úterý 02. března 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlínští hokejisté vyšli na ledě Plzně střelecky i bodově naprázdno

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 50. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu HC Škoda Plzeň 0:7 a zůstali již podeváté v letošní sezoně bez vstřelené branky. Západočeši bojující o elitní čtyřku potvrdili roli favorita a hned v úvodní třetině se rozjeli třemi góly k vysoké výhře. Berani odjeli do Plzně opět v neúplné sestavě, neboť na marodce je v útoku hned šest hráčů základní sestavy a k dispozici bylo pouze jedenáct forvardů. Zlínští opět selhali v koncovce a neujala se ani jedna z třiatřiceti střel. Pokud už hosté vstřelili gól zásluhou Matěje Sebery v závěru první třetiny, tak nebyl po konzultaci s videorozhodčím uznán. Žižka a spol. skončí v letošním ročníku extraligy na třináctém místě. Zlín hraje v pátek 5. března na ledě Liberce.

50. kolo / úterý 2. 3. 2021 / 17:00
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
7:0
(3:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. min Gulaš (Budík, Mertl), 9. Eberle (Dočekal), 14. Gulaš (L. Kaňák), 27. F. Přikryl (L. Kaňák), 28. Kodýtek (Gulaš, Budík), 41. V. Lang (Malát, Budík), 52. Kodýtek (Gulaš, Budík). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 33:35 (12:11, 7:10, 14:14). Zblokované střely: 9:22. Hity: 10:8. Vhazování: 37/78 (47%) - 41/78 (53%). Průběh utkání: 7:0.

HC ŠKODA Plzeň: Frodl – Budík, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, V. Lang, L. Kaňák – Malát, Mertl (A), Gulaš (C) – Michnáč, Kodýtek, P. Musil – Straka (A), Kracík, M. Lang – Dočekal, F. Přikryl, Eberle. Trenéři: Čihák, J. Hanzlík, Špaček, Pejchar.

Berani Zlín: Huf – Řezníček, Žižka (C), M. Novotný, Gazda, Ferenc, D. Nosek (A), Suhrada, Matyáš Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, Vopelka – Okál, Honejsek, Karafiát – Václavek, P. Sedláček, J. Ondráček – Sebera, Chludil. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Berani začali na plzeňském ledě sympaticky a hned v úvodní minutě tečoval Fořt nahozený kotouč od Vopelky, ale brankář Frodl úspěšně zasáhl. Na druhé straně si připsal první zákrok Huf, když ramenem vytěsnil do bezpečí střelecký pokus Musila. Západočeši měli slibnou příležitost v 5. minutě, mladík Martin Lang po přihrávce zpoza branky od Kracíka mířil do odkryté brány, naštěstí kotouč zastavila brusle jednoho ze zlínských obránců. Domácí se dočkali v 7. minutě a otevřeli střelecký účet zápasu. O vedoucí gól se postaral po tlaku kapitán Gulaš, když na ostrou ránu plzeňského kanonýra nestačil Huf zareagovat - 1:0. Škodovka v náporu pokračovala, zatímco Jiříček a Musil v koncovce neuspěli, Eberle přidal v 9. minutě druhý gól. Po hrubé chybě ve rozehrávce Zlína se kotouč odrazil k plzeňskému útočníkovi, který zamířil přesně nad vyrážečku Hufa - 2:0. Hosté poté odmítli šanci na zkorigování nepříznivého stavu, neboť úvodní přesilovka zůstala nevyužita. Před Frodlem neuspěli Vopelka a Sebera. Berani nepolevili v aktivitě, nicméně se stále trápili v koncovce. Vychýlenou mušku měli Žižka, Sebera a Chludil. Přišel zákonitě trest po dalším zaváhání v defenzivě. Ve 14. minutě extraligový král Gulaš dostal ideální pas od Kaňáka a střílel přesně k tyči - 3:0. Zlínští se poté ubránili při vyloučení Žižky a šest vteřin před první sirénou vstřelili zásluhou Sebery gól. Po konzultaci s videorozhodčím nebyl uznán pro nedovolené bránění Honejska na plzeňského gólmana.

Druhá třetina

Berani vstoupili do druhé periody aktivně a Frodl se v bráně v prvních minutách nenudil. Bohužel v koncovce byli Zlínští nadále neškodní, Vopelka, Václavek i Kubiš pálili slepými náboji. Góly stříleli jen Západočeši. Škodovka ještě nepotrestala prohřešek za špatné střídání hostů, nicméně tři vteřiny po skončení výhody se před Hufa dostal ve 27. minutě Filip Přikryl a střelou po ledě našel mezeru mezi betony - 4:0. Pro hosty však bylo ještě hůře. Jen 17 vteřin vydržel za katrem Kubiš, v 28. minutě pálil z voleje Kodýtek přesně pod břevno - 5:0. Hostům se nedařilo a ke zkorigování nepříznivého výsledku nevedly ani početní výhody.

Třetí třetina

Indiáni přidali 40 vteřin od zahájení závěrečné třetiny šestý gól. Švédský obránce Viktor Lang vyslal prudkou ránu, která se zastavila až v síti - 6:0. Berany zachránil od další pohromy Huf, když vyrazil střely Straky a po rychlém brejku Dočekala. Na straně hostů se neprosadil v koncovce Fořt, střelu z voleje Frodl pokryl. Plzeň v závěru ještě navýšila vedení. V 52. minutě využil druhou přesilovku za pouhých deset vteřin Kodýtek po přesné ráně švihem z pravého kruhu - 7:0. Plzeň kontrolovala s přehledem průběh utkání a v závěru nedovolila Zlínu vstřelit alespoň čestný gól. Blízko k tomu byli Fořt s Kubišem a v poslední minutě Okál.

Ladislav Čihák (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): „Jsem moc rád, že jsme vyhráli a po delší době jsme sehráli pohodový zápas. V první třetině jsme využili nabídnuté šance. Soupeři jsme odskočili a zápas se pro nás vyvíjel dobře. Byli jsme produktivní, padlo hodně branek. Jsem velmi rád za nulu Dominika Frodla.Stále ale máme před sebou spoustu práce a soustředíme se na další zápas.“

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Výsledek zápasu hovoří za vše. Prožíváme nejtěžší období co jsme u A-týmu. Co nám tam vše padá je zkrátka katastrofa, nicméně to určitě nesnižuje výkon domácího mužstva. Před zápasem jsme si říkali, ať nejsme příliš vylučovaní, což se nepovedlo a byli jsme za to potrestáni."