pátek 15. srpna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlínští hokejisté na Rona Cupu prohráli s Nitrou, Beranům nevyšel závěr zápasu

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve druhém zápase na letním turnaji Rona Cup - Memoriál Pavla Demitru v Trenčíně s finalistou slovenské extraligy, týmem HK Nitra 2:5. Slováci vedení trenérem Stavjaňou vedli po druhé třetině 2:0, nicméně mistři ze Zlína srovnali krok. Závěr utkání však patřil Nitře, která třemi góly rozhodla o výhře. Branky zaznamenali Martin Matějíček a Petr Čajánek. Zlín zakončí turnaj v Trenčíně zápasem s pořádající Duklou, hraje se v sobotu 16. srpna od 19 hodin.

RONA CUP / pátek 15. 8. 2014 / 13:00
HK Nitra (SK) Nitra - Berani Zlín Zlín
5:2
(0:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 25. min Tománek (T. Chrenko, Pupák), 32. Bajtek (J. Ručkay), 52. Mezei (H. Ručkay), 56. H.Ručkay (J. Štefanka), 60. Domian (Piačka) – 46. Matějíček (Veselý), 49. Čajánek (Žižka, Okál). Rozhodčí: Lokšík - Nosek, Jurčiak. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku:. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

HK Nitra (SK): Lakosil – Milo, Garay, Nádašdi, Ordzovenský, M. Novák, Mezei, Kloz, Klenko – Tománek, T. Chrenko, Pupák – Slovák, J. Štefanka, H. Ručkay – J. Ručkay, M. Kováčik, Bajtek – Piačka, L. Novák, Domian. Trenéři: Stavjaňa, Kmeč.

Berani Zlín: Štůrala – Marušák, Horák, Matějíček, Žižka, Tesařík, Valenta, Urbanec – Šťastný, Leška, F. Čech – Okál, Čajánek, Sedláček – Kovařík, Popelka, Kohler – Balaštík, Fořt, Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Zlín nastoupil k druhému zápasu na letním turnaji Rona Cup v Trenčíně v obměněné sestavě. V brance se objevil Štůrala, poprvé v přípravných zápasech nastoupil centr elitní řady Leška a po zranění kolena v jarním finále play off i útočník Čech. V úvodní třetině branka nepadla, blíže k otevření skóre byl Zlín zásluhou mladého útočníka Popelky. Ten nejdříve nastřelil brankáře Lakosila a poté jeho střelu z úniku zastavila v 18. minutě tyč nitranské svatyně.

Obě mužstva spálila na začátku druhé třetiny řadu šanci, na straně Nitry Chrenko, u Zlína junioři Šťastný, Sedláček a Fořt. Loňský slovenský finalista byl přesnější v koncovce a zásluhou Tománka a Bajteka šel do dvoubrankového vedení.

Berani během necelých tří minut srovnali se soupeřem krok. Nejdříve tři vteřiny po skončení přesilovky se trefil z prostoru kruhu obránce Matějíček a vzápětí nekrytý kapitán Čajánek vyrovnal. Vítězný gól utkání dala Nitra v čase 51:51 minuty při dvojnásobné přesilovce. V závěru ještě svěřenci kouče Stavjani přidali další góly, ten poslední padl evidentně po závěrečné siréně, ale rozhodčí ho uznal. "Zápas měl větší kvalitu než včerejší duel se Skalicí. Nitra je přece jen loňský finalista slovenské extraligy, hrála důrazný hokej s řadou osobních soubojů a měla i lepší přechod do útoku. Vypracovali jsme si řadu šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř nám odskočil na 2:0, poté jsme vyrovnali. Rozhodující okamžik a zlomový moment utkání přišel v přesilovce pět na tři pro Nitru. Slováci dali gól na 3:2, poté přidali ještě další bylo prakticky rozhodnuto. Každopáně zápas měl vyrovnaný průběh, soupeř byl nakonec šťastnější a vyhrál," zhodnotil utkání Juraj Jurík, druhý trenér PSG Zlín.

Poprvé od zranění kolene z finálové série s Kometou se objevil v ostrém zápase útočník Filip Čech. "Z lékařského hlediska je již fit, ale tréninkový deficit je zákonitě znát. Časem se do toho určitě dostane," pověděl Jurík. Duel okořenil rovněž tvrdý, ale čistý hit Zdeňka Okála ve druhé třetině, který soupeře u mantinelu nešetřil. Hokejista Nitry střet odnesl otřesem mozku a zlomeným nosem. "Zákrok to byl čistý a rozhodčí Okála ani netrestal. Soupeř nebyl na zákrok připravený. V něktrerých momentech střetnutí se možná na ledě jiskřilo, nicméně duely slovensko-českých týmů mají často emoce a vášně," uzavřel zlínský asistent.

Doplňkové samostatné nájezdy skončily remízou 1:1.

Další výsledky 2. hracího dne Rona Cupu - Memoriál Pavla Demitru v Trenčíně: HK 36 Skalica - HC Kometa Brno 2:6 ((0:1, 1:3, 1:2), branky a nahrávky: 37. min Bene, 40. Bezúch (Jankovič) – 6. Vondráček (Kusko), 33. Vondráček (Dočekal), 33. Vondráček, 35. Svoboda (Káňa), 49. Svoboda (Zohorna, Káňa), 55. Káňa (Zohorna). Doplňkové samostatné nájezdy: 0:1.

HK Dukla Trenčín – Slovensko „20“ 3:2 (2:1, 1:0, 0:1), branky a nahrávky: 5. min Hlinka (Ryzák, Komínek), 12. Pardavý (Habšuda), 36. Nemec (Mikula) – 1. Rehák (Giľák), 49. Kabáč (Skalický, Tábi). Doplňkové samostatné nájezdy: 0:1.

Pořadí po druhém hracím dnu: 1.HC Kometa Brno 6 bodů (skóre 10:3), 2. HK Nitra 4 body (skóre 8:5), 3. PSG Zlín 3 body (skóre 4:5), 4. HK Dukla Trenčín 3 body (skóre 4:6), 5. Slovensko „20“ 1 bod (skóre 5:6), 6. HK 36 Skalica 0 bodů (skóre 2:8).