pátek 18. září 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně, hokejisté PSG Zlín vezou z horkého ledu Třince všechny body!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 3. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec 2:1 a připsali si na své konto první extraligové body v sezoně. Veselý a spol. porazili nadupaný Třinec, který dosud neztratil v úvodních kolech ani bod a odvezli si ze Slezska všechny tři body za překvapivou výhru! Berani přežili nápor Ocelářů v úvodní třetině a na začátku druhé části udeřili. Během necelých dvou minut vstřelili dvě branky. Třinec dal kontaktní gól až při dvojnásobné přesilovce ve 47. minutě, nicméně Zlín cenné vítězství i zásluhou výborného gólmana Tomáše Štůraly uhájil až do závěrečné sirény a slaví první body. Branky zaznamenali Tomáš Sýkora a Pavel Kubiš. Tým PSG Zlín hraje v neděli 20. září doma s Mladou Boleslaví, začátek utkání v 17 hodin.

1:2
(0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. min Polanský (Irgl, Dravecký) - 23. Sýkora (Cibák, Kotvan), 25. Kubiš. Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 611. Střely na branku: 38:19. Zblokované střely: 12:9. Hity: 19:18. Vhazování: 38/71 (54%) - 33/71 (46%). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Klesla, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart – Irgl, Matuš, Rákos – Chmielewski, Plíhal, Jašek – Dravecký, Polanský, Adamský – Hrňa, Kreps, Orsava - navíc Ciencala. Trenéři: Kalous, Varaďa, Kameš.

Berani Zlín: Štůrala - Matějíček, Žižka, A. Holík, Řezníček, Kotvan, Urbanec - Ondráček, P. Holík, Veselý - Kubiš, Cibák, T. Sýkora - Okál, Roman Vlach, Říčka - D. Štastný, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

V sestavě Zlína došlo ke dvěma avizovaným změnám. V brance nastoupil Štůrala a ve čtvrtém útoku nastoupil poprvé v letošní sezoně Sedláček místo Štumpfa. Ocelářům scházel kvůli nachlazení reprezentant Klepiš, ale do sestavy se vrátil Adamský. Třinec zahrozil až při rovnovážném počtu hráčů na ledě, střelu Rákose vyrazil Štůrala efektivně rukou, Polanský poté neprotlačil kotouč za brankovou čáru a ve velké šanci selhal Orsava, na kterého zívala odkrytá klec. Berani odpověděli na tlak Ocelářů v 7. minutě, kdy střela Žižky od modré čáry minula levou tyčku a o minutu posléze Urbanec orazítkoval tyč Hamerlíkovy svatyně. V první třetině měla hra tempo, pozornost gólmanů vyzkoušeli Šťastný a na druhé straně Hrňa. Tým PSG Zlín hrál na začátku 14. minuty úvodní přesilovku, ale domácí se ubránili. Hosté byli v závěru třetiny aktivnější, nicméně bezbrankový stav se nezměnil.

Zlín měl výborný vstup do druhé třetiny. Ve 23. minutě využil přesilovou hru Sýkora, když se proháčkoval mezi obránci, prostřelil Hamerlíka a zaznamenal premiérový gól v české extralize. Předtím kapitán Veselý netrefil ve vzduchu kotouč před odkrytou bránou. Berani přidali za půldruhé minuty druhý gól, přesnou střelu k pravé tyči vyslal ve 25. minutě Kubiš. Hosté poté pozorně bránili dvougólový náskok a ubránili se i v oslabení. Bezchybný byl Štůrala, postupně si na zlínském gólmanu vylámali zuby Chmielewski a Foltýn. Náskok Beranů mohl zvýšit z nájezdu Kubiš, ale na Hamerlíka ve 37. minutě nevyzrál.

Berani pokračovali i ve třetí třetině ve velmi dobrém výkonu a ubránili se dalšímu oslabení. Bohužel při dvojnásobném oslabení ve 47. minutě inkasovali. Třinec měl 96 vteřin výhodu pět na tři, kterou zužitkoval Polanský. Třetí gól Zlína měl na holi Roman Vlach, ale v 53. minutě nepřekonal v bezprostřední blízkosti Hamerlíka. Zlínští zažili v závěru horké chvíle, dvě minuty před třetí sirénou šli do tří, Oceláři dokonce odvolali gólmana a hráli v šesti proti třem. Obětavě hrající Veselý a spol. se náporu loňského finalisty ubránili, čemuž pomohl i faul kapitána Klesly. Vlachova družina veze z Třince nečekaně všechny tři body!

Nejlepší hráči utkání: Lukáš Doudera - Tomáš Štůrala.

Jiří Kalous (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "Nezasloužili jsme si vyhrát. První dvě třetiny jsme nepředvedli výkon, jaký jsme si představovali. Vázla nám rozehrávka, měli jsme problém se prosadit v soubojích jeden na jednoho. Zlín výborně bránil střední pásmo a hrál zodpovědně v obranném pásmu, kde zblokoval řadu našich střel. Když už jsme se dostali k dorážce nebo šanci, tak to pochytal bezchybný brankář Štůrala. Náš výkon nebyl dobrý."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Věděli jsme, že potřebujeme přečkat úvodní třetinu, což se nám podařilo. Byli jsme sice pod určitým tlakem, nicméně poté se hra vyrovnala. Na rozdíl od Třince jsme využili své příležitosti. Ve třetí třetině jsme zuby nehty bránili výsledek, měli jsme spoustu oslabeních a s přispěním výborného gólmana Tomáše Štůraly i štěstí."