Moravské derby sehrají Berani na ledě Komety Brno

20. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje nabídne duel soupeřů, jejichž setkání vždy slibuje skvělou atmosféru a vyhecovaný hokej. Berani se vydají do Brna na souboj s HC Kometa Brno. Utkání v DRFG Areně startuje 22. listopadu v 17:00.


Jak jsou na tom Berani

Berani v posledních třech utkáních vyšli bodově naprázdno, naposledy ve včerejším zápase nestačili na Mladou Boleslav. V tabulce jsou dvanáctí se ziskem 8 bodů.

"Musíme se koncentrovat sami na sebe a zlepšit náš výkon. Tři zápasy v řadě se nám to vůbec nepovedlo, nejen výsledkově, ale i herně. Jenom nějakým dobrým výkonem se můžeme dostat zpátky, psychicky se zvednout. Musíme hrát co nejvíc jednoduše a zodpovědně, každý ví, co má dělat, je potřeba soustředit se na svoji hru, a když to v té pětce udělá každý, bude to lepší," hledal recept na zítřejšího soupeře trenér PSG Berani Zlín Martin Hamrlík. 

Šance herně se odrazit a připsat si další body do tabulky nabídne souboj s Brnem, které také strávilo extraligovou pauzu mimo ledovou plochu. 

"Za normálních podmínek by to byl jeden z nejlepších zápasů v extralize, bez diváků to bude takové nijaké. Ale proti Kometě se chceš vždycky vytáhnout, takže doufám, že hodíme poslední zápasy za hlavu a budeme bodovat. Pořád se asi projevuje ta pauza bez ledu, nestíháme proti týmům, které mají natrénovano, taháme nohy, neodráží se nám puky, nemáme sílu soupeře zatlačit. Musíme se do toho co nejdřív dostat a zase vyhrávat tou naší bojovností," řekl před utkáním s Kometou nejproduktivnější hráč Beranů Antonín Honejsek.


 

 

Z tábora soupeře

Kometa i díky rozsáhlé marodce nezahálí a provádí časté změny ve složení týmu. Nejčerstvější posilou se stali kanadští útočníci Brandon DeFazio a Anthony Luciani, z NHL přišel do obrany Libor Hájek.

Poslední dva zápasy brněnští hokejisté prohráli a nemají úplně oslnivou formu. Se ziskem osmi bodů jsou v tabulce jedenáctí, o jedno místo před Zlínem. 

„Vary měly lepší pohyb a opticky více ze hry. My jsme chvílemi vypadávali ze systému, dělali jsme chyby. Zbytečně moc vyloučení. A co se týká naší koncovky, tak to je problém, a to nemluvím jen o včerejším zápase,“ komentoval pro web Komety poslední utkání a výkony mužstva majitel a trenér Libor Zábranský


Sestavy z předchozího utkání

HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) - Němec (A), Freibergs, Svozil, Pyrochta (A), Zbořil, Hájek, Král - Mueller, Holík, Zaťovič (C) - Schneider, Rákos, DeFazio - Horký, Brabenec, Plášek - Gajarský, Süss, Kunc

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) - Řezníček, Nosek (A), Ferenc, Gazda, Novotný, Žižka (C), Suhrada - Köhler, Fryšara, Ondráček - Šlahař, Honejsek, Okál - Václavek, Herman, Karafiát - Kubiš (A), Sedláček, Dobiáš


Co říkají statistiky

S Kometou mají Berani z loňské sezóny také příznivou bilanci. Třikrát dokázali vyhrát, včetně vysoké výhry 7:0 v Brně. Střelecky se dařilo sehrané dvojici Jakub Šlahař a Antonín Honejsek. Oba proti zítřejšímu soupeři skórovali třikrát. 

Kometa po restartu extraligy také trpí nízkou produktivitou a naopak má třetí nejvyšší průměr inkasovaných branek. Naopak je to ale nejslušnější tým v extralize s pouze 72 trestnými minutami. Nejlepším střelcem brněnského výběru je Peter Schneider s 6 zásahy