkova záda nepokrytý Hlinka. Zlínští beci zaváhali v 9. minutě. Naštěstí jejich hrubku Valčík nepotrestal, neboť mu kotouč skouzl z hole. Hosté hráli v polovině první třetiny dvojnásobné oslabení, když v krátkém sledu odešli na trestnou lavici Čajánek a Veselý. Berani se ubránili zásluhou brankáře Kašíka a obětavosti bránících hráčů. Největší šanci měl kapitán Burger, ale z úhlu minul prázdnou branku. Hostům se naskytla úvodní přesilová hra v 16. minutě, střelu Řezníčka i kapitána Čajánka, ale i dorážku Köhlera pozorný Dolejš zlikvidoval.

Zlín měl úvod do druhé třetiny parádní. Ve 23. minutě se protáhl Ondráček domácí obranou a překonal Dolejše. Hosty vyrovnání povzbudilo a následně bylo před Dolejšem rušno. Vítkovický brankář lapil střely Veselého i Holíka. Domácí se dostali ve 26. minutě podruhé do vedení, obránce Sloboda prostřelil pumelící od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. A Vítkovice mohly přidal vzápětí i další gól. Strapáč z úhlu nezamířil přesně do odkryté brány a poté Roman po úniku orazítkoval tyč. Berani srovnali podruhé v zápase stav zásluhou využité přesilové hry. Po necelé minutě potrestal prohřešek Szturce šikula Honejsek, který usměrnil do sítě odraženou ránu po předchozí střele Čajánka. Hostující mužstvo podržel výborný Kašík, který zlikvidoval forhendový blafák Valčáka. Tým PSG Zlín šel v 36. minutě poprvé v zápase do vedení, Balaštík dostal v pravý čas přihrávku od Lešky před brankoviště a zaznamenal svůj jubilejní 300. gól v extralize! Domácí zůstali po inkasované brance otřesení, Kubiš zůstal osamocený před Dolejšem, ale mířil jen do domácího gólmana.

Vítkovice nevyužily přesilovku a v 51. minutě měly téměř dvě minuty početní výhodu pět na tři. Na trestnou lavici usedli Čajánek a vzápětí Marušák, ale hosty podržel výborný gólman Kašík. Zuby si na něm vylámali Svačina, Burger a Strapáč. Berani zvádli klíčový okamžik a v čase 56:04 minuty definitivně rozhodli o výhře. Při signalizovaném vyloučení jednoho z vítkovických hráčů zakončil po individuální akci přesně střelou nad lapačku Holík. Domácí kousali až do závěrečné sirény, ale skvělý Kašík všechny šance zlikvidoval. Zlínští po dvou letech vyhráli v Ostravě opět v základní části extraligy!

Nejlepší hráči: Michal Hlinka – Libor Kašík

Peter Oremus (hlavní trenér HC Vítkovice Steel): "Z naší strany byla v dnešním zápase slabá efektivita v koncovce. Bohužel velmi špatná realizace přesilových her, hlavně těch pět na tři. Musíme je lépe využívat a hlavně dávat góly. Přístup hráčů je pořád stejný, jen v proměňování byl problém. Chyběla nám větší agresivita a kvalitnější zakončení."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Na začátku náš výkon nebyl ideální. Domácí daleko lépe bruslili, vyhrávali osobní souboje a zaslouženě se dostali do vedení. Od druhé třetiny šel náš výkon nahoru, dorovnali jsme se domácím v bruslení i důrazu. Začali jsme proměňovat naše šance a získali náskok, který jsme udrželi až do konce. Klíčové bylo to, že jsme přečkali dvě dlouhé vítkovické přesilovky pět na tři. Výborně nám zachytal brankář Libor Kašík."