Berani obhájili status mládežnické Akademie pro sezonu 2022/23

Zlínský mládežnický hokej bude i v příští sezoně jednou z Akademií Českého hokeje. Klub splnil svazem předepsané podmínky pro zisk tohoto statusu, a uspěl díky tomu v licenčním řízení. Stejné označení ponese v sezoně 2022/23 dalších čtrnáct klubů.

Podle pravidel licenčního řízení musí žadatelé splnit podmínky týkající se rozsahu sportovní infrastruktury, servisu pro hráče, trenérských kvalifikací, mezinárodního programu, metodického zajištění, spolupráce se školami a povinného testování.

Vedle toho začal hokejový svaz hodnotit práce Akademií pomocí číselného ratingu, jenž se snaží objektivně porovnávat tuzemské kluby. Výsledná hodnota ratingu zohledňuje mimo jiné počty hokejistů vychovaných pro reprezentaci, vstupní drafty NHL a nejlepší soutěže světa. V tomto hodnocení obsadili mladí Berani za sezonu 2020/21 celkové deváté místo.

„Jako klub jsme velmi rádi, že se nám povedlo splnit licenční požadavky a získat status Akademie pro další sezonu – i vzhledem k tomu, že na celém území Moravy budou pouze další tři akademické kluby, z toho dva v Moravskoslezském a jeden v Jihomoravském kraji,“ říká Tomáš Jankovič, vedoucí Akademie Beranů.

„Získání licence nás zavazuje, abychom v letošní sezóně 2021/2022 udělali maximum pro udržení nejvyšších mládežnických soutěžích ve Zlíně na další roky. Současně je to pro náš klub závazek, abychom i nadále pracovali se stejným úsilím jako doposud, neboť jsme jedinou hokejovou Akademii ČH v širokém okolí,“ doplňuje.

Status Akademie Českého hokeje získalo pro příští sezonu celkem 15 klubů, což je o dva méně než letos. Z moravských a slezských klubů na něj dosáhly vedle Zlína ještě Kometa Brno, Třinec a Vítkovice.

Vedení mládeže obhajoba akademického statusu těší. Klub se snaží vytvářet svým hráčům co nejlepší podmínky pro rozvoj a výsledek řízení ukazuje, že v tomto ohledu patří Berani v rámci regionu mezi nadstandard. Pro trenéry je to zároveň povzbuzením a motivací do další práce.

„Sluší se poděkovat za obrovskou podporu všem, kdo se o Akademii ve zlínském klubu starají a kdo s námi spolupracují. Děkujeme také všem, kdo se finančně podílí nejen na jejím chodu, ale i na chodu celé mládeže. Zejména městu Zlín a Zlínskému kraji, jejichž finanční podpora naší Akademie je nadstandardní,“ dodává manažer mládeže Tomáš Valášek.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Rytíři Kladno