Načítám přehrávač...

Berani Srdcem: Permanentka pro bojovníka Davida!

Spolu a neústupně - tak zní heslo nadcházející sezony. A drží se jej i skalní fanoušek Beranů David, který v loňském roce prodělal transplantaci plic. Jeho bojovnost a odhodlanost ocenila i zlínská kabina v rámci projektu Berani srdcem.

David je dlouholetým fanouškem zlínského hokeje. Beranům fandí a sleduje každé jejich utkání tak dlouho, jak jenom pamatuje. Stejnou dobu se potýká s cystickou fibrózou. Jedná se o nevyléčitelné onemocnění, při kterém dochází k infekcím dýchacích cest a poškození plic. Davidovy plíce selhávaly, ale na podzim minulého roku dostal druhou šanci a byla mu nabídnuta transplantace plic. Této příležitosti se David okamžitě chopil.

Jeho statečnost a odhodlání ocenili i zlínští hokejisté. Do nemocnice mu poslal útočník Zdeněk Okál povzbuzující vzkaz a pozvání do kabiny, jakmile se bude cítit dobře. Setkání s Davidem se uskutečnilo před Vánoci, hokejisté Davida provedli zázemím, probrali s ním aktuální, nejen hokejové, dění a připravili si pro něj podepsaný dres.

Davidův osud ale kabina sledovat nepřestala. A tak Berani půlroku od setkání rozhodli Davida překvapit a navštívit. Do překvapení byla zapojena i Davidova sestra, se kterou jsme celou akci komunikovali a připravovali i s ohledem na aktuální situaci spojenou s korona virem. Na návštěvu k nic netušícímu Davidovi dorazili útočníci Bedřich Köhler a Tonda Honejsek, kteří nepřišli s prázdnou. Jak návštěva probíhala a co si kluci pro Davida připravili, se dozvíte ve videu.