neděle 11. ledna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborný brankář Kašík i bezchybná defenziva přinesli výhru a tři body z Hradce Králové

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 37. kola Tipsport extraligy na ledě Mountfieldu HK Hradec Králové 3:0 a získali do extraligové tabulky tři cenné body. Hradec kvůli rozsáhlé marodce dva zápasy odložil a nastoupil k utkání po týdenní nucené přestávce. Domácí měli v první třetině převahu, o čemž svědčil poměr střel 16:4 pro Mountfield. Berani se ubránili a v 27. minutě se dostali vedení. Další dva góly přidali ve třetí třetině a dovedli utkání s přehledem do úspěšného konce. Gólman Libor Kašík nepustil za svá záda ani jednu z 37 střel! Branky zaznamenali Pavel Kubiš, Filip Čech a Martin Matějíček. Tým PSG Zlín hraje v pátek 16. ledna doma se suverénním lídrem extraligy z Třince, začátek v 17:30 hodin.

37. / neděle 11. 1. 2015 / 17:30
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. min Kubiš (Holík, Kotvan), 47. F. Čech (Kubiš, Říčka), 50. Matějíček (Žižka, Čajánek) Rozhodčí: Polák, Hejduk – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: . Diváci: 3 975. Střely na branku: 37:28. Zblokované střely: 13:8. Hity: 18:7. Vhazování: 31/62 (50%) - 31/62 (50%). Průběh utkání: 0:3.

Mountfield HK: Kantor – Dietz, Vydarený, Pilař, Jank, Vašíček, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Vantuch, Knotek, Skokan – Beránek, Tvrdík, Kopta. Trenéři: Draisaitl, Kučera.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, O. Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec – Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý – Ondráček, Leška, Köhler – Kubiš, Holík, Říčka - Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Jako první zahrozili hosté, Čajánek potáhl kotouč do útočného pásma, střela Matějíčka od modré čáry letěla vedle branky. Hradec se osmělil ve 4. minutě, střelu Janka gólman Kašík vyrazil. Na druhé straně se objevil před brankářem Mountfieldu rychlík Jakub Svoboda, ale na tečovaný pas nedosáhl. Domácí hráli na začátku 6. minuty úvodní přesilovou hru, Mertl a Šimánek se prodrali před Kašíka, ale zblízka brankáře PSG nepřekonali. Berani se v oslabení ubránili, střelu Vydareného zastavil obětavým zákrokem Čech. V 10. minutě obešel obránce Horáka hbitý Šimánek, ale po kličce měl puk na dlouhou holi a neprotlačil ho do hostující brány. Na druhé straně zahrozil střelou z úhlu Jakub Svoboda, následně teč Köhlera prosvištěla brankovištěm. Zlín měl slibnou šanci v 15. minutě, nejdříve Ondráček vyzkoušel pozornost Kantora, poté Leška v nadějném postavení zaváhal. Matějíček fauloval ve slibné šanci Knotka a odešel pykat za katr. Východočechům však druhá početní výhoda příliš nevyšla a diváci na branku stále čekali.

Úřadující mistři zahájili druhou třetinu úvodní přesilovkou, když fauloval ve středním pásmu Pospíšil. Zlín nesehrál početní výhodu špatně, nicméně do vážnější příležitosti se nedostal. Už při hře pět na pět vypadl Kašíkovi kotouč po Kukumbergově ráně, ale Dej se k dorážce nedostal. Berani šli ve 27. minutě do vedení, Holík našel parádní přihrávkou přes dvě pásma Kubiše, který střelou k tyči překonal Kantora. Horké chvíle pro hosty přišly v polovině utkání, za fauly pykali Veselý i Žižka a Hradec dostal šanci hrát 61 vteřin přesilovku pět na tři. Střelu Pilaře švihem Kašík kryl a produktivní Mertl minul dorážku. Berani se ubránili a dokonce v oslabení mohli zvýšit těsný náskok. Veselý se prodral po návratu na led až před Kantora, skóre se však neměnilo. Při signalizované výhodě Holík nastřelil jen domácího gólmana a naprázdno vyšla i další přesilovka. Hosté stále drželi hubený náskok i zásluhou výborné hry v oslabení.

Mountfield se ubránil v úvodu třetí části zlínské přesilovce. Domáci si poté vytvořili tlak, výborný Kašík stále hájil čisté konto i po šancích Kudrny, Vašíčka a Knota. Berani sekání Kudrny nepotrestali, nicméně po nepotrestané přesilovce přidali druhý gól. Před Kantorem zůstal osamocený Čech, který po nahrávce od Kubiše poslal kotouč ve 47. minutě mezi Kantorovy betony do hradecké svatyně. Čajánek a spol. se dočkali gólu i při početní výhodě, v 50. minutě poslal přesnou pumelici od modré čáry Matějíček a potrestal faul Kudrny. Čisté konto do závěrečně sirény udržel bezchybný Kašík, v závěru si na něm vylámal zuby Dej. Vlachova družina si připsala do extraligové tabulky tři cenné body!

Nejlepší vyhodnocení hráči: Roman Kukumberg - Pavel Kubiš.

Peter Draisaitl (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): „Marodka neměla na náš výkon žádný vliv. Věděli jsme, s čím Zlín přijede a měli jsme něco připravené. Vzápětí jsme ale byli schopni udělat všechno špatně. V minulém týdnu jsem si někde přečetl, že se hokej nedá ošidit, a když to uděláš, tak proti Zlínu nemůžeš uspět ani náhodou. A nemůžeš dát ani gól. Přesně tak to vypadalo.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Myslím, že to bylo celkově vyrovnané utkání. Rozhodla ho naše větší produktivita v koncovce. V první třetině měli domácí velice dobrý pohyb a byli důraznější v osobních soubojích, ale do nějakých větších šancí jsme je nepustili. Od druhé třetiny jsme se zlepšili v soubojích i v bruslení, hra se srovnala a bylo důležité, že jsme dali úvodní gól. Ve zbytku utkání jsme vsadili na aktivní obranu, nehráli jsme zataženě a snažili se napadat. Tím jsme to Hradci znepříjemnili a potom se na nás usmálo i štěstí, že jsme venku konečně dali góly. Myslím, že jsme zvítězili po zásluze.“