pátek 13. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vydařené oslavy! Hokejisté PSG Zlín porazili v retro dresech Hradec

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 38. kola Tipsport extraligy nad týmem Mountfield HK Hradec Králové 4:1. Slavnostní retro utkání se hrálo v rámci oslav 88 let od založení zlínského hokeje a 80 let nejvyšší soutěže. Berani vyhráli nad Hradcem Králové doma již posedmé řadě, zatímco Východočeši přerušili sérii pěti tříbodových výher v řadě po návratu ze Spenglerova poháru. Hosté drželi krok se soupeřem jen v první třetině, Zlín rozhodl o třetí domácí výhře v řadě dvěma góly ve druhém dějství. Definitivní pojistka pro zlínskou výhru přišla v poslední minutě při neúspěšné power play Hradce. Branky zaznamenali Petr Holík, David Šťastný, Michal Popelka a Oldrich Kotvan. Tým PSG Zlín hraje v neděli 15. ledna na ledě Karlových Varů.

38. kolo / pátek 13. 1. 2017 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. min P. Holík (Matějíček),24. D. Šťastný, 39. Popelka (Bukarts, O. Veselý), 60. Kotvan (D. Šťastný) – 19. Šimánek (Štajnoch). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:4, navíc Čáp (Hradec Králové) na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 5 129. Střely na branku: 32:33. Zblokované střely: 7:10. Hity: 2:5. Vhazování: 50:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Řezníček, Blaťák, Matějíček, Žižka – D. Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Honejsek, Kubiš – Okál, Popelka, O. Veselý – J. Ondráček, Ostřížek, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Mountfield HK: Kacetl – Čáp, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Bača – Červený, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – Köhler, T. Knotek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Nejlepší hráči: Roberts Bukarts - Bedřich Köhler.

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): „Byli jsme lepší, agresivnější, získali jsme mnoho puků. Kluci do toho dali srdíčko. Šel vidět obrovský rozdíl mezi zápasem v Hradci a dnes, to jsem rád. Cílem bylo nepouštět soupeře do přesilovek, tak je dobrý. Závěrem chci poděkovat klubu a fanouškům za neskutečný zážitek na celý život. Moc si cením taky toho, že u toho byla rodina a brácha.“

Václav Sýkora (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): "Musím poblahopřát předem Martinu Hamrlíkovi. Nejen k výhře, ale i k tomu, čeho se dnes tady dočkal. Samotný zápas jsme hráli ze začátku asi moc profesorsky. A i když jsme to chtěli ke konci změnit, domácí už byli rozjetí a nešlo to. Soupeř nás ve všem předčil, hlavně byl aktivní na puku."