neděle 19. března 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zápas play out na ledě Pardubic rozhodl až závěr prodloužení

Hokejisté PSG Zlín prohráli v 5. kole skupiny o umístění na 11. - 14. místě Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 2:3 po prodloužení. Na východě Čech se hrál vyrovnaný zápas. Berani hráli v pozměněném složení a s debutanty Danielem Šimonů v brance a obráncem Vladimírem Váňou dvakrát vedli, ale domácí vždy srovnali stav. O bonusovém bodu se nakonec rozhodlo v závěru prodloužení v čase 64:52 minuty vstřelil rozhodující gól kapitán Tomáš Rolinek. Branky Zlína zaznamenali Jiří Goiš a Matouš Kratochvíl. Tým PSG Zlín obsadí v konečném účtování letošní sezony 12. místo. Derniéra letošní sezony se koná v úterý 21. března na domácím ledě v zápase proti Karlovým Varům, začátek v 17:30 hodin.

UMI5 / neděle 19. 3. 2017 / 17:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
3:2p
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. min D. Tomášek (Rolinek), 42. J. Sýkora (Rolinek, Bárta), 65. Rolinek (Trončinský) - 15. Goiš (Ostřížek, Chytil), 40. M. Kratochvíl. Rozhodčí: Kika, Kubičík – Hanzlík, Ganger. Vyloučení: 3:5. Využití: bez. Diváci: 2 211. Střely na branku: 34:25. Zblokované střely: 9:13. Hity: 10:8. Vhazování: 36/64 (56%) - 28/64 (44%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička – Trončinský, Ovčačík, Nedbal, Chaloupka, Zajíc, Ščotka – Bárta, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček – Beran, T. Kaut, Panna – Špirko. Od 41. min navíc J. Starý. Trenéři: Holaň, P. Marek, Janecký.

Berani Zlín: Šimonů - Matějíček, Chmelíř, Marušák, Řezníček, Ferenc, Gazda, Váňa - J. Ondráček, Popelka, O. Veselý - Kovařík, M. Kratochvíl, Honejsek - Ostřížek, Chytil, Goiš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Do úvodní vážnější šance se dostal ve 4. minutě Tomášek, ale novic ve zlínské kleci Šimonů úspěšně zasáhl. Na druhé straně vyslal pumelici od modré čáry junior Gazda, domácí brankář Martin Růžička vyrazil dělovku do bezpečí. V 8. minutě se ocitl před zlínskou svatyní zcela volný Hubáček, ale kotouč z hole Tomáška k němu neprošel. Pardubice si zahrály první přesilovku v polovině úvodní třetiny po prohřešku extraligového debutanta Váni. Berani hráli v oslabení velmi pozorně a bez problémů se ubránili. Mladík Šimonů držel čisté konto i po střele Bárty, když na poslední chvíli vyrazil kotouč betonem. Nedáš dostaneš se povrdilo vzápětí. Ostřížek v 15. minutě přihrál ideálně na hůl volného Goiše, který měl před sebou odkrytou bránu.

Zlín se ubránil na začátku druhé třetiny bez újmy na skóre dalšímu oslabení. Dynamo bylo poté aktivnější, ale v koncovce bezzubé, v zakončení neuspěli Hubáček a Beran. Berani byli často vylučování, naštěstí domácí hráli přesilovky nepřesně. Ve 27. minutě měl slibnou příležitost v oslabení Honejsek, ale střelecké prokletí stále nezlomil. Východočeši se dočkali vyrovnání v polovině utkání, když Tomášek propálil Šimonů střelou z prostoru mezikruží. Hosté mohli jít zpátky do vedení, Matějíčkovu bombu od modré čáry Růžička vyrazil a pokus kapitána Veselého zblokoval domácí bek. Zlín hrál po faulu Zajíce úvodní přesilovku, Ostřížek orazítkoval tyč. Ta byla vzápětí zvýhodněna na 40 vteřinou výhodu pět na tři. Růžička parádně podržel svůj tým, když zneškodnil střelu Ondráčka. Hosté strhli vedení opět na svou stranu gólem do šatny. Vteřinu před druhouu sirénou se trefil do šibenice parádně premiérový gólem v extralize Matouš Kratochvíl.

Východočeši srovnali stav na na začátku třetí třetiny. Rychlík Ján Sýkora projel kolem dvou zlínských obránců a z úhlu překonal Šimonů. Vzápětí netrefil po rychlém brejku dva na jednoho bránu domácí kapitán Rolinek. Ve 45. minutě aktivní Chytil nedotáhl do úspěšného konce blafák, Výborný výkon předváděl Šimonů, když vychytal Starého. Pardubice si vytvořily v závěru základní hrací doby tlak, ale utkání došlo do prodloužení.

Domácí v něm byli aktivnější, nicméně je zbrzdil faul Trončinského. Berani početní převahu nevyužili a osm vteřin před koncem nastaveného času inkasovali rozhodující gól. Navrátilec z trestné lavice Trončinský zavezl kotouč do útočného pásma a kapitán Rolinek ho usměrnil do sítě.

Pavel Marek (asistent trenéra a sportovní manažer HC Dynamo Pardubice): "Zápas se postupně rozjížděl, až třetí třetinu to mělo správné extraligové tempo. Musím pochválit brankáře Martina Růžičku, který odvedl výborný výkon a zvládl řadu těžkých situací. Jsem rád, že se kluci po nešťastném gólu v závěru druhé části dokázali zvednout a že jsme v prodloužení zvítězili. Pro nás je to hodně důležitá výhra."

Robert Svoboda (trenér PSG Zlín): "Začátek byl vlažnější, ale potom se úroveň hry zvedla a byly k vidění pěkné hokejové akce. Pro nás to byla možnost vyzkoušet další hráče včetně juniorského brankáře Šimonů. Potěšilo nás, jak si s tím poradili. Remíza po základní hrací době byla spravedlivá, nakonec byli domácí šťastnější."