čtvrtek 27. srpna 2015 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Zlín podlehl Zvolenu v Brumově 1:3

Zlínští hokejisté ve čtvrtečním utkání podlehli na ledě Brumova-Bylnice slovenskému Zvolenu 1:3, a nic na tom nezměnil ani fakt, že soupeře přestříleli 29 ku 18. Berani podstoupili již devátý přípravný duel, nyní po šesti neprohraných zápasech přišla sprcha. Žlutomodré barvy uspěly alespoň v samostatných nájezdech, kdy jediným úspěšným exekutorem byl Roman Vlach. Zápas sledoval přeplněný zimní stadion. Další přípravné utkání sehrají hráči PSG v úterý 1. září od 18 hodin na zlínském ledě se Znojmem.

příprava / čtvrtek 27. 8. 2015 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HKM Zvolen HKM Zvolen
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. Ondráček (A. Holík, P. Holík) - 22. Klhůfek (Jurík), 40. Semorád (Juraško, Bagin), 50. Brabenec (Semorád, Puliš). Rozhodčí: Jan Vaněk - Jakub Vaněk, Bublák. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: Bez. Diváci: 500 (vyprodáno). Střely na branku: 29:18. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Berani Zlín: Kašík - A. Holík, Kotvan, Matějíček, Žižka, Kobylík, Řezníček - Okál, Cibák, Sýkora - Ondráček, P. Holík, Veselý - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Zaremba, Čech - Šťastný. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

HKM Zvolen: Babík - Hataš, Bagin, Andersons, Krejčí, Juraško, Missenjov - Brabenec, Semorád, Ďaloga, Puliš, Klhůfek, Howden, Žilka, Jurík ml., V. Fekaič, F. Fekaič, Škvaridlo, Klíma, Mráz, Habšuda. Trenéři: Turek, Podkonický.

Začátek utkání jasně patřil papírově domácímu Zlínu, který soupeře přehrával. Překážkou byl až třetí brankář Zvolena Boris Babík, jenž měl svůj den. Opora byla však i ve zlínském brankovišti a po první třetině se tak šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhou část načali lépe hostí, když se na konci 22. minuty prosadil po průniku zpoza branky Pavel Klhůfek. Šanci vyrovnat měli Berani vzápětí, trestné střílení ale svou forhendovou kličkou Tomáš Sýkora neproměnil.

Další možnost k vyrovnání se naskytla v polovině utkání, téměř minutovou početní výhodu ale žlutomodří nezužitkovali. A to i proto, že Čachotský trefil tyč poloprázdné branky. Přišel tedy trest, vyloučení právě posily z Jihlavy potrestal šest sekund před sirénou Jan Semorád, jenž doklepl střelu spoluhráče do sítě.

Třetí třetina byla opět ve znamení zlínského tlaku, leč se opět radoval soupeř. V 50. minutě dělal Kašík co mohl, když už však ležel, pod víko se trefil Kamil Brabenec. Berani následně nevyužili opět dvojnásobnou početní výhodu, která trvala 86 sekund, branky se ale přeci jen fanoušci dočkali. Střelu Aleše Holíka tečoval přesně Jiří Ondráček.

V doplňkových samostatných nájezdech vyhrál Zlín 1:0, Kašík totiž za svá záda nepustil jediný z pěti pokusů soupeře. První se za ševce rozjel Zdeněk Okál, puk mu však ujel. Následoval Petr Holík, jeho pokus ale Babík ramenem vyrazil. Čachotský trefil tyč, úspěšný byl až Roman Vlach, jenž puk poslal k tyči. Pátý hráč za domácí už jet nemusel.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. série: Okál -, soupeř- II. série: P.Holík -, soupeř-. III. série: Čachotský-, soupeř-, IV. série: Vlach+, soupeř-, V. série: soupeř-.

Juraj Jurík (2. trenér PSG Zlín): "Sehráli jsme nejhorší zápas v přípravě. Určitě jsme se hůř vypořádali s tím menším hřištěm, byli jsme málo důrazní. Dnes jsme hlavně propadli v přesilových hrách. Soupeře jsme sice přestříleli, ale dali jsme jen jednu branku."