Do Zlína přichází na zkoušku Francouz Valentin Claireaux

Do Zlína přichází na zkoušku francouzský útočník Valentin Claireaux, reprezentant galského kohouta hrál poslední čtyři roky ve Finsku. Naopak v klubu nebude působit útočník Roman Szturc, jemuž skončilo hostování. Vedení moravského klubu reaguje příchodem francouzského hráče na současné nelichotivé postavení v tabulce, když Beranům patří až poslední místo.

Poprvé zlínský dres oblékne francouzský hokejista. Na zkoušce se objeví v Baťově města útočník Valentin Claireaux. „Přichází k nám na zkoušku v délce šesti zápasů. Jedná se o středního útočníka, navíc praváka. Právě takový typ hráče potřebujeme. Slibujeme si od něho, že nám zvýší konkurenci v útoku a zvedne se produktivita. Kvalitu má, neboť přichází z nejvyšší soutěže ve Finsku a je pravidelným účastníkem mistrovství světa,“ uvedl Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín.

Francouz Valentin Claireaux se narodil 5. dubna 1991 v Saint-Pierre-et-Miquelonu. Mládežnická léta hrál v Amiensu, kde naskočil do seniorského hokeje. V létě 2014 zamířil do Finska, kde nejdříve působil ve druhé lize v týmu LeKi a poté KeuPa HT. Poslední tři sezony hrál nejvyšší finskou soutěž v týmech Lukko Rauma a Vaasa Sport. Osmadvacetiletý centr odehrál v elitní finské lize 145 zápasů s bilancí 37 bodů za 14 gólů a 23 asistencí. Prošel všemi reprezentačními mládežnickými týmy Francie a je pravidelným účastníkem mistrovství světa, kde má na kontě 34 zápasů, ve kterých zaznamenal 4 góly a 5 asistencí. Naposledy hrál na světovém šampionátu na Slovensku.

Valentin Claireaux FOTO: vaasansport.fi