Bedřich Köhler: Z týmu je poznat vnitřní síla, hodně si věříme

První zápas v novém roce zvládli bez větších problémů, když porazili Pardubice 4:1. Pro hokejisty PSG Berani Zlín to byla pátá výhra v posledních šesti utkáních a upevnili si tak pozici zaručující postup do předkola play-off. „Z týmu je poznat vnitřní síla, hodně si věříme a na ledě je to poznat,“ řekl autor dvou gólů Bedřich Köhler.
Klíčovým okamžikem utkání byla Köhlerova branka šest vteřin před koncem druhé třetiny, kdy po přihrávce Zdeňka Okála skóroval v přečíslení tři na jednoho. Hosté předtím snížili na rozdíl jednoho gólu, jenže zlínská trefa do šatny je srazila. „Asi to byl zlomový moment. Druhou třetinu jsme moc nezvládli, Pardubice byly aktivnější a my vypadli z tempa,“ uznal Köhler. „Za modrou čárou jsem se rozhlédl a viděl tři hráče. V tu chvíli jsem si řekl: zkus příklep na první tyčku navrch, víc jsem o tom nepřemýšlel.“

Pro zkušeného útočníka to byla devátá branka v letošní sezoně a celkově už 120. ve zlínském dresu, čímž se dostal do historické desítky kanonýrů klubu. „Pěkná meta, vážím si toho. Zlín je klub s velkou tradicí a spoustou střelců. Nebudu tvrdit, že to pro mě není pocta,“ usmál se.

Berani zažívají velmi povedené období. Od vánočního zápasu s Vítkovicemi, v němž obrátili skóre a vydřeli dva body v prodloužení, se jim daří herně i bodově. Doma zvítězili počtvrté v řadě a oproti nevydařenému úvodu sezony jsou k nepoznání. „Z týmu je cítit vnitřní síla, to člověk pozná, když sportuje. Situace jsou obrovsky odlišné a dneska sedíte v kabině s tím, že jdete vyhrát zápas. Na začátku sezony jsme se báli, ať neprohrajeme,“ vystihl hlavní rozdíl Köhler.

„Pořád se ale dívám pod sebe. Aspoň do dneška to tak bylo. Tady je už od doby Lešouna zakořeněná mentalita: hoši, pojďme dostat čtyři mančafty pod sebe a potom zkusme udělat šestku. A ještě větší pesimista je Larry. Jak jsme na úvod dvakrát prohráli, tak už se sestupovalo,“ smál se.

Už v neděli Berani zamíří na led Komety Brno a lze očekávat, že se proti nim v bráně domácích postaví jejich nedávný spoluhráč Marek Čiliak. „Těším se. Mára u nás nechal obrovskou stopu. Překvapilo ho, jak moc tady zapadl a jak se mu tady líbilo. Bude to zajímavé, doufám, že urveme nějaký bod,“ řekl Köhler.

Útočník Bedřich Köhler bojuje o kotouč v sevření dvou protihráčů při zápase s Pardubicemi. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT