neděle 01. prosince 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Zlínští Berani rozsápali Bílé Tygry a po třech letech přesvědčivě vyhráli v Liberci

Článek průběžně aktualizujeme.Hokejisté PSG Zlín porazili v utkání 26. kola Tipsport extraligy na ledě Liberce hladce 4:0, když na rozdíl od Bílých Tygrů se prosadili v koncovce a přesilových hrách. Severočeši promarnili šest přesilových her a v první třetině nevyužili dvojnásobnou početní převahu v trvání dvou minut! Velmi dobrý výkon podal brankář Luboš Horčička, který letos podruhé vychytal proti soupeři čisté konto. Branky zaznamenali Filip Čech, Petr Zámorský, Antonín Honejsek a Oldřich Horák. Tým PSG Zlín pokračuje na venkovním tripu po severních Čechách, v úterý hraje v Litvínově.

26. kolo / neděle 1. 12. 2013 / 17:00
Bílí Tygři Liberec Liberec - Berani Zlín Zlín
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. min Čech (Holík, Zámorský), 22. Zámorský (Marušák, Holík), 29. Honejsek (Holík), 43. Horák (Honejsek, Čajánek). Rozhodčí: Turčan, Wagner – Blümel, Lučan. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 3 745. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:4.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík - Kolmann, Derner, Voráček, Vitásek, Výtisk, Šimek, Čakajík - T. Urban, Nedvěd, Vampola - Bartek, Bulík, Víšek - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Valský, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Berani Zlín: Horčička – Marušák, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák – Balaštík, Leška, O. Veselý – Kubiš, Holík, Čech – Honejsek, Čajánek, Köhler – Fořt, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Zlínští nastoupili k zápasu pod Ještědem opět s brankářem Lubošem Horčičkou a ve čtvrtém útoku se objevil Fořt místo zraněného Ondráčka. Bílí Tygři se dostali hned v úvodních vteřinách do velké šance, jeden ze zlínských beků zaváhal při rozehrávce, odražený puk se dostal k Vampolovi, který trefil střelou z levého kruhu tyčku Horčičkovy brány. Ve 3. minutě odešel na trestnou lavici za podražení Marušák a paradoxně si vytvořili slibnou šanci hosté. V oslabení ujel Leška, ale brankář domácích Melicherčík vystihl jeho blafák. Liberec sehrál přesilovku bídně, nicméně dostal další příležitost. Po faulu Čecha vyfasovala zlínská střídačka další trest a domácí hráli dvojnásobnou přesilovku pět na tři. Liberec však pálil nepřesně, střely kapitána Nedvěda zneškodnil Horčička, poté kanonýr Bartek z úhlu netrefil odkrytou bránu. Zlín přežil důležitý okamžik úvodní třetiny bez újmy na skóre. Tygrům se přesilovky vůbec nedařily a přišel zákonitě trest. Berani se dostali na konci 15. minuty do vedení, v mezikruží zůstal po přihrávce od Holíka volný Čech, který přízemní střelou k tyči překonal Melicherčíka. Závěr úvodní třetiny patřil Zlínu, po kroščeku Voráčka se naskytla pro hosty úvodní početní výhoda, zůstala však nevyužita.

Zatímco Liberec selhal v početních výhodách, Berani udeřili v této herní činnosti hned na začátku druhé třetiny. V závěru trestu kapitána Nedvěda prostřelil ve 22. minutě obránce Zámorský pumelicí od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Tygři vzápětí zahrozili z rychlého brjku dva na jednoho, ale Nedvěd nezužitkoval přihrávku od Dernera. Hosté mohli přidat další gól při vyloučení Urbana, ale osamocený Veselý zblízka nepřekonal Melicherčíka. Přesto Berani udeřili před polovinou utkání potřetí a podruhé zásluhou využité přesilovky. Tvrdou střelu Čajánka z pravého kruhu domácí brankář vyrazil před sebe a Honejsek uklidil ve 29. minutě kotouč do sítě. Šance Severočechů na úspěch v tomto zápase končily na bezchybném Horčičkovi, zuby si na něm vylámali Filippi, Víšek i Valský.

Berani dominovali i ve třetí třetině. Ve 43. minutě přidal čtvrtý gól Horák střelou od modré čáry, když propálil klubko clonících hráčů. Bílým Tygrům se nedařily vůbec přesilové hry a všechny střely lapil bezchybný Horčička. Zlínský gólman předvedl výborný zásah po střele Filippiho z mezikruží. Domácí už neměli síly na zkorigování nepříznivého stavu, Vlachova družina dovedla zápas do jasného vítězství a po více než třech letech vyhrála na ledě Liberce! Zlín vyhrál naposledy pod Ještědem 19. ledna 2010 v sezoně 2009/2010 po výsledku 6:4, poté následovalo šest proher! Úřadující vicemistři ze Zlína navíc mají z letošních dvou zápasů s Tygry maximální bodový zisk šesti bodů při impozantním skóre 7:0!

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Urban - Luboš Horčička.

Milan Černý (asistent trenéra Bílí Tygři Liberec): "Nevyužili jsme dlouhou přesilovku pět na tři, což na týmu zanechalo bohužel stopy. Naopak soupeř využil dvě přesilové hry a odskočil nám. Naší největší slabinou je momentálně žalostná koncovka. Nejsme schopni dotlačit kotouč do branky. A rovněž nevyužité přesilovky."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Podle průběhu utkání jsme zaslouženě zvítězili. Důležitým okamžikem bylo, že jsme dokázali ubránit přesilové hry Liberce v první třetině. Poté jsme prakticky z první šance dali vedoucí gól. Hned na začátku druhé třetiny jsme přidali druhou branku a zbytek utkání jsme již kontrolovali a dovedli zápas bez problémů do úspěšného konce."