čtvrtek 22. ledna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

AKTUÁLNĚ: Tým PSG Zlín startuje poslední čtvrtinu základní části na ledě Mladé Boleslavi

Do konce základní části Tipsport extraligy zbývá odehrát závěrečnou čtvrtinu základní části. Mistrovský tým PSG Zlín se po špatném začátku velmi dobrým počinem ve třetí čtvrtině bodově dotáhl na příčky zaručující předkola play off. Během poslední třinácti kol je ve hře spousta bodů a žádný tým v tabulce nemá nic jistého. Do únorové reprezentační přestávky zbývá odehrát pět kol a Berani se utkají ve čtyřech případech s týmy, které rovněž hrají nebo bojují o přičky kolem desáté místa. „Máme před sebou možná rozhodující fázi základní části extraligy. S výjimkou utkání s Kometou se utkáme s týmy, které máme v tabulce kolem sebe. Čekají nás zápasy pravdy o šest bodů. Musíme s těchto vypjatých duelů urvat co nejvíce bodů,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Čajánek a spol. hrají v pátek 23. ledna důležitý duel na ledě Mladé Boleslavi.

Berani získali ve třetí čtvrtině celkem 23 bodů, čímž se bodově dotáhli na desátou příčku, kterou nyní okupuje jen zásluhou lepšího skóre Olomouc. „S výkony i výsledky v této části extraligy jsme spokojeni. Teď máme před sebou závěr základní části a musíme bojovat o každý bod. Věřím, že pokud získáme ještě dvacet bodů, mělo by to na play off vyjít,“ uvedl Rostislav Vlach.

Zlín zajíždí do Mladé Boleslavi, která je na domácím ledě druhým nejhorším týmem v extralize a více se jí daří venku. „“Statistiky nemám příliš rád. Boleslav hraje sice na cizím ledě podstatně lépe, ale v minulém kole zvládli doma důležitý zápas s Libercem. Právě proto je nelze ani v nejmenším podcenit. Máme před sebou těžkého protivníka, který se bude rvát o každý metr ledu. Samozřejmě chceme urvat nějaké body,“ řekl dvaapadesátiletý hokejový kouč. Berani mají na Boleslav momentálně náskok čtyř bodů a v případě prohry v základní hrací době se může Bruslařskýklbu přiblížit na rozdíl pouhého bodu. „Je to pro nás zápas o šest bodů, podobně jako tomu budou domácí duely s Olomoucí a Vítkovicemi a střetnutí v Liberci,“ pravil Vlach.

V sestavě se ještě neobjeví útočník Jakub Svoboda a obránce Dalibor Řezníček. Oba sice ve čtvrtek trénovali, nicméně k utkání neodcestují. „Kuba Svoboda byl po nemoci pouze jeden den na ledě a ještě se necíti stoprocentně fit. Snad do utkání s Kometou naskočí. Řezníček je na ledě už delší dobu, ale v jeho případě nechceme podruhé uspěchat návrat na led,“ vysvětlil trenér Zlína. Vedle dlouhodobě zraněného útočníka Pavla Sedláčka (operace ramene) je na marodce kvůli viróze i bek Oldřich Horák.

Zlín se utká s Mladou Boleslaví počtvrté v letošní sezoně. Po domácí prohře 2:5 na úvod extraligy poté vyhrál na ledě Bruslařského klubu 4:3 po samostatných nájezdech a zlínská odveta skončila těsnou výhrou týmu PSG 3:2.

Zlínští hokejisté absolvují v 9:15 hodin rozbruslení na vlastním ledě a v 10:15 hodin se vydají do města automobilů. Utkání 40. kola Tipsport extraligy BK Mladá Boleslav – PSG Zlín se hraje v pátek 23. ledna v 17:30 hodin ve ŠKOENERGO Aréně v Mladé Boleslavi. Pokud nebudete přímo svědky zápasu, můžete ho obrazově sledovat na TV Tipsport nebo prostřednictvím textového zpravodajství na serveru onlajny.com.

Nejlepší hráči Mladé Boleslavi v letošní sezoně:

Nejproduktivnější hráč: David Výborný, 32 body (8 + 24)
Nejlepší střelec: Tomáš Klimenta, Milan Mikulík, Michal Broš, Radan Lenc všichni 9 gólů
Nejlepší nahrávač: David Výborný, 24 asistencí
Nejlepší bilance +/- bodů: Mitja Robar, + 4 body
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): Matěj Stříteský, 22:00 minuty
Nejvíce trestných minut: Boris Žabka, 70 trestných minut
Nejlepší brankář týmu: Roman Málek 91,15 procento úspěšnosti, 2,68 průměr gólu na zápas

Sestava Mladé Boleslavi v minulém extraligovém kole: Martin Růžička - M. Hruška, Ovčačík, Trončinský, Kočí, Robar, Stříteský, Trška - Lenc, Broš, Klimenta - Mikulík, D. Výborný, Bárta - Pabiška, Kašpařík, Musil - Volf, Vrbata, Rys. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.