neděle 15. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín zabojuje o další body na ledě týmu Energie Karlovy Vary

Hokejisté Zlína se vydali s denním předstihem k utkání 39. kola Tipsport extraligy do Karlových Varů. Energie je stále na posledním místě v tabulce, nicméně na třináctou příčku ztrácí pouhý bod a v posledním kole dokázala urvat bod na ledě Sparty. Utkání uzavře třetí čtvrtinu základní části, hokejisté PSG Zlín mají na dosah elitní desítku, která zaručuje předkolo play off. V sestavě Beranů stále schází útočník Filip Chytil a obránce Oldřich Horák. Utkání začíná v 15:30 hodin.

Karlovy Vary jsou stále na posledním mistě, ale na předposlední Pardubice ztrácí pouhý bod. Zatímco venku vybojovali jen devět bodů, na domácím ledě získali hned čtyřiadvacet. Berani jsou si vědomi i přes nelichotivé postavení v tabulce síly protivníka. „Žádné body nejde urvat snadno. V pátek zahráli velmi dobře a odvezli si cenný bod ze Sparty. Naakonec prohráli až v prodloužení. Stále opakuji, že není slabých soupeřů. V žádném případě se nemůžeme bavit jen náznakem o tom, že Vary jsou poslední. Jedná se o celkový výsledek v sezoně, ale vůbec to nenapovídá o aktuální formě mužstva,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Západočeši porazili doma v prosinci i mistrovský Liberec nebo Kometu Brno. „Mají v kádru pár šikovných hráčů, spoléhají na kolektivní výkon, v domácím prostředí jsou střelecky aktivní a soupeře přestřílí. Nebude to vůbec snadný zápas, ale na duel se těšíme a chceme bodovat,“ řekl devětačtyřicetiletý kouč.

Zlínští se vydali tentokrát do lázeňského města přes celou republiku s denním předstihem a do hotelu Dvorana dorazili podle plánu kolem sedmé hodiny večerní. „Bylo to i vyjádření hráčů cestovat den předem. Nechceme se nervovat někde na cestě, zda přijedeme včas nebo ne. Určitě není optimálná příprava na zápas strávit šest hodin v autobuse a poté naskočit hned na led,“ vysvětlil Svoboda.

V sestavě schází stále marodi Filip Chytil a Oldřich Horák. Zlínský bek má z utkání s Olomoucí nepříjemné zranění v obličeji a léčba potrvá delší dobu. „Chceme mít k dispozici sedm obránců, junior Daniel Gazda se k týmu připojí později, protože ještě v sobotu hrál za juniorku,“ uvedl zlínský trenér. V sestavě se objeví i David Ostřížek, který byl vytrejdován z Olomouce za Romana Vlacha a premiéru si odbyl při vítězném utkání s Hradcem Králové. „Odvedl dobrý výkon. Každopádně jeho přesun byl velmi rychlý, ráno byl na rozbruslení a poté jsme s ním měli pohovor. Shodli jsme že, že může naplnit naše očekávání,“ řekl Robert Svoboda na adresu nováčka ve zlínské sestavě.

Zlínští hokejisté se vydali na dalekou cestu na západ Čech v sobotu hodinu po poledni. Ubytovali se v blízkosti karlovarské arény, v den zápasu mají od 9:30 hodin rozbruslení a poté taktickou přípravu na utkání. Trenérská dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík má k dispozici celkem 21 hráčů.

Zápas 39. kola Tipsport extraligy HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín se hraje v KV Areně v neděli 15. ledna od 15:30 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 1:5, 6. března v sezoně 2000/2001

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:5, 3:5 – Zlín venku 2:1, 2:1 po nájezdech. Letošní sezona 2016/2017: Zlín venku 4:7 – doma 1:0.

Výsledky Karlových Varů v letošní sezoně 2016/2017: doma Liberec 1:5, Olomouc 3:1, Brno 2:4, Mladá Boleslav 2:5, Litvínov 1:3, Plzeň 1:2 po nájezdech, Zlín 7:4, Chomutov 4:3 po prodloužení, Hradec Králové 0:2, Třinec 0:3, Vítkovice 5:4, Pardubice 4:3, Sparta 3:4 po nájezdech, Chomutov 4:5 po nájezdech, Liberec 5:3, Olomouc 2:3 po prodloužení, Brno 4:2, Mladá Boleslav 3:4, Litvínov 2:3, Plzeň 0:3 –
 venku Chomutov 2:3, Hradec Králové 0:4, Třinec 0:7, Vítkovice 2:3 po nájezdech, Pardubice 3:5, Sparta 1:3, Liberec 0:2, Olomouc 0:3, Brno 2:8, Mladá Boleslav 4:1, Litvínov 1:2 po prodloužení, Plzeň 1:3, Zlín 0:1, Hradec Králové 0:3, Třinec 2:4, Vítkovice 1:3, Pardubice 3:2, Sparta 1:2 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů HC Energie Karlovy Vary po 38. extraligovém kole: 1. Tomáš Rachůnek 18 (7 + 11), 2. Václav Skuhravý 16 (9 + 7), 3. Milan Mikulík 16 (5 + 11), 4. Maurice Patrick Mullane 16 (5 + 11), 5. Denis Kindl 12 (6 + 6), 6. Dávid Gríger 11 (4 + 7), 7. Tomáš Dujsík 11 (3 + 8), 8. Vladimír Sičák 11 (3 + 8), 9. Henri Tuominen 10 (6 + 4), 10. Vojtěch Tomeček 10 (5 + 5) atd.

Statistiky brankářů: David Honzík (22 zápasů) - průměr 3.01 golů na zápas, úspěšnost 89.50 %, Tomáš Závorka (19 zápasů) – průměr 3.01 gólů na zápas, úspěšnost 88.87 %, Tadeáš Dvořák (1 zápas) – průměr 3.00 gólů na zápas, úspěšnost 85.00 %.

Sestava Karlových Varů v minulém extraligovém kole: Závorka - Sičák, Dujsík, Benák, Tomáš Dvořák, Rýgl, Harant, M. Rohan, Baldajev - V. Tomeček, Tuominen, T. Rachůnek - D. Kindl, Skuhravý, Mikulík - Stloukal, Dušek, Mullane - Harkabus, Gríger, Davídek. Trenéři: Tlačil, Antonik.

HC Energie Karlovy Vary versus PSG Zlín.