úterý 04. prosince 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlín se ujal ve Vítkovicích vedení, ale potřetí za sebou venku na body nedosáhl

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 28. kola Tipsport extraligy na ledě Vítkovic 2:4 a potřetí v řadě vyšli na soupeřově ledě bez bodu. Zlínští se ujali v 9. minutě vedení, ale domácí ještě v úvodní třetině strhli vedení na svou stranu. Berani ve druhá části vyrovnali, ale rozhodující gól Vítkovic dal na začátku třetí třetiny nejlepší hráč utkání Rudolf Huna. Beranům nevyšla ani závěrečná power play, kapitán Burger přidal devět vteřin před sirénou ještě další gól. Branky Zlína zaznamenali Ondřej Veselý a Tomáš Linhart. Vlachova družina hrála opět na tři řady, v brance dostal tentokrát přednost Jakub Sedláček. Berani v letošní sezoně potřetí prohráli s Vítkovicemi a získali ze vzájemných duelů pouhý bod. Tým PSG Zlín odehraje do prosincové reprezentační přestávky ještě dva duely a oba se uskuteční na domácím ledě ZS Luďka Čajky. Zlín v pátek hraje s Karlovými Vary a v neděli změří síly s Litvínovem.

28. kolo / úterý 4. 12. 2012 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
4:2
(2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Huna (Sloboda, Svačina), 18. Szturc (Šedivý, Kolouch), 44. Huna (Roman, Svačina), 60. Burger (Kuba) - 9. Veselý (Hamrlík, Leška), 27. Linhart (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Minář, Trombík - Jindra, Skopal. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 035. Střely na branku: 44:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Vítkovice Ridera: Šindelář - Barinka, Stehlík, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus, Svozil.

Berani Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Šenkeřík, Zámorský, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Do první vážnější akce se dostaly Vítkovice, po přihrávce Huny kotouč těsně minul roh Sedláčkovy branky, poté se zlínský brankář zapotil po Bartánusově střele. Berani poprvé vážněji zahrozili po střele Balaštíka, ale zlínský kanonýr mířil nepřesně. Střelecký účet utkání se otevřel na začátku 9. minuty po střele švihem Veselý. Křídelní útočník druhé lajny hostů dostal přihrávku od Hamrlíka do jízdy, protáhl se mezi domácími beky a prostřelil Šindeláře. Vítkovice mohly vyrovnat prakticky hned z protiútoku, střelu kapitána Burgra vytěsnil Sedláček se štěstím vedle levé tyčky. Domácí se nadále nevzdávali a závěr první třetiny se odehrál zcela v jejich režii. V 16. minutě vyrovnal po závaru před zlínskou brankou Huna, který dostal zpoza mantinelu ideální přihrávku od Svačiny a přehodil ležícího Sedláčka. Vítkovice za půldruhé minuty již vedly, z levého kruhu střílel přesně z voleje Szturc. Berani působili v úvodní části velmi pasivně, o čemž svědčil i počet střel 17:3 ve prospěch domácího celku.

Začátek druhé třetiny začal v poklidném tempu a oba brankáři byli bez práce. Ve 25. minutě se prodral do šance Svačina, ale pálil jen do zadního mantinelu. O dvě minuty přišly velké chvíle pro zlínské barvy. Nejdříve zůstali před Šindelářem po chybě Stehlíka na útočné modré osamoceni Kubiš s Čechem, ale puk nakonec skončil v lapačce vítkovického gólmana. Zlínští uzamkli soupeře v jejich obranném pásmu, od modré čáry se úspěšně trefil Linhart do sítě. Rozhodčí poprvé vylučovali až ve 30. minutě po kroščeku Huny. Berani zahrozili až v samotném závěru početní převahy, ale střely Zámorského od modré čáry úspěch nepřinesly. Sotva Huna naskočil na led, ohrozil zlínskou branku. Sedláček však jeho přiležitost zneškodnil. Vzápětí měli o domácí rovněž možnost přesilové hry. Velkou šanci spálil Strapáč, jenž se neprosadil z bezprostřední blízkosti. Zlínští se v oslabení ubránili a přečkali bez inkasovaného gólu i závěr druhé dvacetiminutovky zásluhou Sedláčka, který zlikvidoval střely Slobody a Stehlíka.

Úvod třetí části vyšel lépe Vítkovicím. Nejlepší hráč utkání Huna našel na zlínském brankovišti volný puk a svým druhým gólem vstřelil rozhodující branku zápasu. Za minutu měl vyrovnání na holi Balaštík, ale Šindeláře nepřekonal. Hostům chyběl v zakončení klid, po chybě domácích ujížděl v 48. minutě na vítkovickou svatyni Veselý, ale těsně minul branku. Na druhé straně při rychlém přečíslení ujížděli na Sedláčka Svačina s Hunou, ale zlínská obrana si poradila. Především Huna dělal hostujícím zadákům problémy, v 53. minutě zatáhl záchrannou brzdu Linhart a po faulu odešel za katr. Vítkovice měly po hákování Hamrlíka dokonce 23 vteřin početní výhodu pět na tři, ale Zlín se pozornou defenzívou ubránil. Berani sáhli dvě minuty před koncem třetí třetiny ke hře bez brankáře, ale nenašli už dostatek sil k vyrovnání. Navíc byl za držení vyloučen kapitán Čajánek. Vítkovice v samotném závěru ještě zásluhou Burgra definitivně zpečetily třetí výhru nad týmem PSG v letošní sezoně.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Rudolf Huna – Jakub Sedláček

Peter Oremus (hlavní trenér HC Vítkovice Steel): "Dnes jsme předvedli velmi disciplinovaný a zodpovědný výkon. Zín venku umí zahrát a přetlačit tak těžkého soupeře bylo velmi náročné. Vyžaduje to velkou herní disciplínu, kterou jsme v dnešním duelu předvedli. Výhra nad tímto nepříjemným soupeřem nás velmi těší."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Na začátku zápasu bylo znát, že jsme v minulém kole nehráli. Většinou máme po zápasových pauzách horší vstupy. Šli jsme do vedení, ale domácí nás přebruslili, předčili v osobních soubojích a obrátili skóre. Ve druhé třetině se hra srovnala a po zásluze jsme srovnali stav. Ve třetí třetině jsme inkasovali rozdílový gól. Domácí si poté vedení pohlídali, zatímco nám už v závěru chyběly síly na vyrovnání."