sobota 18. srpna 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlín remizoval na závěr Rona Cupu s trenčínskou Duklou a obsadil druhé místo

Hokejisté PSG Zlín obsadili v konečném účtování mezinárodního letního turnaje Rona Cup v Dubnici nad Váhom druhé místo a připsali si prémii 600 Euro. Ve třetím vystoupení na tradičním turnaji na Slovensku remizovali 4:4 s pořádajícím Trenčínem. V dramatickém utkání stále vedla Dukla, nicméně Berani nakonec srovnali krok. Branky zaznamenali Pavel Kubiš, Bedřich Köhler, Petr Zámorský a Jaroslav Balaštík. Turnaj vyhrála Skalica, kapitán PSG Petr Čajánek byl vyhodnocen nejlepším útočníkem turnaje.

RONA cup / sobota 18. 8. 2012 / 19:00
HK Dukla Trenčín Trenčín - Berani Zlín Zlín
4:4
(2:1, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 2. Tybor (Gašparovič, Nemčík), 5. Sojčík (Biro, Mikula), 43. Nemčík (Gašparovič, Tybor), 44. Šišovský (Pardavý) - 5. Kubiš (Zámorský), 42. Köhler (Finsterle, Matějíček), 45. Matějíček (Finsterle, Holík), 55. Balaštík (Šlahař). Doplňkové samostatné nájezdy: Trenčín - Zlín 1:1 (I. série Köhler +, Pardavý +, II. Kubiš -, Bagin -, III. Kotvan -, Tybor - , IV. Balaštík -, Sojčík -, V. Zámorský -, Gašparovič -). Rozhodčí: Novák - P. Tvrdoň, Šťastný. Vyloučení: 3:4, navíc Bombic (Trenčín), Köhler, Kubiš (oba Zlín) na deset minut, Šenkeřík (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.

HK Dukla Trenčín: Hála - Bokroš, Biro, Nemčík, Bombic, Bagin, Habšuda, Bednár, Fančovič – Mikula, Sojčík, Lelkeš – Tybor, Kubus, Gašparovič – Pardavý, Šišovský, Filo – Michal Hlinka, Broska, Jakúbek.

Berani Zlín: Kašík - Hamrlík, Kotvan, Zámorský, Horák, Matějíček, Řezníček, Linhart, Šenkeřík – Balaštík, Leška, Šlahař – Kubiš, Čajánek, Honejsek – Finsterle, Holík, Köhler – Z. Okál ml., Fořt, Ondráček.

V záverečném vystoupení třídenního turnaje na Slovensku dostali ze širšího kádru Zlína od trenérské dvojice Rostislav Vlach, Juraj Jurík volno Ondřej Veselý, Radim Tesařík, Marek Melenovský a Tomáš Valenta. Po zápasového zatížení zatím nezasáhl Filip Čech, který s tréninkem na ledě začal teprve počátkem tohoto týdne. Berani už neměli před zápasem šanci na obhajobu prvenství, nicméně v případě alespoň remízu mohli obsadit druhé místo.

Zatímco v minulém zápase s Košice vyšel Zlínu vstup, tentokrát to bylo naopak. Již ve druhé minutě překvapil gólmana Kašíka střelou z dálky Tybor. Domácí šli za necelé tři minuty do dvoubrankového vedení, neboť po střele z úhlu se trefil Sojčík. Berani vstřelili prakticky z protiútoku po vhazování kontaktní gól, po bekhendové střele se nemýlil Kubiš. Ve druhé třetině branka nepadla, nicméně hra se zbytečně přiostřila. Dukla nedokázala využít ani pětiminutovou přesilovku.

Góly začaly padat opět až ve třetí třetině. Ve 42. minutě se prosadil Köhler, ake z vyrovnávací branky se hosté dlouho neradovali. Trenčín za minutu opět strhl vedení na svou stranu po úspěšné střele Nemčíka a za pouhých 26 sekund šel do dvoubrankového vedení. Vlachova družina však nepadla do kolen, ale dokázala srovnat krok. Nejdříve v oslabení chladnokrevně skóroval obránce Zámorský a vyrovnávací gól zaznamenal v 55. minutě kanonýr Balaštík. Zlín využil za pouhých deset sekund bleskurychle přesilovou hru po prohřešku Fančoviče.

Po loňském prvenství skončil Zlín opět na medailovém stupni, Berani obsadili v letošním ročníku tradičního klání slovenských a českých extraligových týmů druhé místo! Zlín se dočkal ocenění rovněž v individuálním hodnocení, neboť kapitán PSG Petr Čajánek byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje. V den sobotního zápasu s Trenčínem slavil trojnásobný mistr světa své 37. narozeniny. Blahopřejeme!

První trenér PSG Zlín Rostislav Vlach k utkání řekl: "Začátek nám tentokráte utekl. Možná to bylo trochu menší koncentrací hráčů. Navíc panovalo i velmi úmorné horko. V úvodní třetině jsme dali pouze jeden gól, ale měli jsme v úvodní třetině hodně šancí. Trenčín měl jen čtyři střely, dal dva góly, zatímco my ze dvanácti střel skórovali pouze jednou. Druhá třetina byla vyrovnaná a v závěrečné části jsme měli více ze hry. Konečná remíza byla zasloužená. Nakonec získaný bod za remízu nám stačil ke druhému místu na turnaji."

Zlínští hokejisté si připsali na slovenském turnaji po jedné výhře, remíze a prohře, což nakonec stačilo v konečném účtování na druhou příčku z šesti zúčastněných celků. "Celkové hodnocení z turnaje je velmi příznivé. Přístup hráčů byl velmi dobrý, všichni makali v rámci přípravných zápasů. Přece jen motivace na tyto zápasy není taková jako na extraligové duely. Naším hlavním cílem bylo dát přiležitost v turnaji mladým hráčům, kteří bojují o svou extraligovou šanci. Za tyto tři dny jsme získali spoustu poznatků, ukázalo nám to spoustu věcí," pověděl Rostislav Vlach, padesátiletý zlínský kouč.

Konečné pořadí 19. ročníku RONA CUP - Memoriál Pavla Demitry v Dubnici nad Váhom

1. HK 36 Skalica 5 bodů (skóre 12:7)
2. PSG ZLÍN 3 body (skóre 13:13)
3. HC Oceláři Třinec 3 body (skóre 5:5)
4. HC Košice 3 body (skóre 10:11)
5. HC Verva Litvínov 2 body (skóre 11:13)
6. Dukla Trenčín 2 body (skóre 9:11)