neděle 19. ledna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlínskou jízdu venku přibrzdil Hradec. Rozhodla druhá třetina

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 38. kola Tipsport extraligy 2019/2020 na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 2:4 a zůstali po předchozích dvou výhrách venku tentokrát bez bodového zisku. Berani dvakrát vedli, ale rozhodla druhá třetina. Domácí v ní otočili vývoj utkání na svou stranu a Zlínu v závěru nepomohla ani power play. Východočeši se bodově dotáhli právě na Berany, oba týmy mají shodně po 54 bodech. Branky zaznamenali Antonín Honejsek a Pavel Sedláček. Zlín uzavře třetí čtvrtinu základní části v pátek 24. ledna doma s Mladou Boleslaví, začátek v 17:30 hodin.

38. kolo / neděle 19. 1. 2020 / 16:00
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. min Jergl (Dragoun, Miškář), 28. R. Pavlík (Rosandič), 36. Šalda (F. Pavlík), 60. Smoleňák (M. Chalupa, Eklund) - 11. Honejsek (Šlahař, Okál), 26. P. Sedláček (Kubiš, Žižka). Rozhodčí: Bejček, A. Jeřábek – Komárek, Rampír. Vyloučení: 0:4. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 517. Střely na branku: 32:19. Zblokované střely: 1:2. Hity: 5:6. Vhazování: 33/62 (53%) - 29/62 (47%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Mountfield HK: Mazanec - Nedomlel (A), Eklund, Čáp, Cibulskis, F. Pavlík (A), Šalda, Rosandič - Smoleňák (C), Cingel, M. Chalupa - Kevin Klíma, Lev, R. Pavlík - Žejdl, Koukal, Perret - Jergl, Dragoun, Miškář. Trenéři: V. Růžička st., T. Martinec, Krátoška, P. Svoboda.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Řezníček, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Claireaux, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Fryšara, Köhler - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (A). Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Berani začali souboj sousedů v tabulce aktivně a hned v úvodní minutě vyzkoušel pozornost domácího gólmana Mazance pumelicí od modré čáry Freibergs. Hradec zahrozil na začátku 4. minuty, ale Cingel v koncovce nebyl úspěšný. Zlínský gólman Kašík si poté poradil s šancemi Perreta, Šaldy a Radovana Pavlíka. Střelecký účet zápasu se otevřel v 11. minutě po skvělé individuální akci, Honejsek získal kotouč na modré čáře, domácím obráncům předvedl ukázkovou kličku a prostřelil Mazance. Zlínští zůstali při chuti, další pokus vyslal z voleje Šlahař. Ještě blíže byl druhému gólu v 16. minutě Fořt, jenže minul prázdnou bránu. Gól nepřinesl ani rychlý brejk a teč Žižky po Okálově nahození. Mountfield prahl v závěru první třetiny po vyrovnání, ale kapitán Smoleňák byl v koncovce nepřesný podobně jako obránce Nedomlel.

Východočeši měli úspěšný vstup do druhé třetiny. Žejdlovu teč ještě Kašík vyrazil, nicméně za necelou minutu lovil kotouč ze své sítě. Jergl se dostal ve 24. minutě do úniku a poslal puk mezi betony překonal zlínského gólmana. S góly se poté roztrhl pytel a Berani strhli na půldruhé minuty vedení opět na svou stranu. Po přesné kombinaci na jeden dotek a nahrávce od Kubiše měl Pavel Sedláček před sebou snadnou práci v podobě odkryté brány. Ve 28. minutě bylo podruhé srovnáno, Radovan Pavlík střelou švihem překonal Kašíka. Mountfield poté nevyužil první přesilovku utkání, ale vše si vynahradil v 36. minutě. Obránce Šalda vyslal tvrdou ránu od modré čáry a střela se zastavila až v síti.

Smoleňák vstřelil během 44. minuty v početní výhodě z dorážky čtvrtý gól domácích, ale branka nebyla po trenérské výzvě Zlína uznána kvůli nedovolenému postavení hradeckého hráče v brankovišti. Tlak Hradce narůstal a pomohla k tomu i nedisciplinovanost zlínských hráčů v podobě tří vyloučených hráčů. Berani hráli pozorně v defenzívě a v závěru soustředili všechny síly na vyrovnání. Aktivní byl především Okál, jenže pálil slepými náboji. Hosté sáhli i k power play, ale pojistku na výhru Hradce dal dovezením puku do prázdné svatyně Smoleňák.

Nejlepší hráči: Radovan Pavlík - Antonín Honejsek.

Tomáš Martinec (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): „Je to ubojované vítězství, pro nás hodně cenné. Zápas jsme začali nemastně a neslaně. První třetinu byl Zlín jasně lepší, ukazovalo se, v jaké hraje v pohodě. Měl lepší pohyb a my jsme mohli děkovat brankáři Mazancovi, že to bylo jen 1:0. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, náš výkon šel jasně nahoru. Zejména pohybem a osobními souboji jsme se dostali zpátky do hry. V této třetině se nám podařilo dát tři góly, což bylo rozhodující pro další průběh. V závěrečné části nám pomohly přesilovky, i když jsme v nich nedali gól. Nakonec jsme za vítězství rádi a pomohlo nám k němu i štěstí."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Vstoupili jsme do zápasu dobře. Polovinu zápasu jsme zvládali, jak jsme si představovali. Dvakrát jsme se dostali do vedení. Potom domácí skórovali a hru výrazně zlepšili. Pomohly jim i přesilovky, proto si vytvořili tlak. Nás to stálo spoustu sil a po sobotním zápase se Spartou jsme neměli takový drajv, nicméně alespoň bod jsme si mohli odvézt. Mrzí nás tyčka Šlahaře v závěru nebo brejková záležitost Okála.“