Zpátky na led! Mladí Berani i A-tým začnou ještě v květnu s tréninky na zimním stadionu

Dobrá zpráva zvlášť pro mladé hokejisty, kteří by se měli po dlouhých měsících konečně vrátit na ledovou plochu, postupné rozvolňování vládních opatření počítá s otevřením vnitřních sportovišť. S tréninky na ledě začnou i hráči A-týmu. Zlínský klub už začal s přípravami ledové plochy na Zimním stadionu Luďka Čajky – zahájení provozu je naplánováno na pondělí 24. května.

Mládežnické týmy Zlína začaly s venkovním tréninkem v průběhu dubna, nyní se konečně dostanou i na led. Obnovení provozu stadionu umožní Beranům zahájit kromě klubových tréninků také chystané mládežnické programy.

Tréninkový proces vevnitř zimního stadionu se bude řídit aktuálními vládními nařízeními a požadavky Krajské hygienické stanice Zlínského kraje. Přesné podmínky a harmonogram tréninků budou hráčům a rodičům upřesněny prostřednictvím klubového informačního systému (KIS).

S ledovou plochou se v tuto chvíli počítá na Zimním stadionu Luďka Čajky, vedlejší PSG aréna funguje jako očkovací centrum.

Mladí hokejisté se na led vrátí po pěti měsících, vládní opatření v souvislosti s pandemii nemoci covid-19 jim umožnily trénink ve vnitřních sportovištích naposled v prosinci. Hokejové soutěže dětí a mládeže se navíc zastavily ještě dřív, v první polovině října.