AKTUÁLNĚ: Zlínští fanoušci se valí na Prahu, úřadující vicemistři z PSG hrají se Slavií

Tipsport extraliga pokračuje netradičně v sobotu 28. prosince třiatřicátým kolem. Hokejisté PSG Zlín se představí v pražské O2 aréně v souboji se Slavií. Vicemistři jedou do Libně s cílem skolit Růžičkovu družinu a urvat v hlavním městě důležité extraligové body. Tabulka se od páté do desáté příčky nesmírně vyrovnala, oba soupeře od sebe dělí pouhý bod. Rovněž další pronásledovaté se dostali Beranům na dohled. Zlín po nevydařeném derby s Kometou a ztrátě bodů potřebuje zabrat. Berany povzbudí v největší české hokejové aréně stovky fanoušků. Zlínský fanklub organizuje akci s názvem Vzhůru na Prahu se zlínským fanklubem s cílem vytvořit domácí atmosféru pro Berany v pražské aréně.
Tým PSG Zlín prohrál na Štěpána na domácím ledě derby s Brnem a nálada po zápase nebyla příliš veselá. Hráči dostali na pátečním tréninku řádně do těla. Nevydařený zápas si zároveň probrali dopoledne na videu. „Podívali jsme se v klidu na chyby a rozebrali je. Věřím, že náš výkon na Slavii bude od zápasu s Kometou zcela odlišný,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Berranům v zápase vůbec nešly přesilové hry a rovněž obránci vyrobili hodně chyb. „Hodně nám v přesilovkách chyběl Radim Tesařík, který se zranil těsně před zápasem. Bohužel Radim nebyl na ledě ani dnes a bude scházet i na Slavii. V defenzivě jsme nehráli dobře, proto plánujeme změny v sestavě. Uvažujeme, že sáhneme po hráčích z první ligy, které máme k dispozici na střídavý start,“ upřesnil jednapadesátiletý kouč.

Zlínské trenéry těší alespoň zdravotní stav útočníka Ondřeje Veselého, který nedohrál derby s Kometou. „Ondra byl na tréninku, je v pořádku a na Slavii s námi pojede,“ řekl Vlach. V sestavě Beranů vedle Tesaříka schází ještě juniorský reprezentant Pavel Sedláček, který startuje na světovém šampionátu dvacítek ve Švédsku.

Pražská Slavia vedená zkušeným trenérem Vladimírem Růžičkou okupuje šestou příčku v tabulce s jednobodovým mankem za Zlínem. „Slavia má především velmi dobře propracovaný systém obrany hraný na všech postech, velmi dobrého gólmana Furcha a velkou sílu v organizaci hry. Příliš nám nevyhovuje ani úzké kluziště. Je potřeba změnit herní styl, častěji chodit do koncovky. Hodně to bude o osobních soubojích,“ řekl Vlach.

Zápas se hraje v sobotu 28. prosince již od 15 hodin. Zlínská družina tentokrát neabsolvuje dopolední rozbruslení na domácím ledě a v 8.45 hodin se vydá klubovým autokarem na cestu do Prahy. Povzbudí je stovky fanoušků, kteří připravili hromadný výjezd do hlavního města. „Podpory fanoušků si velmi vážíme a hodně nás mrzela prohra s Kometou před vyprodaným hledištěm. Máme signály, že do Prahy se chystá hodně našich fandů a nechceme je zklamat,“ uzavřel Rostislav Vlach.

Zlín se utká se Slavií v letošní sezoně již potřetí. Berani prohráli úvodní zápas v O2 aréně vysoko 0:6, ale radovali se v domácí odvetě po výhře 4:3 v nájezdech.

HC Slavia Praha - PSG Zlín